Perfekcyjna sala weselna w górach – jak ją wybrać?

PoradySala weselnaTrendy

Poszukiwania idealnej sali weselnej to jeden z pierwszych etapów przygotowań do ślubu. Wybór odpowiedniego lokalu to połowa sukcesu! To właśnie od niego w dużej mierze będzie zależeć aranżacja ślubna, czy też komfort gości. Marzycie o romantycznym przyjęciu wśród malowniczych szczytów górskich? Perfekcyjna sala weselna w górach spełni Wasze oczekiwania!

Wesele w górach

Ze wspomnień Par Młodych wynika, że wesele w górach zawsze jest udane. To zresztą mało powiedziane – zawsze jest magiczne! Wyjątkowe i niepowtarzalne, przede wszystkim dzięki panoramom, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej. Majestatyczne górskie szczyty, zapierające dech w piersiach widoki, świeże powietrze pachnące lasem i wilgotnym mchem oraz bliskość natury sprawiają, że wesele w górach to unikatowe przeżycie. Zarówno dla Pary Młodej, jak i dla wszystkich zaproszonych gości.

Wynajęcie sali weselnej w górach to doskonałe rozwiązanie dla narzeczonych, którzy uwielbiają spędzać czas na łonie natury i cenią sobie spokój. Południe Polski to także wyjątkowa, góralska kultura, wspaniała, skoczna muzyka, wprost idealna na radosne przyjęcie weselne. To kolorowe stroje, niesamowita gościnność i piękna architektura.

Sala weselna w górach – charakter uroczystości

Organizację wesela w górach trzeba zacząć od decyzji, w jakim stylu ma być urządzone przyjęcie. Salę weselną oczywiście można, w pewnym stopniu przynajmniej, odmienić dekoracjami, jednak warto od razu poszukać miejsca, które przypadnie nam do gustu i będzie pasować do naszej wizji tego, jakże ważnego przecież, dnia.

Góry to idealne miejsce zarówno na ślub kościelny, jak i cywilny. W okolicy jest mnóstwo klimatycznych, drewnianych świątyń i urokliwych kapliczek, które idealnie wpisują się w romantyczną aurę, jaka towarzyszy ślubom. Ślub cywilny zaś można wziąć w plenerze! Ceremonia z widokiem na bujne lasy rozciągające się u stóp majestatycznych szczytów górskich to spełnienie marzeń każdego romantyka.

Blok CTA

Szukasz klimatycznej sali weselnej w górach?

Dwór Korona Karkonoszy, położony w sercu gór, zachwyci Cię swoją atmosferą!

Ile kosztuje wesele w górach?

Koszt wesela w górach jest podobny do kosztu imprezy weselnej w innych lokalizacjach. W przypadku każdej wyjazdowej uroczystości musimy liczyć się z kosztami dojazdu / dowozu do wybranej sali weselnej w innym miejscu, niż miejsce zamieszkania. A także z kosztami ewentualnych noclegów dla gości, choć wcale nie zawsze to Para Młoda opłaca pokoje w hotelu. Nocleg dla gości niekoniecznie musi pozostawać w gestii Młodej Pary.   

Kosztorys wesela jest więc podobny, bez względu na to, czy odbywa się ono w górach, nad morzem, w centrum miasta czy nad jeziorem. Najwięcej zależy od lokalizacji. W każdym regionie są tańsze i droższe sale weselne czy restauracje; miasteczka w których ceny będą niższe i wyjątkowo urokliwe lokalizacje, za które trzeba będzie dopłacić. Także termin może mocno wpłynąć na cenę. Warto rozważyć organizację wesela w inny dzień niż sobota. Wesela w tygodniu stają się coraz popularniejsze, są tańsze i łatwiej o termin. Jeśli chcemy zaoszczędzić, wybierzmy nie tak zwany wysoki sezon ślubny, tylko mniej popularne miesiące – na przykład listopad czy marzec.

Ach, te koszty…

Na koszt wesela składa się kilka podstawowych elementów: wspomniany już lokal, liczba gości, tak zwany talerzyk czyli cena wyżywienia, ewentualnie noclegi i transport dla gości, muzyka, koszt zrobienia zdjęć / filmów. I jeszcze dekoracje, czyli wydatki związane z wystrojem sali, zaproszeniami, winietkami czy planem stołów. Oczywiście można zdecydować się na dodatkowe atrakcje, ekstra płatne – słodki stół, fotobudkę, animatora dla dzieci, wycieczkę po okolicy itd. Oczywiście uwzględnić też trzeba wydatki na suknię ślubną, garnitur, bukiet, czy fryzjera. No i na obrączki ślubne. Budżet weselny w dużej mierze zależny jest więc od naszych pragnień i oczekiwań. A także, co oczywiste, od możliwości…

jak wybrać fotografa weselnego?

Idealna sala weselna w górach, czyli jaka?

Przyjęcie weselne to jedna z najważniejszych imprez w całym Waszym życiu. Pamiętajcie o tym już na etapie poszukiwań sali weselnej i wybierzcie ten lokal, który spełnia Wasze najskrytsze marzenia i idealnie wpisuje się w Waszą weselną wizję.

Wesele możecie zorganizować w:

  • klasycznej sali weselnej w górach,
  • sali w hotelu, dworku lub innym obiekcie wypoczynkowym,
  • restauracji lub góralskiej karczmie. 
Wesele w stylu steampunk, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Jednakże najlepszym rozwiązaniem jest druga opcja. Obiekty wypoczynkowe, poza elegancką salą weselną oraz zapleczem gastronomicznym i sanitarnym, dysponują komfortowymi miejscami noclegowymi. Organizując wesele wyjazdowe w górach, musicie bowiem zapewnić swoim gościom zakwaterowanie. Nocleg w tym samym obiekcie, w którym odbywa się przyjęcie weselne, to najbardziej komfortowa i praktyczna opcja. Szczególnie jeśli następnego dnia w tym samym lokalu mają odbyć się poprawiny weselne. Goście będą mogli odświeżyć się w pokojach w czasie imprezy, a zmęczeni całonocną zabawą w spokoju odpoczną w swoich apartamentach, by następnego ranka z nową energią pojawić się na poprawinach.

Sala weselna w górach – dojazd

Przy wyborze sali weselnej w górach weźcie pod uwagę dojazd do obiektu. Jeśli jest skomplikowany, obowiązkowo przygotujcie specjalną mapkę, która ułatwi gościom dotarcie na miejsce. Na terenie wybranego obiektu (lub w niedalekiej odległości) powinien znaleźć się parking, na którym goście będą mogli zaparkować swoje samochody. Koniecznie zorganizujcie dodatkowy transport (na przykład bus lub autokar) dla tych gości, którzy przyjechali komunikacją publiczną.

Styl wesela ma znaczenie

Każde przyjęcie weselne ma swój styl. Styl wesela to coś, co spaja całą aranżację, nadaje jej wyjątkowy charakter. Starannie przygotowane dekoracje tworzą w sali weselnej romantyczną aurę, idealną do radosnego celebrowania zaślubin.

Podczas poszukiwań sali weselnej w górach koniecznie weźcie pod uwagę jej wystrój. Podłogi, ściany i inne elementy znajdujące się w pomieszczeniu tworzą bowiem bazę dekoracyjną, którą następnie uzupełnia się starannie dobranymi ozdobami.

Dworska Sala Balowa – Dwór Korona Karkonoszy

A zatem jak dopasować salę do wybranego motywu przewodniego wesela? Prawdziwe, góralskie wesele warto urządzić w sali stylizowanej na góralską karczmę. W takim lokalu nie może zabraknąć stołów i krzeseł wykonanych z naturalnego drewna, haftowanych obrusów i zwiewnych firan oraz folkowych akcentów. Ze stylem rustykalnym doskonale będzie komponować się sala z wysokim sufitem, drewnianymi elementami, utrzymana w jednej, stonowanej kolorystyce. Wesele rustykalne można także zorganizować w namiocie lub ogrodzie. Idealnym miejscem na gustowne przyjęcie w stylu glamour jest zaś elegancka sala balowa.

Dworska Sala Balowa w Dworze Korona Karkonoszy to gustownie urządzone wnętrze z podwieszanym, drewnianym sufitem w białym kolorze i dużymi oknami w kształcie łuków. Sala weselna perfekcyjnie wpisuje się w stylistykę glamour.

Liczba zaproszonych gości a wielkość sali

Jako gospodarze swojego przyjęcia weselnego, powinniście zadbać o to, aby wszyscy zaproszeni goście czuli się komfortowo podczas tych kilku godzin spędzonych w sali weselnej. Wesele to bowiem czas radosnego biesiadowania, szalonych pląsów na parkiecie i doskonałej zabawy.

Duże znaczenie w kwestii komfortu weselników ma wielkość sali, w której odbywa się przyjęcie. Gościom należy zapewnić odpowiednią ilość miejsca do swobodnego biesiadowania, tańca i uczestnictwa w zabawach weselnych. W sali powinien również znaleźć się podest dla zespołu bądź DJ-a.

Szczególną wagę należy przyłożyć do poszukiwań sali na huczne wesele, na które zaproszono 200 czy więcej gości. Duży lokal zdecydowanie trudniej znaleźć, a wiele z nich zostało już zarezerwowanych nawet na dwa lata do przodu. Poszukiwania większej sali na wesele w górach warto rozpocząć z dużym wyprzedzeniem.

Czy to oznacza, że nie da się zorganizować hucznego wesela last minute? Da się! Jednak trzeba porządnie przyłożyć się do poszukiwań lub postawić na niestandardowe rozwiązania – jak na przykład wesele w niedziele.

Sala weselna w górach – atrakcje

Ślub to ukoronowanie długiej drogi, jaką przeszliście razem do tej pory. Z kolei wesele jest symbolicznym rozpoczęciem nowego etapu w Waszym życiu – etapu małżeństwa. Świętowanie zaślubin wymaga niepowtarzanej oprawy. Nieodłącznym elementem wydarzenia są atrakcje, co warto wziąć pod uwagę już podczas poszukiwań idealnej sali weselnej w górach.

Sprawdźcie, czy wybrana sala weselna oferuje dodatkowe elementy, które urozmaicą Wasze przyjęcie lub dysponuje miejscem, w którym będziecie mogli zorganizować własne atrakcje. Świetnym rozwiązaniem będzie wybór obiektu dysponującego malowniczym ogrodem weselnym. Atrakcje w ogrodzie to znakomity dodatek do wesela.

A czym zaskoczyć gości weselnych? Jest wiele sposobów na ubarwienie przyjęcia weselnego. Od efektownego drink baru, przez klasyczną fotobudkę, aż do emocjonującego występu prawdziwej góralskiej kapeli. Bądźcie kreatywni, uruchomcie wyobraźnię i świętujcie początek swojego małżeństwa tak, jak sobie wymarzyliście. Atrakcje na weselu są zawsze mile widziane przez gości!

Magiczne wesele z widokiem na majestatyczne szczyty górskie

Szczególnym miejscem na zawarcie związku małżeńskiego są Karkonosze, czyli góry o niezwykle urozmaiconej rzeźbie terenu, pełne klimatycznych dolin, wartkich potoków, niesamowitych wodospadów i innych tajemniczych elementów. Karkonosze wyglądają pięknie o każdej porze roku. Wiosną karkonoska natura budzi się do życia i przybiera intensywne barwy. Lato w Karkonoszach to czas zieleni i nieziemskich zachodów słońca. Jesienią można podziwiać kolorowe korony drzew, które perfekcyjnie kontrastują ze skalistymi szczytami. Zimą zaś wszystko pokrywa się białym puchem, który tworzy romantyczną aurę, idealną do tego, by przyrzec sobie wieczną miłość.

A może ślub w stylu… Janosika?

Skoro wybraliśmy salę weselną w górach, nawiążmy do historii o najsłynniejszym tatrzańskim zbójniku, Janosiku. Postać wielokrotnie uwieczniona w kinematografii, wystarczy sięgnąć do słynnego polskiego serialu, trącącego już nieco myszką, czy nowszego dzieła, filmu kinowego sprzed kilku lat. W obu możemy ujrzeć elementy folkloru i znaleźć inspirację, jeśli chodzi o stroje czy wystrój wnętrz.

Ale jest jeszcze jeden aspekt wart naśladowania. Janosik, jak wieść gminna głosi, zabierał bogatym, a dawał biednym, dlatego właśnie zyskał nieśmiertelną sławę. W ramach naśladowania działań szlachetnego zbójnika (choć nie wszyscy zgadzają się z takim jego postrzeganiem) możemy podczas wesela zebrać datki. Choć oczywiście nie siłą! ? Taka kwesta dla potrzebujących, choćby naszych „braci mniejszych” z najbliższego schroniska czy przytuliska. Przystojny zbójnik z pewnością wpadnie w oko wielu paniom, a towarzysząca mu panna roztopi serca kawalerów obecnych na weselu, i zbiórka pójdzie gładko.

