Gra terenowa to ciekawa, nowoczesna i oryginalna forma integracji pracowników. Sprawdzi się zarówno w świetnie zgranym zespole, jak i takim, w którym trzeba popracować nad lepszą współpracą. Proponowane zajęcia mają nie tylko walory edukacyjne, lecz także gwarantują dobrą zabawę. Sprawdź, dlaczego warto je zorganizować!
Gra terenowa: doskonały pomysł na integrację zespołu
Proponowana gra poprawia komunikację i współpracę w grupie, dzięki czemu pracownicy są bardziej efektywni i rzadziej popełniają błędy. Ponadto badania pokazały, że poczucie humoru i poczucie więzi zwiększają produktywność i zaangażowanie członków zespołu. W ten sposób firma buduje pozytywny wizerunek, co przekłada się na mniejszą rotację pracowników. Dodatkowo przedsiębiorstwo wzbudza większe zainteresowanie wśród kandydatów. Gra terenowa pomaga uczestnikom uczyć się o sobie nawzajem. To doskonała okazja, żeby zaobserwować jak każdy członek zespołu myśli, rozwiązuje problemy, pracuje i dobrze się bawi.
Dużą popularnością cieszą się gry miejskie, zazwyczaj organizowane w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Proponowany event nie tylko przybliża walory miasta, lecz także uczy współpracy w zespole. Scenariusz gry integracyjnej można łatwo dopasować do umiejętności i zainteresowań grupy docelowej. Warto również zadbać o przydatne rekwizyty i ciekawe nagrody, by zmotywować uczestników do większego zaangażowania.
Gra terenowa: gwarancja dobrej zabawy
Organizując zabawy ruchowe integracyjne powinieneś w niej przemycić zagadnienia związane z motywem przewodnim. W ten sposób możesz nie tylko przybliżyć pracownikom nowy produkt, lecz także udoskonalić komunikację. Zobaczysz, że przełoży się to na lepsze wyniki sprzedażowe.
Gra terenowa pozwala uczestnikom aktywnie spędzić czas i odrywa ich, chociaż na chwilę, od codziennych obowiązków. Dodatkowo zachęca do kreatywnego myślenia, dzięki czemu mogą spojrzeć na dotychczasowe projekty z nowej perspektywy.
Gry terenowe zapewniają moc atrakcji na świeżym powietrzu, dzięki czemu pracownicy mogą zapomnieć o codziennych problemach. Uczestnicy zabawy chętnie pokonują wzniesienia, mokradła, bagna, czy wydmy, by wyprzedzić konkurencję. Często muszą przedzierać się przez leśne i bagniste szlaki, dlatego poproś, by ubrali się wygodnie. Dzięki temu nic nie będzie im przeszkadzać w pokonywaniu kolejnych wyzwań. Dobrze sprawdzi się tutaj „strój na cebulkę”, ponieważ można go łatwo dostosować do aktualnych warunków.
Niezapomniana gra terenowa
Szukasz inspiracji do firmowej gry miejskiej? Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawą propozycję! Najpierw podziel współpracowników na 6-osobowe zespoły, a następnie wręcz im mapę i aparat fotograficzny. Grę terenową wygrywa ta drużyna, która zrobi zdjęcia poszczególnym miejscom wskazanym na mapie. Liczy się sprawna komunikacja i współpraca w zespole.
Jeśli chcesz trochę urozmaicić grę, połącz odkrywanie miasta z zabawnymi quizami. Możesz w nich zadawać pytania, które zachęcą uczestników do bacznej obserwacji otoczenia lub wykazania się wiedzą ogólną. Zespoły uzgadniają sposób, w jaki odpowiedzą na pytania. Jeśli znają odpowiedź lub chcą zaryzykować, mogą wybrać opcję „Gotówka”, a jeśli nie są pewni – „50:50”.
Szukasz miejsca do zorganizowania niezapomnianej gry terenowej?
Świetnie trafiłeś!
Zastanawiasz się, jak pobudzić współpracowników do działania? Idealnie się sprawdzą gry komunikacyjne. Zadawaj pytania na czas, które skłonią uczestników do wysiłku fizycznego i umysłowego. W ten sposób zaobserwujesz, w jaki sposób członkowie zespołu podchodzą do rywalizacji, zwycięstwa i porażki. W grze terenowej możesz również uwzględnić kreatywne wyzwania. Zaproś uczestników do rysowania, kręcenia filmów lub robienia zdjęć. Dobra zabawa gwarantowana!
Geocaching: na czym dokładnie polega?
Geocaching to zaawansowana technologicznie gra terenowa, do której uczestnicy potrzebują urządzeń GPS. Zapewnia angażujące i zabawne doświadczenia, jednocześnie skutecznie odnosi się do kluczowych wartości pracy zespołowej. Podziel współpracowników na kilka zespołów, a następnie zaproś ich na ekscytującą wyprawę w poszukiwaniu wirtualnych skrytek.
Rozwiązując łamigłówki, zbierają wskazówki, które ułatwią im znalezienie skarbu. W tym ćwiczeniu liczy się każda minuta i każdy zdobyty punkt. Zespoły ścigają się, by wygrać, a radość po przekroczeniu mety jest ogromna. Wspomniane zadanie pozwala wykorzystać umiejętności umysłowe, fizyczne, nawigacyjne i techniczne. Pełna przygód gra terenowa zwiększy efektywność i wydajność Twojego zespołu. Wspaniale zjednoczy starych i nowych pracowników, co z pewnością przełoży się na lepszą atmosferę w firmie.
Uczestnicy nie zobaczą skrytek, nawet jeśli stoją na wprost nich, dopóki nie rozwiążą łamigłówki. Organizatorzy zadbali, by skrytki nie rzucały się w oczy. Taka gra doskonale łączy pracę zespołową z wysiłkiem fizycznym i kreatywnością. Możesz ją potraktować jako konkurs drużynowy z ceremonią wręczenia nagród.
Gra terenowa jest zawsze ekscytującym wyzwaniem. To idealny pomysł na wycieczkę firmową lub spotkanie integracyjne. Stwarza wyśmienitą okazję do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie zrobienia czegoś ekscytującego. Zachęca do pracy zespołowej, by wspólnie osiągnąć zamierzony cel. Może również zmotywować uczestników do wyjścia ze swojej strefy komfortu. Biorąc pod uwagę walory edukacyjne i rozrywkowe, warto włączyć ją do scenariusza wyjazdu lub imprezy firmowej.