Spotkania przy kolacji, wigilijki firmowe, wyjazdy integracyjne w góry – to wszystko już było. Co zrobić, jeśli zespół jest żądny nowych wrażeń? Mówi się, że przez żołądek można trafić do serca. Dlatego najlepiej zorganizować warsztaty kulinarne dla firm, które dla wszystkich pracowników będą wyjątkowym wydarzeniem.
Warsztaty kulinarne dla firm to absolutnie unikatowe wydarzenie, które gwarantuje świetną, a przy okazji i pyszną, zabawę dla całego zespołu. Wspólne gotowanie, po którym następuje degustacja, to sposób na stworzenie zgranej i chętnie współpracującej grupy. O tym, że zintegrowany zespół gwarantuje sukces całej firmy nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Wspólne gotowanie i odrobina rywalizacji, to dobry pomysł na team building.
Dlaczego warto zabrać firmę na warsztaty kulinarne?
Nie da się ukryć, że zespół, który gotuje razem, lepiej pracuje. Już sam wspólny posiłek to dobry sposób na stworzenie silnych więzów międzyludzkich, a jeśli dołożyć do tego wspólne gotowanie – sukces jest gwarantowany. Dobrze skomunikowany i produktywny zespół pracuje znacznie lepiej, z kolei budowanie relacji w trakcie gotowania to jedna z najskuteczniejszy metod, pozwalających ten cel osiągnąć. W przeciwieństwie do innych atrakcji, które mogą budzić kontrowersje wśród członków zespołów, jedno jest pewne – każdy lubi zjeść coś dobrego. Dlatego warsztaty kulinarne są jednym z najbardziej uniwersalnych, a zarazem najmniej problematycznych, sposobów na integrację pracowników. Dwór Korona Karkonoszy gościł u siebie np. Roberta Makłowicza. Warsztaty kulinarne z jego udziałem, przekonały do gotowania niejednego opornego w tej materii.
Szukasz lokalu doświadczonego w organizowaniu warsztatów kulinarnych?
To my!
Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!
Warsztaty kulinarne dla firm – jak wygląda wspólne gotowanie?
Cała magia warsztatów kulinarnych polega na tym, że z łatwością pozwala przenieść hierarchię z biura do kuchni. Co więcej, w ten sposób można wyłapać młode talenty ze zdolnościami przywódczymi i zbudować całkiem nowy zespół na bazie obserwacji wyniesionych ze wspólnego gotowania. Jak to wygląda od kuchni?
Zespół wyznacza lidera, który obejmuje stanowisko szefa kuchni. Gotowanie odbywa się pod presją czasu, tak dobrze znaną z codziennych obowiązków w trakcie pracy. Jeśli brakuje składników lub przyborów, trzeba pomyśleć, w jaki sposób je zastąpić, aby finalny efekt rzucał na kolana, a najlepiej zrobić to na tyle sprytnie, aby nikt nie przypuszczał, że pojawiły się trudności. Zespół ma jedno z góry wyznaczone zadanie: stworzyć danie, które wygląda tak samo dobrze, jak smakuje, mając w pamięci, że ich wysiłki zostaną poddane ocenie.
Jak łatwo zauważyć, warunki są bliźniaczo podobne do tych, z którymi mierzą się pracownicy realizujący konkretny projekt. Warsztaty kulinarne to najlepszy sposób, aby popracować nad niedoskonałościami zespołu i zmierzyć się w radosnej atmosferze z problemami, które utrudniają codzienną pracę.
Warsztaty kulinarne dla firm dają więcej niż zakłada team building
To oczywiste, że podstawowym założeniem warsztatów kulinarnych jest nauka pracy w grupie. Mimo tego, pracownicy mogą wynieść z kuchni znacznie, znacznie więcej – i niekoniecznie będą to sprawy związane z firmą.
Już sama możliwość gotowania pod okiem doświadczonych kucharzy daje ogrom doświadczenia, które można wykorzystać w codziennym życiu. Nowe umiejętności po prostu sprawdzą się podczas gotowania w domu. To także doskonała okazja, by spróbować nowych potraw, a często też nowych kuchni. Nie wszyscy pracownicy są odkrywcami orientalnych smaków, ale raczej nikt nie spodziewa się próbowania dalekowschodnich specjałów.
Na warsztatach kulinarnych pracuje się z najpopularniejszymi kuchniami świata, z którymi najprawdopodobniej pracownicy nie mieli wcześniej do czynienia. Oczywiście zgłębianie tajników polskiej kuchni może być równie fascynującej, zwłaszcza jeśli będą to potrawy kuchni staropolskiej, których na co dzień nie sposób spróbować w tradycyjnych restauracjach.
Jak zorganizować idealne warsztaty gotowania?
Podstawowe pytanie, które organizator powinien skierować w stronę uczestników powinno dotyczyć tego, z jaką kuchnią chcą się zmierzyć. Zdecydowana większość pracownik woli gotować to co nowe i dotąd niepoznane, dlatego na warsztatach króluje kuchnia meksykańska, tajska i włoska. Warto rozważyć też kwestię lokalizacji dogodnej dla wszystkich, gdzie dojazd nie zajmie więcej niż kilkadziesiąt minut, a same warsztaty zorganizować po godzinach pracy. W przypadku wyjazdów integracyjnych doskonałym miejsce będzie hotel, w którym zakwaterowani są pracownicy.
Najczęściej indywidualny poziom kulinarny jest nieistotny. Warsztaty kulinarne dla firm odbywają się pod okiem profesjonalnych kucharzy, którzy w razie potrzeby chętnie służą radą i pomocą. Taka informacja skierowana w stronę pracowników może okazać się szczególnie cenna, jeśli w zespole są ludzie, którzy chętnie konsumują, ale niekoniecznie chętnie gotują. Mogliby więc się obawiać, że nie poradzą sobie z wyznaczonym zadaniem. Tymczasem pod okiem cenionego eksperta, poradzą sobie śpiewająco.
Jak zorganizować imprezę – zobacz konfigurator imprez