Sale weselne w górach – Sosnówka

Takie charytatywne gesty stają się coraz powszechniejsze podczas imprez ślubnych. Wiele Par Młodych chce podzielić się swoją radością i szczęściem z innymi, którym gorzej wiedzie się w życiu. Często zamiast kwiatów czy prezentów narzeczeni proszą o darowizny czy prezenty rzeczowe dla konkretnej fundacji czy jakiejś szlachetnej inicjatywy. Jeśli jeszcze takiej zbiórce zapewnimy odpowiednią oprawę, sukces murowany!

Skromny ślub w górach

Kameralny ślub w górach – czy jest tym samym, co skromny ślub w górach? Niekoniecznie. Kameralny ślub może być ślubem bardzo wystawnym, właśnie ze względu na niezbyt dużą liczbę gości. Jednak można urządzić skromny ślub w górach, tak samo zresztą jak gdzie indziej. Jednak za urządzeniem skromnego ślubu w górach przemawia jeden koronny argument – góry samą swą obecnością uświetnią każde, najskromniejsze nawet wesele. Sprawią, że stanie się ono uroczystością wyjątkową, nawet jeśli nie będzie obfitować w dodatkowe atrakcje dla gości i odbędzie się w niezbyt imponującej sali weselnej. Po prostu goście i tak zwracać będą uwagę głównie na piękno otaczającej ich przyrody.

Góry budzą zachwyt swym groźnym majestatem. Ich wyniosły urok nikogo nie pozostawia obojętnym. Tak więc każda sala weselna w górach już na wstępie zdobywa mnóstwo punktów za lokalizację. Reszta atrybutów często schodzi na dalszy plan.   

Poza tym do imprezy w górach pasuje bardziej nieformalny styl świętowania. Stroje niekoniecznie muszą być bardzo oficjalne, wystarczy styl smart casual. Menu – doskonale sprawdzą się grill czy ognisko, bo i tak wszyscy będą woleli zostać na świeżym powietrzu, by podziwiać wspaniałe krajobrazy, a nocą wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo, które właśnie w górach wydaje się być na wyciągniecie ręki…  Warto wykorzystać te atuty górskich miejscowości.

Kameralne wesele w górach

Wiele par szuka sali weselnej na kameralny ślub w górach. Czasami ma to być przyjęcie tylko dla najbliższych, a czasem ślub w wersji minimalistycznej – jedynie Para Młoda i świadkowie. Bo niby dlaczego nie? Jeśli takie jest życzenie narzeczonych… Choć trzeba przyznać, że rzadko zdarzają się takie śluby.

Zwykle jednak wyjazd na ślub i wesele w góry to okazja do świętowania z najbliższymi. Jeśli przyjęcie nie jest zbyt duże, spokojnie wszyscy pomieszczą się w jednym obiekcie weselnym. Sala balowa i hotel w jednym to prawdziwa wygoda dla gości. Przy mniejszym weselu oczywiście koszty będą niższe, co pozwala zaoszczędzić i wydać dodatkowe środki na przykład na podróż poślubną. Albo zostać na dłuższym, co najmniej tygodniowym wypoczynku w górach, skoro i tak już tam jesteśmy.

Kameralna, intymna atmosfera odpowiada wielu Parom Młodym. Także wielu gości nie przepada za hucznymi, tłumnymi imprezami. Podczas mniejszego przyjęcia jest czas na prawdziwe rozmowy, niespieszne celebrowanie tego ważnego dnia. Bez pośpiechu i stresu, w tłumie często dość obcych nam jednak osób. Widać, że coraz częściej Pary Młode stawiają na jakość wesela, a nie na jak największą liczbę gości. W mniejszym gronie łatwiej zbudować relacje i wykreować odpowiednią atmosferę.

Huczne wesele – tylko w górach!

Jeśli mamy liczną rodzinę, wielkie grono przyjaciół i uwielbiamy brylować w towarzystwie, urządźmy wielkie i huczne wesele. Takie z przytupem i rozmachem, które na długo pozostanie w pamięci zebranych. Wyjątkowo rozbudowana baza hotelowa w górach sprawia, że jest to idealne miejsce do urządzenia dużego wesela. Zarówno zakwaterowanie gości weselnych, jak i odpowiednia sala balowa są na wyciągnięcie ręki. 

W górach znajdziemy także klimatyczne, drewniane kościółki i kapliczki, w których można wziąć ślub. A potem, w urokliwym zakątku, w otoczeniu przepięknej przyrody, świętować ten wyjątkowy moment.

Huczne wesele warto urządzić właśnie w górach, ponieważ znajdziemy tam szczególny rodzaj energii. Niezbędny przecież, by zabawiać ponad setkę gości, towarzyszyć im na parkiecie i w czasie kolejnych atrakcji. