Niezapomniana impreza w stylu lat 20.

Imprezy firmoweIntegracja
Stary, zloty gramofon z tubą

Tematyczne imprezy, czy imprezy z motywem przewodnim to ponadczasowy hit. Dlaczego więc nie wykorzystać motywu przewodniego do zorganizowania niezapomnianej imprezy firmowej? Impreza w stylu lat 20. powinna przypaść do gustu panom i paniom. Osobom starszym i najmłodszym pracownikom. Czym się wyróżnia taki event? Sprawdzamy. 

Impreza w stylu lat 20., której nie powstydziłby się Wielki Gatsby

Od lat 20. ubiegłego wieku w tej dekadzie mija 100 lat. Ten „jubileusz” jest więc idealnym pretekstem do zorganizowania integracji przebieranej. Impreza w stylu lat 20. bez Enrique Iglesiasa czy Eda Sheerana w głośnikach? Tak! Przenieśmy się wraz ze swoimi pracownikami w czasie. Bawmy się w świecie, gdzie nie znano komputerów, nie mówiąc o Internecie, a gdy ktoś mówił o komórkach, to wiadomo było, że mamy do czynienia z biologiem albo dozorcą. 

Dworska Sala Balowa, Dwór Korona Karkonoszy

Impreza w stylu lat 20. może oczarować nawet niejednego amatora nowinek. Były to przecież bardzo ciekawe czasy. Na ekranie królowali Charlie Chaplin, Walt Disney, Pola Negri i Eugeniusz Bodo. Każdy wiedział, kim byli Flip i Flap – niezapomniana para komików. W tamtym czasie powstały kultowe filmy, takie jak Ben-Hur, Upiór w operze, Gorączka złota czy Pancernik Potiomkin i Czterech jeźdźców Apokalipsy. Muzykę tworzyły legendy, takie jak Louis Armstrong czy Mieczysław Fogg. Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki dostał Albert Einstein, a amerykańskimi ulicami rządził najsłynniejszy gangster wszechczasów, czyli Al Capone.  

Zaintrygowani? Jak więc wygląda impreza, którą mógłby zorganizować Wielki Gatsby? Z pewnością jest pełna zwiewnych, świecących sukienek. Mieniąca się koralikami, piórami i frędzlami. To także eleganckie garnitury lub fraki niczym z gangsterskich, amerykańskich filmów.

Tańce lata 20.

Impreza lata 20

Lata 20. kojarzą się z zabawą. Oczywiście nie jest tak, że ludzkość przetańczyła całą dekadę. To przecież czas wielkich zmian na świecie, przemian społecznych i kulturowych w skali globalnej. Zmian dynamicznych, których symbolem były choćby nowe media – kino i radio. Miasta rozbłysły tysiącem świateł, bo był to też czas powszechnej elektryfikacji. W latach 20. wielkie miasta – Paryż, Londyn, Nowy Jork czy Berlin przyciągały do siebie wszelkiej maści poszukiwaczy przygód. Postęp techniki i rozwój mediów sprawiły, że życie zaczęło płynąć szybciej i intensywniej. Dzięki masowej produkcji samochodów dużo łatwiej można było się przemieszczać. Epoka ta kojarzy się z wytwornymi manierami, szykownymi strojami, muzyką jazową i wolnością artystyczną, której wyrazem była sztuka awangardowa. A jednak myśląc o tej epoce od razu przychodzi nam na myśl – zabawa! Kabarety, bary, imprezy taneczne – to tam spędzano czas.

Wyzwolone kobiety – lata 20.

W latach 20. kobiety coraz bardziej się emancypowały. Były to pierwsze lata po I wojnie światowej, w czasie której musiały iść do pracy, by zastąpić mężczyzn walczących na froncie. I nie dały się już zamknąć w domach! Otrzymały wówczas w niektórych krajach prawa wyborcze. Ceniły sobie niezależność i potrafiły swoimi umiejętnościami utrzeć nosa niejednemu mężczyźnie. Poza tym kobiety tamtych czasów miały jeszcze jedną broń w zanadrzu w walce o większą wolność osobistą – mocny makijaż! Wcześniej stosowały go głównie kobiety „lekkich obyczajów”, ale w latach 20. stał się atrybutem tak zwanych kobiet wyzwolonych. Chcących zmienić skostniały porządek świata i świadomych, że warto walczyć o inne, lepsze życie.

Impreza w stylu lat 20. - stroje

Akcesoria z epoki

Wprawdzie wtedy kobiety skróciły włosy i spódnice, ruszyły do pracy i na imprezy, nie straciły jednak nic ze swojej elegancji. Gdy one paliły przez długą i elegancką lufkę papierosy, panowie preferowali cygara. Dobrze więc pamiętać o tych atrybutach w czasie imprezy w stylu lat 20. Zarówno panie, jak i panowie ozdabiali swoje głowy kapeluszami. Mężczyźni ponadto mogli założyć na głowę kaszkiet, a panie mogły przywdziać ozdobną opaskę na głowę. No i perły, najlepiej długie sznury pereł…

Akcesoria na imprezy w stylu lat 20.

Ale w tamtych czasach pojawił się także wygodny strój codzienny. Chłopczyce  / flapperki negowały obowiązujący dotąd kanon kobiecości. Zaczęły strojem maskować typowe atrybuty kobiecości (wcięcie w talii, długie włosy i biust), wkładając luźne sukienki bez wcięcia i obcinając długie włosy, często czesząc się na tak zwanego boba. Inne typowe elementy codziennego kobiecego stroju to spódnice z przedłużanym stanem i bluzki z kołnierzami typu Piotruś Pan. Ten styl propagowała z powodzeniem Coco Chanel, legendarna francuska projektantka i emancypantka.

Stroje z lat 20

Aby wpisać się w stylistykę lat 20. XX wieku, warto włożyć opaskę z piórami. W takiej ozdobie każda kobieta będzie wyglądać zjawiskowo! Mogą być w różnych kolorach – dopasowane do sukienki lub kontrastowe. Często są zdobione dżetami, perłami i cekinami. Włóżmy do tego szal boa i zróbmy mocny makijaż, zwłaszcza uszminkowane na czerwono usta są ważne. Także długie rękawiczki to obowiązkowy element stylizacji na lata 20. Sięgające łokci, czarne lub kolorowe, matowe lub błyszczące, ozdobione bransoletkami i pierścionkami. Inne rekwizyty kojarzące się z tamtą epoką to długie cygaretki, wachlarze i perły.

To dodatki, ale do czego mają pasować? Sukienki na imprezę w stylu lat 20. są dość proste w kroju, za to zdobione cekinami, frędzlami i piórami. Inny często spotykany model z tamtych czasów to sukienka stylizowana na męski garnitur, jaki wypromowała ikona stylu, Coco Chanel. Takie właśnie stroje i detale kojarzą się z tamtą epoką i na pewno sprawią, że idealnie wpiszemy się w stylistykę lat 20. XX wieku.

Kobieta w stroju z lat 20.

Czym wyróżnia się impreza w stylu lat 20.? 

Impreza w stylu lat 20. to przede wszystkim przepych, elegancja i złote oraz czarne dodatki. Jeżeli decydujemy się na balony, to koniecznie złote i najlepiej z helem. Nad parkietem powinny zawisnąć setki punktów świetlnych, a w barze goście powinni dostać elegancko podane drinki lub whisky zamiast piwa. Jeżeli chcemy poczęstować współpracowników słodkościami, warto zastanowić się nad candy barem, na którym pojawią się jednoporcjowe mini ciasta lub desery w szklanych pojemnikach.  

Catering na imprezę w stylu lat 20.

Lata 20. ubiegłego wieku kojarzą się wszystkim z piórami oraz boa. Do wystroju można wykorzystać strusie pióra. Są dość drogie, jednak z łatwością można znaleźć firmy, które wypożyczają takie dekoracje.  

Blok CTA

Szukasz idealnego miejsca do zorganizowania imprezy w stylu lat 20.?

Właśnie je znalazłeś!
Miejscowość letniskowa Sosnówka k. Karpacza, widok na zalew

Imprezy z tym motywem przewodnim powinny uwzględniać zabawy taneczne. Warto zadbać o to, by repertuar w większości składał się z muzyki z epoki. Lata 20. ubiegłego stulecia to czas, kiedy największą popularnością cieszył się jazz. Stąd też ten gatunek powinien królować na parkiecie. Jeżeli jednak obawiamy się, że taka muzyka nie wszystkim przypadnie do gustu, a parkiet może świecić pustkami, jest i na to rozwiązanie. Niech muzyka z epoki towarzyszy wszystkim w czasie przerw na jedzenie czy w innych momentach, gdy wraz z współpracownikami nie będziemy szaleć przy znanych i lubianych hitach.  

Impreza w stylu lat 20.

Organizując imprezę z epoki warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Można poprosić, żeby obsługa również ubrała się w stroje z epoki. Może lokal dysponuje garniturami w prążki dla swoich pracowników, lub w inny sposób podkreśli styl imprezy. Również potrawy powinny przynajmniej nawiązywać do tamtych czasów. Idealnie w tej roli sprawdzi się kuchnia inspirowana ideami slow food. W końcu w tamtej epoce powszechnie dziś stosowane polepszacze smaku i zapachu jeszcze nie istniały. Jedzenie było świeże i naturalne, czyli takie, za jakim dziś tęsknimy.  

Przekąski na imprezę firmową

Impreza w stylu lat 20. – w co się bawić?

Co pasuje do epoki charlestona, swingu, jazzu, prohibicji i mafii? Jakie zabawy zaproponować pracownikom w czasie przebieranej imprezy tematycznej? Często klasyczny bal kostiumowy zamieniany jest na bal ze zmianą strojów, czyli panowie przebierają się za panie i odwrotnie. Sprawdzi się także Ojciec chrzestny, czyli emocjonująca gra w mafię z odpowiednimi rekwizytami. No i klasyka gatunku – kasyno w Las Vegas, czyli zabawa z ruletką, pokerem i blackjackiem.  

Impreza w stylu lat 20 dekoracje

Oczywiście rzadko zdarza się, by hotel na wyjazd firmowy idealnie wpisywał się w stylistykę lat 20. Jednak wystarczy kilka luster i innych dekoracji, by wykreować odpowiedni nastrój. W tamtych czasach prym wiódł niezwykle elegancki styl art déco. Wnętrza urządzane były z niezwykłą dbałością o każdy detal. Często wykorzystywano egzotyczne gatunki drewna, a meble i przedmioty codziennego użytku bywały inkrustowane kosztowną kością słoniową. Wazony czy patery miały geometryczne formy, a we wnętrzach pojawiały się  luksusowe tkaniny, takie jak jedwab i satyna, aksamit i welur, często z ozdobnym pikowaniem. Ponadto obowiązkowym punktem programu były lustra, najczęściej w złotej lub srebrnej oprawie.

Wnętrze w stylu art deco

Styl gangsterski – idealny na zabawę integracyjną!

Co powinni ubrać panowie, by wyglądać, jakby właśnie opuścili plan filmowy musicalu Chicago? Z pewnością garnitur to niezbędny element garderoby mężczyzn tamtych czasów. Bez względu na to, czy będzie to normalny strój, czy tylko przebranie kupione w sklepie z gadżetami na imprezy, powinniśmy dorzucić do tego kilka elementów, by nadać całej kreacji autentyczności. A więc – szelki, krawat i kapelusz gangsterski to absolutne must have każdego szanującego się naśladowcy tamtej epoki.

Niezbędne elementy męskiej garderoby

Nie wolno zapomnieć o kapeluszu – warto go dopasować do krawatu czy muszki oraz oczywiście do reszty stroju. Może być biały lub czarny, gładki albo w paski. Czy też typowo imprezowy brokatowy w neonowym kolorze. Także krawat czy muszka powinny zdobić mężczyznę z lat 20. Model „na poważnie” czy luźny eventowy? Każdy się nada, byle z rozmachem! Można dopasować muszkę czy krawat do szelek, by razem tworzyły wysmakowaną lub bardziej szaloną stylizację. A więc szelki we wzory czy brokatowe także się sprawdzą, nie tylko klasyczne modele. To właśnie takie części garderoby czy dodatki pomagają w odtworzeniu niepowtarzalnego klimatu szalonych lat 20. Można jeszcze wziąć cygaro, przyczepić wąsy i zabrać na imprezę zabawkowy rewolwer, by gangsterską stylizację uznać za udaną.

Mężczyzna w kapeluszu

Impreza w stylu lat 20. inspiracje

Pomysł wyjazdu integracyjnego z imprezą w stylu lat 20. na pewno zafascynuje pracowników. Pojawi się jednak dylemat – jak się ubrać? Skąd czerpać inspiracje? Jeśli chcemy urządzić imprezę tematyczną rodem z lat. 20 XX wieku, jest kilka idealnych wzorów. Obejrzyjmy na przykład Wielkiego Gatsby’ego z niezapomnianą rolą Leonardo di Caprio, energetyczne Chicago czy pełen wigoru serial Babylon Berlin. W nich warto poszukać inspiracji, jeśli chodzi o stroje, dekoracje, dodatki, rekwizyty czy wystrój wnętrz.

Blok CTA

Impreza przebierana, impreza z motywem?

Zrealizujemy dowolny scenariusz!
Zamek księcia Henryka i widok na Zalew Sosnówka

Wszędzie tam znajdziemy elementy charakterystyczne dla stylu gangsterskiego. Garnitury, kapelusze, szelki, męskie buty z dziurkami. Chyba najlepszy, jako wzorzec, będzie jednak serial Zakazane imperium, opowiadający o gangsterskich rozgrywkach w czasach prohibicji w Ameryce.

Eleganckie wnętrza na imprezę w stylu lat 20. Dwór Korona Karkonoszy

Impreza w stylu lat 20 – pomysł na integrację zespołu 

Wspólne wyjazdy, imprezy i spotkania poza biurem sprawiają, że ich uczestnicy lepiej się znają, a co za tym idzie – lepiej funkcjonują w godzinach pracy. Impreza w stylu lat 20. to z pewnością jeden z ciekawszych sposobów na wspólne spędzenie czasu.

Atrakcje na imprezy w stylu lat 20.

Jakie atrakcje mogą czekać na pracowników w czasie tego typu imprezy? To wszystko zależy od organizatora. Ciekawym i mocno wpisującym się w klimat lat 20. pomysłem jest zorganizowanie mini kasyna. O ile oczywiście podczas eventu firmowego niewskazane jest granie na pieniądze, tak gra w ruletkę czy pokera na żetony to strzał w dziesiątkę. Pracownicy mogą po skończonej grze wymienić żetony na losy w loterii fantowej lub na jakieś drobne upominki.

Impreza w stylu lat 20. - stroje

Impreza w stylu lat 20. może być atrakcją samą w sobie. Jeżeli połączymy ją ze szkoleniem lub galą, wszyscy będą zadowoleni. Jeżeli chcemy zorganizować wcześniej szkolenie, musimy dać uczestnikom czas na późniejsze przygotowanie się do zabawy. Dlatego hotel na imprezy integracyjne powinien być wyposażony zarówno w sale szkoleniowe, jak i salę balową.  

Event firmowy z motywem przewodnim

Jak zorganizować niezapomniany, jedyny w swoim rodzaju bal firmowy? Najlepiej postawić na imprezę z motywem przewodnim. Organizacja tego typu imprez może wydawać się bardziej skomplikowana niż „zwykłych” eventów. Ale to nieprawda. Przecież scenografia i stroje z epoki, pasujące do motywu przewodniego, to tylko pretekst do dobrej zabawy. Powinny wpisywać się w styl imprezy, ale pewne drobne niezgodności z „oryginałem” nie mogą nam zepsuć imprezy! A jeśli nie czujemy się na siłach, by zająć się wszystkimi elementami, skorzystajmy z usług agencji eventowej. Doświadczony organizator imprez firmowych dopilnuje, by nasz pomysł (na przykład zabawa w kasyno) sprawdził się w praktyce. Zorganizuje niezbędne rekwizyty, pomyśli o menu pasującym do eventu, znajdzie odpowiednie miejsce. A nam pozostanie dobra zabawa!

Atrakcje na imprezy firmowe - kasyno

Tańce w stylu lat 20.

Co tańczono sto lat temu? Jakie kroki były modne? Z jakimi rytmami kojarzy się ta epoka? Charleston, fokstrot, boogie-woogie, boston, quickstep, lindy hop, one-step, slow fox, schimmi… Oczywiście w dzisiejszych czasach mało kto potrafi zatańczyć te tańce, ale jest na to sposób. Aby nasi pracownicy dobrze się bawili i przy tym nauczyli czegoś nowego, zorganizujmy kurs tańca podczas imprezy integracyjnej! Profesjonalni tancerze pokażą odpowiednie kroki, oczywiście w podstawowym zakresie. Możemy także zorganizować pokaz filmów z tańcami z epoki.

Charleston i swing

Charleston pojawił się w wielu filmach, na przykład w słynnym obrazie z 1946 roku It’s a Wonderful Life w reżyserii Franka Capry. Przedstawiono tam konkurs tańca, w którym głównym punktem był charleston. Taniec ten możemy także obejrzeć w filmie z 2001 roku Zakazana namiętność.

Sto lat temu stał się symbolem wolności, jako że kojarzony jest z barami, które w Stanach, w okresie prohibicji, serwowały gościom alkohol. Swą nazwę zawdzięcza miastu Charleston, w Południowej Karolinie. Pojawił się tam w latach 20. XX wieku. Jednak sławę zyskał dzięki piosence Jamesa P. Johnsona o tym samej nazwie, wykorzystanej  w spektaklu Runnin’ Wild.

Charleston charakteryzuje metrum 4/4. Ma żywe tempo i synkopowany rytm. Co istotne podczas imprez firmowych, można go tańczyć nie tylko w parach, a także samodzielnie.

Buty młodej pary

Impreza firmowa Sosnówka – lata 20. rządzą!

Gdzie zorganizować imprezę firmową w stylu lat 20.? Trzeba przecież znaleźć wspaniałą salę, która pasowałaby do dość wytwornego stylu imprezy firmowej, naśladującej szalone lata 20. Karminowa wysoka sala balowa z białą stolarką i lustrami odbijającymi blask ozdobnych żyrandoli nada się idealnie. Znajdziemy ją w Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce. To świetne miejsce na imprezę integracyjną, zwłaszcza że poza imprezami tematycznymi oferuje także ponad 100 innych atrakcji na imprezy dla firm.   

Organizacja imprezy stylizowanej na lata 20. ubiegłego stulecia to pomysł niebanalny. Wszystkim dwudziestolecie międzywojenne kojarzy się z szykiem i elegancją. Jest to więc wybór idealny nie tylko na 20 lecie firmy. To również sposób na spotkanie z pracownikami, z którymi chcemy stworzyć zgrany zespół w pracy.  

Impreza tematyczna, Dwór Korona Karkonoszy

Najczęściej zadawane pytania

Jak się ubrać na imprezę w stylu lat 20.?

Na imprezę inspirowaną latami 20. panie mogą włożyć proste sukienki do kolan, z brokatem i frędzlami. Do tego boa i opaska z piórami i cekinami. Koniecznie długie, satynowe rękawiczki i sznury pereł. Panowie powinni wystąpić w garniturach albo przynajmniej włożyć lakierowane buty, szelki i kapelusze.

Jaka muzyka na imprezę w stylu lat 20.?

Idealna muzyka na imprezę w stylu lat 20. to oczywiście jazz! To do tej synkopowanej muzyki tańczono swing, i inne wariacje na temat tego rytmu, na przykład lindy hop czy boogie-woogie.

Gdzie na imprezę w stylu lat 20.?

Każda impreza tematyczna wymaga odpowiedniej oprawy. W tym przypadku dużej, wysokiej, eleganckiej sali balowej, z lustrami, żyrandolami i świecznikami. Sale tego typu znajdziemy na przykład w Sosnówce, idealne na wesela i imprezy firmowe.

Szybki kontakt Zamów ofertę