15 zabaw team buildingowych

Imprezy firmoweTeam Building
Team building - paintball, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Działanie na zasadach współpracy, wykorzystywanie potencjału każdego członka zespołu oraz przyjazna atmosfera w pracy to klucz do osiągania sukcesów na rynku. Tylko jak zbudować zgrany zespół, który będzie efektywnie wykonywał wszystkie zadania służbowe? Rozwiązaniem jest 15 zabaw team buildingowych!

Z tego artykułu dowiesz się, czym konkretnie jest team building i jak stosować go w praktyce. A przede wszystkim, jakie korzyści team building przyniesie Twojej firmie. Pokażemy, jak wygląda 15 niezawodnych zabaw team buildingowych oraz jak zastosować je na wyjeździe lub szkoleniu firmowym. Poznasz sposoby na skuteczne wzmocnienie Twojego zespołu. Dowiesz się również, jak motywować pracowników i budować dobrą atmosferę pracy w firmie poprzez gry i zabawy. Poniżej znajdziesz też gotowe scenariusze zabaw team buildingowych i pomysły, gdzie i jak team building realizować.

Blok CTA

Marzy Ci się integracja firmowa pełna atrakcji?

Oferujemy aż 113 scenariuszy imprez firmowych do wyboru!
Miejscowość letniskowa Sosnówka k. Karpacza, widok na zalew

Budowanie zespołu poprzez zabawę – team building!

Badania pokazują, że pracownicy, którzy czują się niekomfortowo w miejscu pracy, nie wykorzystują w pełni swojego potencjału, są mniej produktywni i osiągają przy tym zdecydowanie gorsze wyniki. Aby firma znalazła się w czołówce w swojej branży i odnosiła sukcesy na rynku, potrzebuje sprawnie funkcjonującego zespołu. W dodatku takiego, w którym panuje życzliwa, przyjazna atmosfera. Jak stworzyć taką grupę? Rozwiązaniem jest skuteczny team building.

Team building – co to?

Team building to zestaw narzędzi, których celem jest zbudowanie silnego, dynamicznie działającego zespołu. Zabawy team buildingowe pomagają uporać się z problemami powstałymi w grupie pracowniczej. Poprawiają komunikację, wzmacniają więzi, motywują do działania, uczą współpracy i podnoszą wydajność członków firmowej załogi.

Pracownicy po warsztatach team buildingowych będą sprawnie i efektywnie wykonywać wszystkie zadania służbowe i z łatwością poradzą sobie z każdą trudnością, która pojawi się na drodze do sukcesu. Nawiążą lepsze i bliższe relacje oraz poznają swoje słabe i mocne strony. Sprawi to, że sensowniej będą dzielić się zadaniami w obrębie grupy, dopasowując je do swoich możliwości i kompetencji.

Gry i zabawy team buildingowe dla firm, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Team building historia

Od kiedy istnieje team building? Odpowiedź jest prosta – historia team buildingu sięga korzeni ludzkości. Idea pracy zespołowej jest głęboko zakorzeniona w społecznej naturze ludzi i ich zdolności do współpracy. Aby przeżyć, ludzie pierwotni musieli ze sobą współpracować. Zespoły były niezbędne do polowania, zbierania pożywienia, budowy schronienia i obrony przed zagrożeniami. To były naturalne formy team buildingu. Wraz z rozwojem przemysłu w XVIII i XIX wieku, organizacje rozrastały się w skomplikowane struktury, a praca stawała się bardziej wyspecjalizowana. W tym okresie zauważono, że skuteczna praca zespołowa jest kluczowa dla efektywności i efektywności firmy.

Team building – defnicja

Definicja zaproponowana przez Uniwersytet Berkeley w Kalifornii głosi, że team building jest stałym procesem wspierającym rozwój i kształtowanie się grupy. Pomaga on jednostkom przekształcić się w zespół. Członkowie zespołu nie tylko podzielają oczekiwania co do realizacji zadań, ale ufają sobie i wspierają się nawzajem.

Integracja firmowa - quady, Sosnówka k. Karpacza, integracja pracownicza

W XX wieku teoria organizacji stała się ważnym obszarem badań. Psychologowie i eksperci ds. zarządzania zaczęli analizować, jak ludzie pracują w zespołach, jakie czynniki wpływają na ich efektywność i jakie są najlepsze praktyki zarządzania zespołami. W latach 60. i 70. XX wieku pojawiły się pierwsze formalne koncepcje team buildingu. Często oparte były na teoriach psychologii grupy i miały na celu rozwijanie umiejętności interpersonalnych, budowanie zaufania i poprawę komunikacji w zespołach.

Baner agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Obecnie team building to obszar działań, który obejmuje różnorodne metody i podejścia. Współczesne firmy często korzystają z warsztatów integracyjnych, gier symulacyjnych, sesji rozwojowych, wyjazdów firmowych i innych form team buildingu, aby wzmocnić relacje między członkami zespołu. Team building events na stałe wpisały się w firmowe strategię employer branding.    

Gry terenowe dla firm w górach
Team building, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Ponadto wraz z rozwojem technologii team building stał się bardziej złożony i dostosowany do współczesnych potrzeb. Wirtualne zespoły, pracownicy zdalni, narzędzia do zarządzania projektami online – wszystko to wpłynęło na ewolucję strategii team buildingu.

Ćwiczenia team building – pracoszczęście

Co dają ćwiczenia integracyjne? Jakie korzyści mogą przynieść warsztaty integracyjne w górach czy spotkanie integracyjne? Jedna z najważniejszych zalet team buildingu to kształtowanie postaw prozespołowych. Dobra komunikacja w zespole jest nie do przecenienia. Klimat współpracy, zaufania i wsparcia sprzyja wspólnemu rozwiązywaniu problemów i konfliktów. Gdy członkowie zespołu są zmotywowani do osiągania celów, mają też wyższy poziom satysfakcji z pracy. Budowanie zespołu pozwala na wyznaczenie jasnych celów pracy, na zwiększoną produktywność i kreatywność.

Jasne zasady, wypracowane podczas zabaw team buildingowych, pozwalają na osiągnięcie tzw. pracoszczęścia. To pojęcie wywodzi się z Danii i robi ostatnio karierę w branży HR. Skoro pracownicy spędzają w pracy ponad połowę swojego czasu, to warto zadbać o ich komfort. Wszelkie badania pokazują jasno, że pracownik nieszczęśliwy to pracownik zły. Nieefektywny, niezmotywowany, nielojalny, niezaangażowany. Nie ma z niego wielkiego pożytku w firmie. Na szczęście działania integracyjne i team buildingowe pozwalają na zmianę takiego stanu rzeczy. Dlatego organizacja imprez firmowych jest ważnym elementem strategii employer branding.

Gry plenerowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Team building – etapy

Aby skutecznie budować zespół, zacznijmy od określenia, na jakim etapie tej drogi znajduje się konkretna grupa pracujących ze sobą ludzi. Proces budowania zespołu składa się z kilku etapów.

Pierwszym etapem jest proces wzajemnego poznawania się pracowników. Jeśli więc mamy do czynienia z ludźmi, którzy dopiero zaczynają wspólną przygodę zawodową, to stwórzmy im warunki, żeby mogli dowiedzieć się czegoś o sobie. Na takim etapie sprawdzą się zabawy i techniki team buildingowe stwarzające okazję do swobodnego powiedzenia czegoś o sobie, a także poszukania rzeczy, które łączą poszczególnych pracowników – cech charakteru, wspólnych zainteresowań itp. 

Centrum Eventowe Dworu Korona Karkonoszy
Centrum szkoleniowo-eventowe Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Kolejne etapy w skrócie można określić jako docieranie się zespołu i normalizację. Odpowiednie przejście tych etapów będzie w przyszłości skutkować prawidłową i efektywną realizacją zadań i postawionych celów. Jeśli natomiast w tej fazie rozwoju zespołu pozostaną nierozwiązane konflikty i zabraknie ich odpowiedniego przepracowania, to w przyszłości może to skutkować brakiem komunikacji, konfliktami i brakiem oczekiwanych rezultatów.

Kiedy organizować imprezy team building?

Jakie są objawy sygnalizujące potrzebę budowania teamu? Kiedy warto poświęcić czas i środki na team building? Team development warto zastosować wtedy, gdy obserwujesz:

  • brak motywacji w zespole
  • zmniejszoną produktywność
  • nadmierną rotację pracowników
  • konflikty lub wrogość w zespole
  • apatię i brak zaangażowania
  • niejasny podział kompetencji i zadań
  • brak komunikacji w zespole
  • skargi dotyczące dyskryminacji lub faworyzowania
  • brak kreatywności i innowacyjności
  • niezrozumienie decyzji przełożonych
  • nieprawidłowe wykonywanie zadań.

Jeśli więc chcesz zwiększyć lojalność pracowników, zbudować zgrany zespół, nagrodzić ludzi za ich zaangażowanie, podnieść morale pracowników, stworzyć relacje pomiędzy zespołami, rozwiązać problemy z komunikacją postaw na firmowe imprezy integracyjne. To są właśnie najistotniejsze elementy team buildingu.

 

Warsztaty gotowania, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Gry i zabawy team buildingowe mają zatem niebagatelne znaczenie dla rozwoju firmy i produktywności pracowników. Techniki team buildingowe powinny być dopasowane do konkretnej grupy i jej potrzeb.

Jak w praktyce wygląda team building? Przygotowaliśmy listę 15 niezawodnych zabaw team buildingowych, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom.

Imprezy firmowe Karkonosze

Czy warto organizować imprezy firmowe poza siedzibą firmy? Zdecydowanie tak. Oczywiście koszty eventu wyjazdowego są wyższe, jednak korzyści także dużo większe niż z integracji na miejscu. Przede wszystkim dlatego, że w siedzibie firmy trudno zorganizować wiele z popularnych zabaw i gier team buildingowych. Brakuje miejsca, odpowiednich dekoracji i rekwizytów. Ale przede wszystkim brakuje odpowiedniej atmosfery, która by sprzyjała budowaniu relacji pracowniczych.

Event firmowy w atrakcyjnym turystycznie miejscu ma o wiele większą wagę w oczach pracowników. Chętniej w nim uczestniczą i z dużym zaangażowaniem włączają się w budowę maszyny Goldberga, poszukiwanie mordercy pokojówki czy wiosłowanie podczas raftingu, by wymienić tylko kilka popularnych zabaw team buildingowych. W Karkonoszach wspaniałe otoczenie pozwala oderwać myśli od codziennych obowiązków i skupić się na zadaniach, które pozwalają lepiej się poznać naszemu zespołowi.

 

Widok na zamek Chojnik w Karkonoszach

Team building a integracja

Integracja i team building – terminy te często używane są zamiennie. Jednak integracja to tylko jeden z elementów, które składają się na team building. Impreza integracyjna, czyli firmowy event to spotkanie, podczas którego pracownicy mogą się lepiej poznać oraz skrócić dystans. Następuje to także na linii pracownicy – manager. Co oczywiste, integracja w grupie sprzyja poprawie relacji i atmosfery w firmie.

Gry integracyjne w Karkonoszach
Gry terenowe, Dwór Korona Karkonoszy

Jednak team building to coś więcej. Scenariusze team buildingu zakładają zwykle tak zwane modelowanie grupy. Chodzi o poznanie mocnych i słabych stron poszczególnych osób.  Umiejętne wykorzystanie cech i umiejętności każdego z członków zespołu sprawi, że pracownicy nie będą walczyć między sobą o pozycję, lecz współpracować. Podział zadań czy wyłonienie lidera w czasie team buildingu nastąpi w sposób naturalny, a potem przełoży się na efektywność pracy w firmie.

Jak zorganizować zabawy team buildingowe?

Organizacja zabaw team buildingowych może być świetnym sposobem na zintegrowanie zespołu, poprawę komunikacji i budowanie więzi w firmie. Jak zorganizować zabawy team buildingowe? Oto kilka kroków, które warto podjąć, aby firmowe gry i zabawy były udane:

  • Zanim przystąpisz do planowania, określ, jakie cele chcesz osiągnąć poprzez zabawy team buildingowe. Czy celem jest poprawa komunikacji, budowanie zaufania, rozwijanie umiejętności współpracy czy coś innego?
  • Upewnij się, że wybrane zabawy i aktywności są dostosowane do potrzeb i preferencji Twojego zespołu. Inaczej mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
  • Wybierz różnorodne aktywności. Mogą to być gry integracyjne, zadania problemowe, wyzwania zespołowe, warsztaty rozwojowe czy inne kreatywne zabawy.
  • Upewnij się, że masz odpowiednie miejsce do przeprowadzenia zabaw team buildingowych, np. przestrzeń konferencyjną, salę sportową, teren zielony itp. Zapewnij również niezbędny sprzęt i materiały potrzebne do przeprowadzenia zabaw.
  • Wybierz odpowiedni czas na przeprowadzenie zabaw team buildingowych, który nie koliduje z innymi zobowiązaniami pracowników i pozwoli na pełne zaangażowanie się w aktywności.
  • Przed przystąpieniem do zabaw, wyjaśnij zasady i cele każdej aktywności oraz zapewnij wsparcie i pomoc w razie potrzeby.

Przykładowe zabawy team buildingowe mogą obejmować budowanie konstrukcji, gry zespołowe, sesje coachingowe, warsztaty kreatywne, wspólne gotowanie lub inne aktywności, które promują współpracę, komunikację i zaufanie w zespole. Ważne jest, aby zabawy były atrakcyjne, angażujące i dostosowane do potrzeb i charakteru zespołu.

Warsztaty dla firm - pierwsza pomoc

Warto pamiętać, że integracja to proces, nie jednorazowe wydarzenie. Czasem próby   budowania zespołu kończą się niepowodzeniem. Dlaczego? Bo manager uważa, że wystarczy jeden wyjazd integracyjny i już. Jednak okazji do nawiązywania kontaktów i interakcji musi być więcej. A więc potrzebne są regularne wyjazdy i imprezy integracyjne z elementami team buildingu, firmowe wigilie, jubileusze firmy, ale też codzienne spotkania, na przykład na przerwie kawowej.

Team building w kulturze

Budowanie zespołu często bywa przedstawiane w krzywym zwierciadle. Wystarczy wspomnieć takie produkcje jak polski film Wyjazd integracyjny, rumuński Teambuilding czy serial The Office. Jednak w życiu taki scenariusz integracji zwykle się nie zdarza. Team building przykłady z pop kultury są oczywiście przesadzone.

Tak naprawdęscenariusz zajęć integracyjnychczęsto jest konsultowany z pracownikami, a wyjazd integracyjny w ciekawe miejsce, choćby w góry, wprawdzie obfituje w atrakcje eventowe, ale wszystko mieści się w ogólnie przyjętych normach. Dobra zabawa? Oczywiście, ale z umiarem!

Tak więc mimo kiepskiej reputacji imprez integracyjnych pamiętajmy, że to najlepszy sposób, by zbudować prawidłowe i przyjazne relacje zespołowe.

Impreza przebierana, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Gry i zabawy team buildingowe

Zadania team buildingowe nie muszą być skomplikowane. Czasem wystarczy tylko odrobina kreatywności, żeby wymyślić zabawę czy grę, która wniesie wiele dobrego do firmy i jednocześnie dostarczy pracownikom porządną dawkę dobrej zabawy.

Gry integracyjne w Karkonoszach
Integracja firmowa w plenerze

Gdzie zorganizować zabawy team buildingowe?

Gdzie na integrację? Wiele zabaw można wykonać w miejscu pracy. Krótka gra team buildingowa będzie znakomitym oderwaniem od obowiązków służbowych a także doskonałym sposobem na odstresowanie. Warto jednak pomyśleć o zorganizowaniu specjalnego wyjazdu integracyjnego, który będzie zawierał elementy team buildingu. Wycieczka w malownicze miejsce nie tylko dostarczy pracownikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń, ale także pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie zespołu. Grupa wróci do pracy bogatsza o nowe doświadczenia i ogromną motywację. Taki wyjazd zawsze postrzegany jest jako nagroda, a pracownicy cenią tego typu bonusy.

Integracja wyjazdowa

Integracja na wyjeździe ma też tę zaletę, że pracownicy mogą poznać się nawzajem nie tylko w sytuacji służbowej. W miejscu pracy ludzie często skupiają się tylko na sprawach i relacjach służbowych. Ta sama grupa ludzi w innych warunkach może stworzyć nowe, pozytywne więzi i odkryć w sobie nawzajem nowe możliwości i talenty. Taka integracja w zespole z pewnością zaowocuje w pracy.

Ogrody w Dworze Korona Karkonoszy

15 zabaw team buildingowych – prawda czy wyzwanie

Znakomitą grą na przełamanie pierwszych lodów jest znana od lat „Prawda czy wyzwanie”. Zasady zabawy są dziecinnie proste. Rozgrywkę rozpoczyna pytanie „prawda czy wyzwanie” zadane wybranej osobie. Wskazana osoba musi zdecydować, czy chce odpowiadać na pytanie, czy woli wykonać jakieś zadanie. Pytanie lub zadanie dla osoby odpowiadającej wymyśla gracz wskazujący. Do gry można wykorzystać butelkę i losowo wybierać uczestników, którzy muszą udzielić odpowiedzi albo podjąć wyzwanie.

Zabawy team buildingowe
Gry team buildingowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Przykładowe pytania:

  • Jaka jest najlepsza książka, którą kiedykolwiek przeczytałeś?
  • Do jakiej potrawy masz słabość?
  • Czego najbardziej nie lubisz robić?
Gry i zabawy team buildingowe dla firm
Team building, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Przykładowe zadania:

  • Zrób 15 pompek.
  • Znajdź 3 ciekawe zastosowania dla długopisu.
  • Zrób 3-minutowy stand-up.
Gry i zabawy team buildingowe dla firm
Zabawy team buildingowe

15 zabaw team buildingowych – dwie prawdy i kłamstwo

Kolejnym sposobem na przełamanie pierwszych lodów jest zabawa „Dwie prawdy i kłamstwo”. Ta gra integracyjna nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Można także rozegrać ją w każdej chwili – nawet w krótkiej przerwie od pracy.

Jak przebiega rozgrywka? Wybrana osoba przedstawia pozostałym uczestnikom zabawy trzy informacje na swój temat. Dwie z nich są prawdą, a jedna – kłamstwem. Gracze muszą odgadnąć, które z nich jest fałszywe.

Atrakcje na imprezy firmowe - kasyno, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka
Impreza firmowa – kasyno, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Gra doskonale rozluźnia atmosferę. Ponadto pozwala zaprezentować się z innej strony w kreatywny sposób. Ułatwia zbudowanie przyjacielskich więzi między nowymi współpracownikami.

Przykłady faktów:

  • Mam 3 koty.
  • Gdy byłem mały, panicznie bałem się pociągów.
  • Nigdy nie jadłem sushi.

Cele team buildingu – statystyki

Według badań prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building, cele realizowane podczas gier i zabaw integrujących rozkładają się następująco:

  • Integracja pracowników w zespole od strony pozazawodowej – 65% projektów,
  • Kształtowanie postaw prozespołowych – 54% spotkań,
  • Kształcenie umiejętności współpracy i komunikacji – 43% imprez,
  • Rozwiązywanie konfliktów w zespole – 21% projektów,
  • Tworzenie nowego zespołu – 16% eventów,
  • Budowanie zespołów międzykulturowych – 11% spotkań,
  • Inne – 12% projektów.

Widać więc, że team building jest integralną częścią zarządzania zasobami ludzkimi. Pomaga nie tylko w budowaniu efektywności, ale również w kształtowaniu pozytywnej atmosfery w miejscu pracy oraz wspieraniu rozwoju osobistego i zawodowego pracowników.

Off-road, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

15 zabaw team buildingowych – jak dobrze się znacie?

Gra „Jak dobrze się znacie?” sprawdza, ile współpracownicy wiedzą o sobie nawzajem. Kilka dni przed rozgrywką organizator wysyła uczestnikom listę prostych pytań o ich życiu, cechach, upodobaniach itd. Gracze udzielają odpowiedzi na pytania i przekazują je organizatorowi. W dniu rozgrywki prowadzący odczytuje wybrane pytanie i podaje jedną z odpowiedzi. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, która osoba udzieliła takiej odpowiedzi. Wygrywa uczestnik, który zdobędzie największą liczbę punktów.

Kalambury muzyczne

Klasyka w nowoczesnym wydaniu, czyli „Kalambury muzyczne”. Wybrana osoba losuje piosenkę, którą musi zaprezentować pozostałym graczom bez zdradzania tytułu i wykonawcy. Współpracownicy mogą podzielić się na dwie lub trzy grupy (w zależności od liczby uczestników) lub grać indywidualnie.

Bal firmowy, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Wspólne cechy

Innym pomysłem na lepsze poznanie jest zabawa „Wspólne cechy”. Gracze siedzą na krzesłach ustawionych w okręgu. Jedno krzesełko musi pozostać puste. Osoba, która siedzi po lewej stronie od wolnego krzesła, podaje jeden fakt o sobie – na przykład jakąś cechę charakteru, posiadany przedmiot lub rzecz. Zawodnicy, których również dotyczy ten fakt, muszą zmienić miejsce.

Gra pokazuje, jak dużo łączy niektórych współpracowników. Ułatwia znalezienie wspólnych tematów do rozmów.

Blok CTA

Spodobały Ci się nasze propozycje?
Czas wdrożyć je w życie!

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!
Miejscowość letniskowa Sosnówka k. Karpacza, widok na zalew

15 zabaw team buildingowych – ślepe zaufanie

„Ślepe zaufanie” to kolejna z 15 niezawodnych zabaw team buildingowych. Przygotowanie gry wymaga nieco więcej zaangażowania. Organizatorzy tworzą tor przeszkód wzbogacony o ciekawe zadania do wykonania. Zawodnicy dobierają się w pary. Osoba, która będzie pokonywać drogę z przeszkodami, ma zasłonięte oczy. Jej przewodnikiem jest drugi gracz. Wygrywa zespół, który najszybciej ukończy tor. Gra poprawia komunikację, uczy uważnego słuchania, a także zdrowego współzawodnictwa. Ponadto dostarcza mnóstwa śmiechu i wyśmienitej zabawy.

Budowa maszyny Goldberga

Maszyna Goldberga to zaawansowane domino – konstrukcja działająca na zasadzie przyczynowo-skutkowej. Uczestnicy zostają podzieleni na grupy. Każdy zespół musi zbudować część mechanizmu maszyny z najróżniejszych dźwigni, wahadeł, przekładni, drewnianych kloców a także wielu innych gadżetów. Połączone części powinny stworzyć sprawnie pracującą maszynę. Jak tego dokonać?

Liczy się współpraca i kreatywność! Uczestnicy zabawy muszą postawić na skuteczną komunikację i wykorzystywanie umiejętności każdego członka drużyny.

Maszyna Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Polska gola

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie! Dlatego firmowe rozgrywki mogą być strzałem w dziesiątkę. Zawodnicy do zwycięstwa nie potrzebują wyłącznie sprawności i umiejętności sportowych. Liczy się również współpraca, komunikacja i logiczne myślenie. Uczestnictwo w meczu piłki nożnej rozładuje napięcia pomiędzy poszczególnymi pracownikami, nauczy ich współzawodnictwa, a przy tym dostarczy mnóstwo niesamowitych wrażeń.

15 zabaw team buildingowych – igrzyska firmowe

Miłośnicy aktywności fizycznej z przyjemnością wezmą udział w firmowych igrzyskach. Pracownicy podzieleni na grupy rywalizują w różnych konkurencjach – na przykład sztafecie czy wyścigu w workach. Aby zwyciężyć, potrzeba dużych pokładów kreatywności i logicznego myślenia!

Igrzyska uczą skutecznej komunikacji i aktywnego słuchania. Pokazują, że współpraca jest receptą na wszystko – jest kluczem do sukcesu i sposobem na pokonanie wszystkich trudności, które powstają na drodze.

Olimpiada firmowa w Sosnówce k. Karpacza

Rysowanie łączone

Skutecznym sposobem na wzmocnienie więzi w zespole i poprawę komunikacji między poszczególnymi pracownikami jest zabawa „Rysowanie łączone”. Uczestnicy gry dzielą się na kilka grup. Wybrana osoba z każdej drużyny losuje jedno hasło z puli, a następnie zaczyna je rysować. Po upływie wyznaczonego czasu (na przykład 30 sekund) przekazuje obrazek następnej osobie, która musi go kontynuować. Praca powinna przejść przez każdego członka zespołu.

Na czym polega cała trudność? Osoba, która losowała hasło, nie może zdradzić swoim kolegom i koleżankom, na co trafiła. Gracze muszą sami je odgadnąć. Ich jedyną pomocą jest rysunek, który rozpoczęła pierwsza osoba.

Budowa maszyny Goldberga, impreza firmowa w Dworze Korona Karkonoszy
Budowa maszyny Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

15 zabaw team buildingowych – zagadka kryminalna

Zagadka kryminalna – przygotowanie takiej gry ze scenariuszem wymaga sporo pracy, jednak korzyści, jakie może przynieść, są warte każdego zaangażowania. Do rozgrywki niezbędna jest specjalna scenografia. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń przeniesie uczestników w niesamowity świat pełen wrażeń i niezapomnianych przygód! Mroczna aura sprawi, że zawodnicy w pełni wczują się w rozgrywkę, a ich emocje będą autentyczne.

Zostań detektywem!

Uczestnicy gry fabularnej muszą rozwikłać tajemniczą zagadkę kryminalną w określonym czasie. Jednak nie uda im się tego zrobić, jeśli nie będą współpracować. Gra scenariuszowa wymaga od graczy pełnego zaangażowania i kreatywności. Pracownicy nauczą się, jak wyznaczać priorytety, jak korzystać z umiejętności i potencjału każdego członka grupy, oraz jak pracować pod presją czasu.

Gra detektywistyczna, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Gra detektywistyczna na pewno będzie strzałem w dziesiątkę – pracownicy zawsze dobrze się wtedy bawią. Nieprzypadkowo przecież najchętniej czytanym i oglądanym gatunkiem w Polsce jest kryminał…

Dlaczego warto organizować zabawy team buildingowe?

Zespół to nie grupa ludzi, którzy razem pracują. Zespół to grupa ludzi, którzy sobie ufają – tak twierdzi Simon Sinek, mówca motywacyjny zajmujący się biznesem i przywództwem. I to jest fakt. Wszelkie formy integracji sprawiają, że pracownicy poznają swoje słabe i mocne strony. Ponadto definiują swoje role w grupie. Dzięki różnym metodom integracji ludzie są w stanie utrzymywać przyjazne relacje, uczą się zrozumienia i akceptowania odmiennych zachowań.

Tak więc na pytanie, czy warto organizować imprezy integracyjne, każdy doświadczony manager odpowie bez wahania, że tak. Bo team building to nie koszt, a inwestycja.

Ognisko integracyjne, zima, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Wspólna historia

Niezwykle ważna w pracy zespołowej jest umiejętność dokładnego słuchania i wyciągania wniosków z tego, co ktoś do nas mówi. „Wspólna historia” to ćwiczenie uważnego słuchania. Jak przebiega gra? Jeden z uczestników zostaje dyrygentem. Wskazuje osobę, która rozpoczyna opowiadać historię. W dowolnym momencie przerwa i wybiera osobę, która musi ją kontynuować. Następnie dyrygent wskazuje kolejnego gracza itd.

15 zabaw team buildingowych – turniej kulinarny

Podzieleni na grupy zawodnicy rywalizują w najróżniejszych konkurencjach. Ślepy test smaku? Test wiedzy kulinarnej? Stworzenie najbardziej szalonej dekoracji na babeczkach? Możliwości jest wiele! W każdym zadaniu liczy się szybkość, kreatywność i… współpraca! Kluczem do sukcesu jest skuteczna komunikacja i logiczny podział obowiązków. Wygrana drużyna otrzymuje nagrodę-niespodziankę.

Turniej kulinarny czy warsztaty gotowania pomogą zbudować silny zespół i jednocześnie będą doskonałą formą rozrywki. W dodatku na końcu można wspólnie skonsumować efekty zabawy.

Warsztaty kulinarne w Dworze Korona Karkonoszy

Cecha charakteru

Świetna zabawa dla nowo powstałej grupy. Zadaniem każdej osoby jest znalezienie swojej cechy charakteru zaczynającej się na pierwszą literę imienia – na przykład Paweł – pracowity, Edyta – empatyczna. Wypowiedź można wzbogacić o dodatkowy komentarz, który pozwoli pozostałym uczestnikom poznać lepiej mówcę.

Paintball

Ostatnią z 15 niezawodnych zabaw team buildingowych jest znany i lubiany paintball. Ciekawym pomysłem jest urozmaicenie gry o dowolny scenariusz – na przykład historycznej bitwy. Taka forma aktywności nie tylko nauczy pracowników współzawodnictwa i poprawi komunikację w grupie, ale także będzie wspaniałą przygodą, która wygeneruje mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Team building może przynieść wiele korzyści. Jest receptą na sukces w biznesie! Odpowiednio dobrane zadania team buildingowe zbudują silny zespół, który będzie sprawnie i efektownie wykonywał wszystkie zadania, co pozytywnie wpłynie na pozycję firmy na rynku.

Team building - paintball

Najlepsze zabawy team buildingowe?

Jakie są najlepsze zabawy team buidingowe? Wskazane wyżej pomysły oczywiście nie wyczerpują możliwości, jeśli chodzi o zabawy team buildingowe. Pomysłów na tego typu atrakcje może być tyle, ile mamy osób w naszej grupie. Właściwie każdy może coś zaproponować. Pamiętajmy tylko, że ma to być dobra zabawa i nie można przy tym nikogo obrażać. Zadania powinny być również dobrane ze smakiem i dopasowane do możliwości poszczególnych uczestników.

Centrum Eventowe Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza
Sprawdzony organizator imprez firmowych – Dwór Korona Karkonoszy

Najważniejsze jednak, żeby zabawy te uczyły komunikacji, współpracy i budowały dobre relacje pomiędzy członkami naszego zespołu. Jakie kompetencje rozwijają zabawy integracyjne? Oprócz wspomnianych już komunikacji i współpracy, czyli tak zwanych kompetencji miękkich, potrzebnych właściwie w każdym zawodzie, zabawy team buildingowe uczyć mają także kreatywności. W codziennej pracy nie zawsze jest okazja, by się nią wykazać, by dać jej ujście, a wspólne gry pokazują nieraz, że w pracownikach drzemią spore pokłady innowacyjności. Warto je wykorzystać dla dobra firmy – i pracowników, którzy poczują się docenieni, gdy wykorzystamy ich pomysły.

Koszt zabaw team buildingowych? 

Koszt zabaw team buildingowych zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj aktywności, liczba uczestników, lokalizacja, czas trwania oraz wybór dostawcy usług. Proste gry integracyjne lub zabawy na terenie biura mogą być stosunkowo tanie, podczas gdy bardziej zaawansowane aktywności, takie jak dłuższe wyjazdy integracyjne, warsztaty rozwojowe czy imprezy tematyczne będą droższe. Im większa liczba uczestników, tym wyższe będą koszty związane z organizacją zabawy team buildingowej.

Warsztaty kulinarne w Dworze Korona Karkonoszy
Turniej kulinarny dla firm w Dworze Korona Karkonoszy

Wynajem sali, przestrzeni konferencyjnej, terenu rekreacyjnego lub innych miejsc na zabawy team buildingowe może być droższy w popularnych miejscach, takich jak miasta czy kurorty turystyczne. Czas trwania zabawy team buildingowej również będzie miał wpływ na jej koszt. Im dłużej trwa aktywność, tym więcej będzie kosztować wynajem miejsca, sprzętu, usług instruktorów itp.

Koszt zabaw integracyjnych będzie również zależał od wyboru dostawcy usług. Niektóre firmy eventowe mogą oferować atrakcyjne pakiety lub promocje, podczas gdy inni dostawcy usług eventowych mogą mieć wyższe ceny ze względu na swoją renomę, doświadczenie lub jakość świadczonych usług. Należy również uwzględnić dodatkowe koszty, takie jak catering, transport, zakwaterowanie, opłaty za używanie infrastruktury lub inne wydatki związane z organizacją wydarzenia.

Team building – kompetencje

Kompetencje miękkie nie są łatwe do zmierzenia, w przeciwieństwie do tak zwanych kompetencji twardych. Są dość trudne do zweryfikowania, przynajmniej na początku, gdy dopiero poznajemy nowego pracownika. Jednak te umiejętności osobiste i interpersonalne czasem okazują się kluczowe, jeśli chodzi o pracę, a zwłaszcza o współpracę – z kolegami z firmy, szefostwem czy klientami.

O ile wiedzę merytoryczną i specjalistyczne kompetencje można uzupełnić, to pewne braki osobowościowe raczej trudno. Jednak zabawy team buildingowe pozwalają dobrze poznać pracowników właśnie od tej strony i ewentualnie wykształcić pewne pożądane zachowania.

Impreza firmowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Team building pomysły – jak dobierać atrakcje?

Atrakcje na spotkania z elementami team buildingu mogą być naprawdę zróżnicowane. Inne przykładowe pomysły na ciekawy team building to na przykład warsztaty filmowe albo wspólna ekspedycja po ukryty skarb. Ale żeby odpowiednio dobrać atrakcje integracyjne do gustów i możliwości naszych pracowników, należy najpierw określić podstawowe parametry.

Po pierwsze, dla jakiej grupy je organizujemy? Co ci pracownicy robią na co dzień, czy pracują razem w jednym miejscu, czy kontaktują się między sobą tylko zdalnie? Musimy znać, przynajmniej w zarysie, dziedzinę wiedzy czy też obszar wykonywanej pracy danej załogi. No i oczywiście, jak liczna jest dana grupa. Część zabaw team buildingowych przeznaczona jest dla określonej liczby osób.

Centrum Eventowe Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza
Obiekt na imprezy firmowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Po drugie, czas, jaki mamy do dyspozycji. Czy będzie to 2-3-dniowy wyjazd integracyjny? Jeśli tak, to dokąd i jak rozplanowany jest dzień? Pora roku w przypadku zabaw i gier na świeżym powietrzu też jest ważna.

Po trzecie, miejsce. Jeśli będzie to na przykład hotel w górach, to czy planujemy wspólną wycieczkę albo spływ pontonowy, a może szkółkę narciarską? Czy też zrobimy zajęcia w hotelu, na przykład maszynę Goldberga albo grę scenariuszową?

Integracja przez degustację

Zabawy team buildingowe powinny być dobrane do określonej grupy w taki sposób, żeby uczestnicy byli w stanie wykonać postawione zadania i nie czuli się zmęczeni. Na zakończenie zawsze warto pozytywnie podsumować rezultaty, a całość zakończyć na przykład wspólną biesiadą, choćby przy ognisku lub degustacją wyrobów rzemieślniczych (na przykład piw IPA DKK). Nic tak nie łączy grupy jak wspólny posiłek!

Degustacja piwa rzemieślniczego - atrakcje na imprezy firmowe

Po co organizować zabawy team buildingowe?

Organizacja zabaw team buildingowych oznacza wiele korzyści dla firmy i jej pracowników. A tak konkretnie, to po co organizować zabawy team buildingowe? Oto kilka głównych powodów: zabawy team buildingowe pomagają w budowaniu więzi i zintegrowaniu zespołu poprzez wspólne doświadczenia, współpracę i interakcje. Dzięki nim pracownicy mają okazję lepiej się poznać, nawiązać relacje oraz zbudować zaufanie i wsparcie między sobą.

Zabawy team buildingowe mogą pomóc w poprawie komunikacji między pracownikami poprzez stymulowanie otwartej wymiany myśli. Dzięki różnym aktywnościom, pracownicy mają okazję lepiej się porozumieć i lepiej współpracować w przyszłości. Wspomagają rozwój umiejętności interpersonalnych, takich jak empatia, rozwiązywanie konfliktów, negocjacje czy liderowanie.

Zimowe zabawy integracyjne w Sosnówce
Zimowe imprezy integracyjne w Sosnówce

Gry integracyjne mogą pozytywnie wpłynąć na motywację i zaangażowanie pracowników, poprzez tworzenie dobrej, przyjaznej atmosfery, budowanie poczucia wspólnoty oraz promowanie ducha rywalizacji i osiągania wspólnych celów. Pobudzają też kreatywność i innowacyjność pracowników.

I – last but not least – zabawy team buildingowe mogą pomóc w redukcji stresu i osiągnięcia stanu relaksu. Dzięki temu pracownicy będą lepiej funkcjonować w pracy. Dlatego warto regularnie organizować tego rodzaju aktywności, aby wspierać rozwój i efektywność zespołu.

Team building – scenariusze

Jak wymyślić scenariusze do zabaw team buildingowych? Zadanie wcale nie jest proste. Chodzi o to, by stworzyć w miarę spójną historię opartą na jednym czytelnym wątku, a jednocześnie aby dostarczyć zadań i zagadek do rozwiązania przez uczestników. Jeśli jednocześnie chcemy integrować zespół zadbajmy, żeby każdy z uczestników miał jakieś zadanie, a efekt końcowy ma stworzyć dopiero wspólna praca.

Warsztaty teatralne

Można zacząć od zabawy w teatr. Pewnie większość z nas w dzieciństwie potrafiła się bawić, odgrywając scenki z ulubionych filmów albo tych wymyślonych przez siebie. Możemy w grupie wybrać reżysera i podzielić role. W zależności od fantazji reżysera można też urządzić casting na obsadę poszczególnych ról i charakteryzację. Jako scenariusz może posłużyć wątek jakiejś bajki albo fragment sztuki komediowej. Możliwe jest też wspólne stworzenie własnego scenariusza.

Na takie warsztaty można też zaprosić jakiegoś profesjonalistę i pod jego okiem popróbować sił i nauczyć się nowych, ciekawych rzeczy. Efekt końcowy, czyli jakąś scenkę lub krótkie przedstawienie można utrwalić i nagrać, a później wspólnie obejrzeć premierę na przykład w trakcie uroczystego bankietu. Ważne, by robić to wszystko na wesoło i z dystansem.

20-lecie firmy - event jubileuszowy - występy

Team building gry – przykład

Ciekawym przykładem gry team buildingowej może być rozwiązywanie węzła gordyjskiego. Zabawa polega na rozsupłaniu węzła z ludzkich ciał.

Jak rozpocząć zabawę? Ustawiamy uczestników w okrąg. Następnie prosimy o zamknięcie oczu i wysunięcie jednej ręki do przodu. Potem prosimy, aby uczestnicy zabawy wolno poruszali się do przodu z nadal zasłoniętymi oczami. Jeśli poczują, że dotykają kogoś, to powinni złapać go za rękę. Następnie otwierają oczy i wolną ręką łapią dłoń osoby, ale nie tej, z którą są już złączeni.

Blok CTA

Twój zespół potrzebuje integracji?

Zaufaj specjalistom!
Miejscowość letniskowa Sosnówka k. Karpacza, widok na zalew

Zadanie polega na rozsupłaniu węzła w taki sposób, żeby nie puścić złapanych wcześniej rąk. Można przechodzić nad i pod rękoma, obracać się itp. Efektem końcowym powinien być ludzki łańcuch ustawiony w szeregu. To gra dla osób, które już trochę się znają i mają do siebie zaufanie. Inaczej dość bliski kontakt fizyczny ze współpracownikami, niezbędny w tej grze, może okazać się niekomfortowy dla niektórych członków zespołu.  

Zabawy team buildingowe kategorie

Zabawy team buildingowe można podzielić na kilka kategorii. Na przykład na gry i zabawy integracyjne, które organizowane będą bez wychodzenia na zewnątrz i takie, które można zorganizować tylko w plenerze. W przypadku tych drugich raczej nie możemy zaskakiwać uczestników – powinni być uprzedzeni, żeby przygotować odpowiednie ubrania (dresy, buty sportowe albo trekkingowe, kurtki na wypadek deszczu itp.).

Inne kategorie to imprezy tematyczne albo oparte na scenariuszu. Jeszcze inny typ to takie gry, które połączone są od razu z odpowiednim szkoleniem i omawianiem kompetencji, które chcemy osiągnąć i ich analizą.

Bubble football - imprezy integracyjne

Każdą imprezę można „rozruszać”, angażując uczestników do zabawy albo wykonania jakiegoś zadania albo wyzwania. Jakie przygotować zadania do wykonania na imprezie? Mogą to być proste wyzwania, jak na przykład przedstawienie przy pomocy pantomimy jakiegoś zwierzaka, czy też bajki, albo sparodiowanie znanej postaci. Oprócz wyzwań wymagających choćby minimalnej sprawności ruchowej zawsze sprawdzą się zagadki logiczne. Mogą one być proste, polegać na przykład na przełożeniu dwóch patyczków albo kredek z jakiejś figury tak, oby osiągnąć nową, zawartą w zadaniu. Zagadki nie mogą być zbyt trudne i zespół musi też być w dobrym nastroju; mieć ochotę na ich rozwiązywanie.

Zadania do wykonania na imprezie możemy zaplanować i przygotować wcześniej. Zapisane karteczki z zadaniami można wrzucić do kapelusza i losować w trakcie spotkania. Do tego można również dobrać odpowiednią muzykę, na przykład rozpoznawalne przez wszystkich szlagiery filmowe i traktować je jednocześnie jako wyznacznik czasu do realizacji wyzwania. Najważniejsza jest dobra zabawa!

Zabawa integracyjna

Zabawy integracyjne dla dorosłych to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Pozwalają one nie tylko się odprężyć, ale też lepiej poznać. Czasem wręcz są zaczynem udanych wspólnych przedsięwzięć! Zabawy takie powinny być inteligentnie dobrane do osób i okoliczności, w jakich się one spotykają. Firmowa zabawa integracyjna powinna jednak przebiegać w jakimś porządku i według określonych reguł, a jednocześnie jej uczestnicy powinni czuć się swobodnie.

Ognisko integracyjne zimą, Sosnówka k. Karpacza

Organizatorzy team buildingu

Wskazane wyżej 15 niezawodnych zabaw team buildingowych oczywiście nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Doświadczeni organizatorzy eventów firmowych potrafią doskonale dobrać odpowiednie atrakcje na integrację firmową. Dobrym przykładem organizatora, który przygotowuje imprezy dopasowane do konkretnej grupy jest Dwór Korona Karkonoszy. Jak mówi organizatorka imprez firmowych Joanna Hoc-Kopiej: „Przygotowujemy imprezy firmowe z elementami team buildingu „szyte na miarę” dla każdego klienta. Potrafimy dostosować się do potrzeb, możliwości finansowych i wymagań każdego zleceniodawcy”.

Gry integracyjne w Karkonoszach
Integracja firmowa w plenerze, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Organizacja wyjazdu firmowego połączonego z elementami team buildingu z pewnością przyniesie spodziewane efekty, zwłaszcza jeśli na miejsce takiego spotkania dla pracowników wybierzemy obiekty konferencyjne w górach. Piękno krajobrazu, dzika przyroda, majestatyczne szczyty pozwalają załodze firmy oderwać się od codzienności i oddać w pełni zabawom i grom team buildingowym. Sosnówka k. Karpacza zaprasza!

Baner agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Integracja firmowa i team building mogą przynieść wiele korzyści. Jest receptą na sukces w biznesie! Odpowiednio dobrane zadania team buildingowe zbudują silny zespół, który będzie sprawnie i efektywnie wykonywał wszystkie zadania, co pozytywnie wpłynie na pozycję firmy na rynku.

Budowa maszyny Goldberga, impreza firmowa w Dworze Korona Karkonoszy
Budowa maszyny Goldberga, Dwór Korona Karkonoszy

Podsumowanie

Jak widać, team building nie musi być skomplikowany. Dzięki naszym podpowiedziom otrzymałeś 15 gotowych propozycji zabaw i aktywności pozwalających wzmocnić Twój zespół. Wiesz już też, gdzie można zrealizować i uzyskać profesjonalną pomoc we wdrażaniu team buildingu. Pamiętaj, że gry i zabawy dla dorosłych muszą być dobrane do charakteru grupy i dobrze przygotowane. W Dworze Korona Karkonoszy wiemy, jak to zrobić i proponujemy niebanalne autorskie scenariusze na wzmacniające zespoły aktywności. Chętnie podzielimy się wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie również z Twoim zespołem!

Jak zorganizować imprezę – zobacz konfigurator imprez

Najczęściej zadawane pytania

Imprezy firmowe Karpacz i okolice?

Górskie kurorty to świetne miejsce na imprezy firmowe. Karpacz jest w ostatnich latach najchętniej odwiedzanym górskim miasteczkiem – nie tylko przez klientów indywidualnych, lecz także przez gości biznesowych. Bogata baza noclegowa, wyśmienita kuchnia, rozmaite atrakcje i urok majestatycznych szczytów zachęcają do zabrania pracowników, kontrahentów czy klientów właśnie do Karpacza czy w jego okolice. Na przykład do uroczej miejscowości letniskowej Sosnówka, położonej zaledwie kilka minut drogi od Karpacza, nad pięknym zalewem.

Cele team building?

Jakie korzyści przynosi team building? Jakie cele sobie stawia? Przede wszystkim wypracowanie satysfakcji z przynależności do zespołu. Kolejna ważna kwestia to zrozumienie, na czym właściwie polega współpraca i zaufanie. Inne zadanie team buildingu to dopasowanie do siebie celów i oczekiwań kadry oraz członków zespołu. Zadania zespołowe pozwalają także na wypracowanie najbardziej sensownego podziału ról w zespole. Skuteczne pokonywanie problemów – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych – to kolejna umiejętność, którą można zdobyć na zajęciach team building. I wreszcie – last but not least! - dobra zabawa. Z odpowiednim scenariuszem zabaw impreza integracyjna przyniesie nie tylko wymierne efekty zawodowe, lecz także pozostawi po sobie wyjątkowe wspomnienia.

Gdzie na integrację Wrocław?

Wrocław, jak każde duże miasto, oferuje wiele atrakcji na imprezy integracyjne. Można zaprosić pracowników do kina, teatru, na występ stand-upera czy do dobrej knajpki. Można pójść do escape roomu albo na kręgle czy lodowisko. Jednak taka integracja ciekawa będzie raczej dla tych osób, które na co dzień nie mieszkają w metropolii i nie maja okazji korzystać z uroków wielkiego miasta. Większości może jednak uznać za bardziej atrakcyjny wypad za miasto, i integrację firmową na łonie natury.

Imprezy firmowe w górach?

Dlaczego zorganizowanie imprezy firmowej w górach to dobry pomysł? Bo najlepiej sprawdzą się integracja i team building realizowane poza siedzibą firmy. Wtedy pracownicy mogą oderwać się od codziennych zadań i skupić na dobrej zabawie, przy której budowanie więzi w zespole nastąpi niejako samoczynnie. Także świętowanie jubileuszu firmy czy inna uroczysta okazja podczas eventu w górach zyska odpowiednią oprawę. Zwłaszcza Karkonosze, dysponujące bogatą bazą noclegową i gastronomiczną na imprezy firmowe są chętnie wybieraną destynacją, zarówno przez firmy polskie, jak i zagraniczne.

Imprezy integracyjne dla firm pomysły?

Jak trwale i skutecznie zintegrować zespół pracowniczy? Najlepiej postawić na wyjazdową imprezę integracyjną z grami i zabawami team buildingowymi. Można zaproponować pracownikom udział w olimpiadzie firmowej albo w turnieju kulinarnym. Każdy chętnie weźmie udział w degustacji piw rzemieślniczych albo warsztatach sommelierskich. Także gry scenariuszowe – zabawa w detektywów czy poszukiwaczy skarbów są bardzo ciekawe i angażujące. Zawsze też sprawdzają się piknik integracyjny czy bal firmowy.

Szybki kontakt Zamów ofertę