Ślub zimą czy latem?
Wady i zalety obu opcji

Kiedy weselePoradyWesele latoWesele zima

Lato to tradycyjnie czas, który kojarzy nam się ze ślubami i przyjęciami weselnymi. Z roku na rok jednak coraz więcej par decyduje się na zimowe wesele. Okazuje się bowiem, że termin ten ma wiele atutów, które niekoniecznie są widoczne na pierwszy rzut oka. Zatem co wybrać – ślub zimą czy latem? Jakie są wady i zalety każdej opcji? Przekonaj się, co możesz zyskać o każdej porze roku!

Czego się dowiesz z artykułu?

Planowanie ślubu to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, a wybór odpowiedniej pory roku może znacząco wpłynąć na cały przebieg ceremonii. Zarówno ślub latem, jak i zimą ma swoje unikalne zalety oraz wady, które warto wziąć pod uwagę.

Jakie korzyści niesie ze sobą ciepła, słoneczna ceremonia pod gołym niebem? Czy istnieją jakieś minusy organizacji ślubu w sezonie wakacyjnym? Zima natomiast oferuje romantyczne, bajkowe krajobrazy, lecz czy chłodniejsza pora roku nie wiąże się z pewnymi wyzwaniami?

W tym wpisie rozwiejemy wszelkie wątpliwości, przedstawiając szczegółową analizę obu opcji. Czy ślub zimą zapewni wyjątkową atmosferę, której nie można uzyskać latem? A może jednak słoneczne dni i długie wieczory są tym, czego pragniecie na swoim weselu? Ostateczny wybór należy do Was, ale my pomożemy Wam podjąć świadomą decyzję. Zapraszamy do lektury!

Jakie zalety ma ślub latem?

Największą zaletą letniej ceremonii dla większości par jest oczywiście wspaniała pogoda. Długie, ciepłe dni i promienie słońca z pewnością pozytywnie wpływają na nastrój Młodej Pary i gości. Pozostawia to także duży zapas czasu na urządzenie sesji ślubnej w trakcie wesela. To najlepszy czas na ślub cywilny poza Urzędem Stanu Cywilnego, w otoczeniu kwiatów i śpiewu ptaków, a także na poprawiny urządzane na zewnątrz (na przykład w formie grilla czy ogniska).

Wesela w plenerze są obecnie bardzo modne. Piękna aura pozwala na różnorodne, kolorowe stylizacje strojów i samego wesela – świetnie sprawdza się styl rustykalny, boho i romantyczny. Nie bez znaczenia jest też fakt, że na stołach będą królować aromatyczne potrawy ze świeżych, sezonowych owoców i warzyw. Czy więc wziąć ślub latem? Pewnie, wiele osób marzy o tym terminie.

Czy ślub latem ma wady?

Jeśli chodzi o wady letniego ślubu, jest to przede wszystkim koszt oraz dostępność usług. Ze względu na popularność, wesele latem to spory wydatek. To tak zwany wysoki sezon ślubny. Należy też przy tym liczyć się z tym, że nasza wymarzona sala weselna, fotograf czy stylistka mają zarezerwowane terminy na kilka lat do przodu, więc jeśli zdecydujemy się na taki krok, powinniśmy jak najszybciej szukać wolnych terminów u podwykonawców.

Ewentualnie możemy liczyć na to, że zwolni się jakiś termin w naszej wymarzonej sali na wesele i urządzimy wesele last minute. Również aura z atutu może zmienić się w wadę. Jak wskazuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna w Dworze Korona Karkonoszy, pogoda w ciepłych miesiącach potrafi być nieprzewidywalna: „Latem zawsze powinniśmy być przygotowani na nadejście gwałtownej burzy – warto mieć w zanadrzu parasole, oraz rezerwową salę na przeprowadzenie ceremonii w przypadku ślubów plenerowych”.

Problemem są także nadmierne upały – szczególnie dla kobiet, które co chwila muszą poprawiać makijaż. Trzeba też pamiętać, by zamówić odpowiednio większą ilość zimnych napoi i schłodzonych deserów dla gości. To generuje koszty, bo rzeczywiście w ogólnym rozrachunku wody oraz napojów kolorowych czy soków, goście pochłaniają znacznie więcej. Jeśli zdecydujecie się na ślub latem i wesele w sali bez klimatyzacji, dla gości będzie to po prostu niezwykle męczące. Gdzie więc urządzić ślub latem? Najlepiej w eleganckiej, klimatyzowanej sali weselnej

Dekoracje na ślub zimą, Dworska Sala Balowa

Ślub zimą – odkryj jego wszystkie zalety

Zalety ślubu zimą? Tym, którym przeszkadzają słabe strony wesela latem, na pewno będzie odpowiadać ceremonia w zimie. Ceny za wynajem sali i usług są o tej porze roku dużo niższe, nie ma też problemu z ich dostępnością, dzięki czemu łatwiej zarezerwujemy korzystną datę (na przykład długi weekend). Romantycy również docenią zimę – przystrojone na okres Bożego Narodzenia, przykryte śnieżnym puchem ulice, kościół i sala weselna tworzą niepowtarzalną atmosferę, a świece, lampiony i ogień w kominku nadają uroczystości aurę mistycyzmu i podniosłości.

Magiczny ślub zimą

Choć niektóre motywy przewodnie wesela nie sprawdzą się w tym okresie, mamy do wyboru wiele innych – zima to przecież czas karnawału! Możemy salę weselną wystylizować na dwór Królowej Śniegu lub zaprosić gości do zabawy w kolorową maskaradę. Do dyspozycji mamy również specjalne zimowe atrakcje, jak na przykład kulig, przejażdżkę saniami czy narty. Wesela tematyczne to hit ostatnich sezonów. Po weselnej zabawie, możemy wybrać się ze wszystkimi gośćmi na stok narciarski, który z pewnością zachwyci miłośników górskiego szaleństwa.

zima wesele karnawał

Ślub w Boże Narodzenie, albo w adwencie lub ślub w sylwestrazimowe wesele w grudniu to świetny pomysł! Jakie są powody organizacji wesela w zimie? Opinie o ślubie zimą są zgodne – to czas wyjątkowy, czas magiczny. Plusy ślubu zimą to niezwykłe zdjęcia ślubne zimą, bo zwykle Panna Młoda na ślub zimą prezentuje się zjawiskowo, niczym Królowa Śniegu. Dekoracje na wesele zimą i ozdoby na zimowy ślub zapewnia sama przyroda. Zwłaszcza ślub zimą w górach ma wyjątkowy urok. A pogoda ślubu zimą? Jak zorganizować ślub zimą? Organizacja zimowego wesela to po prostu wzięcie pod uwagę zmiennej aury. Zresztą w ostatnich latach widać podobieństwa między ślubem zimą a latem pod względem pogody – nie sposób jej przewidzieć… Więc plusy ślubu i wesela zimą i minusy ślubu i wesela zimą właściwie się równoważą.

Blok CTA

Organizacja ślubu zimą i latem?

Dwór Korona Karkonoszy zaprasza o każdej porze roku!

Ślub zimą ma także wady

Wady ślubu zimą? Wadą, podobnie jak przy weselach latem, może okazać się załamanie pogody. Niespodziewana odwilż i błoto zawsze mogą pokrzyżować nam plany. Jeśli planujemy ślub w zimie, warto zorganizować go w rejonie górskim – tu wahania temperatur są mniejsze, a śnieg utrzymuje się dłużej. Para Młoda powinna też zakupić pasujące do stylizacji wierzchnie odzienie, co jest dodatkowym wydatkiem. Ale jeśli chodzi o śluby zimowe wady – to jedyne ewentualne. W zależności od godziny rozpoczęcia wesela, możemy nie zdążyć z sesją ślubną w plenerze przed zapadnięciem zmroku – tu wyjściem może być przełożenie jej na dzień poprawin. Ale można też zaplanować zdjęcia w świetle księżyca – ślubne fotografie w rozgwieżdżonych plenerach na pewno będą magiczne!

Czy da się zorganizować ślub zimą w plenerze?

Zima, wbrew pozorom, to również doskonały czas na uczczenie tego wyjątkowego dnia na zewnątrz. Piękna, wyjątkowo zaaranżowana altana ślubna i rozpościerający się przed oczami gości widok na przepiękne górskie krajobrazy – to coś, czego nikt od tego dnia nie zapomni.

Znajdziemy taką na przykład w Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza. Jeśli więc marzycie o wymarzonej, wręcz magicznej atmosferze, wystarczy cieplejszy płaszcz lub futro i ślub zimą w plenerze będzie najważniejszym i najpiękniejszym momentem tego dnia.

Ślub zimą czy ślub latem – co wybrać?

Decyzja o ślubie zimą czy latem nie jest łatwa. Może chcecie połączyć swoje wesele z innym wyjątkowym wydarzeniem, na przykład okrągłą rocznicą ślubu rodziców lub urodzinami któregoś z gości? Zarówno ślub zimą, jak i ślub latem, to doskonała okazja do spędzenia upragnionego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Wesele w górach, szczególnie to wyjazdowe, skłania gości do wzięcia dodatkowego, krótkiego urlopu i skorzystania z górskich atrakcji.

Wesele w górach bez względu na porę roku

Niezależnie od tego, czy jest zima czy lato, Dwór Korona Karkonoszy usytuowany u podnóża górskich pasm, jest miejscem, gdzie każdy gość naprawdę odpoczywa. Czy są to przygotowania do wesela czy poprawiny na świeżym powietrzu, wszyscy odnajdą tu długo wyczekiwany spokój. Góry odprężają, sprawiają, że na wszystko patrzymy z innej perspektywy. Jeśli dodatkowo możemy świętować w tym miejscu miłość dwojga bliskich nam ludzi, nie ma lepszych okoliczności niż te.

Nie zapominajmy o noclegach, które są nieodłącznym elementem każdego wesela. Goście po zabawie muszą mieć miejsce do odpoczynku i przygotowanie się na drugi dzień szaleństwa. Komfortowe apartamenty i pokoje Dworu Korona Karkonoszy sprawią, że każdy z gości odnajdzie tu swoje wymarzone miejsce. Odpoczynek z widokiem na góry zawsze jest miłym zwieńczeniem dnia i powitaniem nowego poranka.

ślub latem

Jak widać, zarówno ślub latem jak i zimą ma swoje mocne i słabe strony, nie ma idealnego terminu dla każdego. Warto rozpatrzyć plusy i minusy obu terminów, aby wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Niezależnie na jaki termin się zdecydujemy najważniejsze jest przecież, by było to wesele waszych marzeń!

Zima czy lato – która pora roku jest lepsza na ślub?

Każda para prędzej czy później musi sobie odpowiedzieć na pytanie: ślub zimą czy latem. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, łatwiej podejmiecie ostateczną decyzję. Przede wszystkim powinniście się zastanowić, czy nie przeszkadza Wam upał. Jeśli nie, zarezerwujcie termin na wesele w czerwcu, lipiec lub sierpień.

A może uwielbiacie zimową aurę? W takim razie poszukajcie wolnego terminu w grudniu, lub na ślub w styczniu czy lutym. Marzycie o tym, aby wziąć ślub w górach? Serdecznie zapraszamy do Dworu Korona Karkonoszy, położonym w cudownej okolicy. Gwarantujemy, że panująca w nim atmosfera zachwyci zarówno Was, jak i gości. Zapewniamy profesjonalną obsługę i pyszne jedzenie, dzięki czemu zaoszczędzicie sporo stresu.

Ślub zimą czy latem? Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji?

Nie potraficie się zdecydować, czy wziąć ślub zimą, czy latem? Chociaż wakacje nieodłącznie kojarzą się nam z przyjęciami weselnymi, coraz więcej par pobiera się w okresie świątecznym lub w karnawale. Niezależnie od tego, co postanowicie, pamiętajcie, że każda pora roku ma zalety i wady.

Ślub kościelny zimą

Jakie argumenty przemawiają za ślubem w lecie? Przede wszystkim długie, ciepłe dni wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Jeśli lubicie odpoczywać na łonie natury, możecie przenieść zabawę na świeże powietrze. Ślub w ogrodzie….. Martwicie się, że pogoda pokrzyżuje Wam plany? W takim razie wynajmijcie namiot, w którym można się schronić na wypadek deszczu i burzy. Zastanawiacie się, jaki wybrać motyw przewodni? Postawcie na styl rustykalny, boho, prowansalski, tropikalny lub greenery.

Jeśli planujecie ślub zimą, pamiętajcie, że nadal możecie mu nadać wyjątkowy charakter. Zestawcie czerwień z zielenią, aby nawiązać do Świąt Bożego Narodzenia. Pomyślcie o tym, aby wpleść w wystrój kryształki, sztuczny śnieg i bombki.

Menu na daną porę roku

Zastanawiacie się, jak wybrać menu weselne na lato? Jeśli niekoniecznie lubicie rosół, poszukajcie smacznych zamienników. W tej roli doskonale sprawdzi się chłodnik, żurek, kwaśnica lub grzybowa. Możecie również zastanowić się nad zupą krem, np. pomidorową, z borowików, brokułów, szparagów, czy pieczonych buraków.

Szukacie pomysłów na drugie danie? Jeśli organizujecie wesele w wakacje, przygotujcie się na wysokie temperatury. Zamiast serwować pikantne i pieczone mięso, zdecydujcie się na paszteciki wegetariańskie, chude mięso z grilla, ryby, owoce morza i warzywa gotowane na parze. Pamiętajcie, że odpowiadając na pytanie – ślub zimą czy latem, powinniście się również zastanowić nad menu.

Menu na wesele, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Jeśli zimowa aura Wam nie straszna, zerknijcie, co podać gościom na weselu. Pamiętajcie, że w menu powinny zagościć pyszne, rozgrzewające i sycące potrawy. Wybierzcie dania, które nawiązują do świąt  i karnawału. Jeśli chodzi o zupy, proponujemy tradycyjny rosół, flaki lub barszcz z uszkami.

Następnie możecie zaserwować duszone mięso w sosie grzybowym, schab pieczony z suszonymi śliwkami, łososia, karpia lub pstrąga. Podajcie do nich ziemniaki, kaszę, surówkę z kiszonej kapusty, buraczki zasmażane, marchewkę z groszkiem, czy surówkę z kiszonej kapusty.

Sesja ślubna zimą, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Dlaczego warto zorganizować ślub w grudniu?

Coraz więcej par decyduje się na ślub w grudniu i to nie tylko w święta, ale też w okresie wypadającym między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem. Idealnie, jeśli pada śnieg, ponieważ nada uroczystości magiczną atmosferę. Na stołach powinny pojawić się śnieżnobiałe obrusy.

Możecie na nich postawić złote lub srebrne świeczniki z długimi świecami, oszronione gałązki i dekoracje z szyszek. Oprócz tego pomyślcie o ośnieżonych sztucznych choinkach, bombach, kulach śnieżnych, jemiole i kurtynie świetlnej.

Szukacie inspiracji na niezapomnianą, zimową sesję poślubną? Oczywiście, wspomniane przedsięwzięcie stanowi nie lada wyzwanie, zarówno dla świeżo upieczonych małżonków, jak i dla fotografa. Każdy marzy o wspaniałej sesji zdjęciowej – i na pewno taka będzie. Należy tylko pamiętać, że o tej porze roku zmierzch zapada szybciej niż latem. Z drugiej strony na takiej sesji panuje wyjątkowa atmosfera.

Blok CTA

Miejsce na wesele zimą i latem?

Dwór Korona Karkonoszy!

Czy warto brać ślub w sierpniu?

To jeden z najchętniej wybieranych miesięcy na ślub. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto przemyśleć ten termin. Przede wszystkim w nazwie występuje literka „r”, co z pewnością przekona wiele par.

Sesja ślubna latem, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Zazwyczaj dni są bardzo ciepłe i słoneczne, ale sierpniowe wieczory są już przyjemnie chłodniejsze, dlatego goście chętnie bawią się do białego rana. Pogoda zachęca do zabawy na świeżym powietrzu, dlatego poszukajcie hotelu lub dworku, do którego przylega romantyczny ogród.

W menu mogą pojawić się sezonowe owoce i warzywa, przede wszystkim brzoskwinie, śliwki, jabłka, gruszki, buraki, kalafiory, pomidory i papryki. Zastanawiacie się, z jakich kwiatów wyczarować bukiet i kompozycje do kościoła i lokalu? Postawcie na astry, frezje, słoneczniki, dalie, celozję lub eustomę.

Wahacie się, czy wziąć ślub zimą, czy latem? Pamiętajcie, że każda pora roku jest wyjątkowa!

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie ślub zimą?

Ślub zimą może być magiczny i niezapomniany, szczególnie jeśli wybierzesz odpowiednie miejsce, które dodatkowo podkreśli urok tej pory roku. Oto kilka pomysłów na miejsca, w których możesz zorganizować zimowy ślub: zamek lub pałac. Wynajęcie zamku lub pałacu może stworzyć wyjątkową atmosferę, szczególnie zimą. Malownicze otoczenie i eleganckie wnętrza dodadzą wyjątkowego uroku twojemu ślubowi. Takie wyjątkowe wnętrza znajdziemy w Dworze Korona Karkonoszy, w urokliwej Sosnówce koło Karpacza. A jeśli lubisz zimowe sporty i przyrodę, wynajęcie uroczej chaty w górach może być świetnym pomysłem. Możecie zorganizować ceremonię ślubną na świeżym powietrzu i następnie przenieść się do ciepłego i przytulnego wnętrza. Także rustykalne i urokliwe miejsca, takie jak stajnie lub spichlerze, mogą być świetnym tłem dla zimowego ślubu o wyjątkowym charakterze. Jeśli jesteście koneserami wina, wynajęcie winnicy lub winiarni może być doskonałym wyborem. Zimą można tam organizować wnętrzowe przyjęcia wina i ceremonie. A jeśli jesteście miłośnikami sportów zimowych, możecie zorganizować ślub na lodowcu lub stoku narciarskim. To unikalne miejsce, które zapewni niezapomniane wrażenia. Restauracja z dużymi oknami i panoramicznym widokiem na zimowy krajobraz może stworzyć piękną scenerię dla ceremonii ślubnej i przyjęcia.

Ślub latem czy zimą?

Decyzja między organizacją ślubu latem a zimą zależy od wielu czynników, a ostateczny wybór powinien być dostosowany do waszych preferencji, stylu wesela i osobistych upodobań. Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę. Jakie są różnice między ślubem zimą a latem? Zalety organizacji ślubu latem: piękna pogoda i przyroda; różnorodność dostępnych miejsc; dłuższe dni, atmosfera letniego relaksu. A zalety zimowego ślubu? Wyjątkowy klimat - zimowe wesela mogą być magiczne i niezapomniane dzięki śnieżnym pejzażom, ciepłym napojom i romantycznej atmosferze. Ponadto zimą jest mniej par decydujących się na ślub, co może wpłynąć na dostępność miejsc i usług, a także na obniżenie cen. Możesz wykorzystać zimowe motywy w dekoracjach, co nadaje wyjątkowego charakteru całemu wydarzeniu. Zimą większość uroczystości odbywa się wewnątrz, co daje większą kontrolę nad warunkami atmosferycznymi. Ostateczny wybór pory roku na ślub zależy od waszych preferencji i priorytetów. Warto również wziąć pod uwagę, że organizacja ślubu wymaga wcześniejszego planowania, niezależnie od pory roku, aby zapewnić dostępność usługodawców, miejsc i terminów.

Co na ślub zimą?

Jak się ubrać na ślub zimą? Wybór odpowiedniego stroju na zimowy ślub zależy od stylu ceremonii, miejsca oraz osobistych preferencji. Jaka suknia dla panny młodej? Warto zwrócić uwagę na modele z długimi rękawami i na dodatki typu bolerko, kołnierz z futra lub długi płaszcz, które dodadzą zarówno ciepła, jak i elegancji. Rozważ rękawiczki, szal lub pelerynę, które dodadzą stylu i ochronią przed chłodem. Wybierz też odpowiednie buty, które będą nie tylko piękne, ale i praktyczne. Możesz zdecydować się na klasyczne szpilki lub botki z grubszym obcasem. A dla Pana Młodego? Wybierz elegancki garnitur w kolorze, który pasuje do stylu wesela. Możesz założyć również stylowy płaszcz lub trencz na wierzch. Dodaj wyjątkowy akcent do swojego stroju, wybierając krawat lub muszkę w odcieniach pasujących do całości. Wybierz eleganckie buty, które będą nie tylko stylowe, ale i komfortowe w zimowych warunkach. Co dla gości na ślub zimą? Wybierzcie stroje z cieplejszych materiałów i z długi rękawami. Garnitur męski z dopasowanym płaszczem lub elegancka sukienka z ciepłym bolerkiem to dobre pomysł. Nie zapomnij o dodatkach takich jak szal czy rękawiczki. Pamiętaj jednak, że ciepłe dodatki potrzebne będą tylko w czasie przejazdu do sali weselnej czy kościoła, bo w samej sali weselnej na pewno będzie już ciepło. Pora roku na ślub, biorąc pod uwagę strój, nie jest tak naprawdę zbyt istotna.

Czy wesele w zimie jest tańsze?

Organizacja wesela może wiązać się z różnymi kosztami, które niekoniecznie zależą tylko od pory roku, ale również od wielu innych czynników, takich jak lokalizacja, liczba gości, wybór menu, dekoracje, muzycy i wiele innych. Ogólnie rzecz biorąc, niektóre elementy wesela mogą być tańsze w okresie zimowym, a niektóre droższe. Oto kilka kwestii do rozważenia. W sezonie letnim popularne miejsca na wesela mogą być droższe i trudniejsze do zarezerwowania. W zimie może być łatwiej znaleźć dostępne terminy i negocjować ceny. W okresie zimowym możesz wykorzystać naturalny urok śniegu i zimowej atmosfery, co może pozwolić zaoszczędzić na dekoracjach. Cena cateringu może się różnić w zależności od sezonu. Niektóre składniki mogą być tańsze lub droższe w zimie. Na przykład, świeże owoce letnie mogą być droższe zimą. Niektóre kwiaty mogą być droższe w okresie zimowym, ponieważ muszą być importowane z odległych miejsc. Jeśli większość par decyduje się na ślub w sezonie letnim, to w okresie zimowym jest mniejsza konkurencja, jeśli chodzi o terminy u dostawców usług weselnych, co może wpłynąć na ceny. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty i porównać koszty między różnymi porami roku.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę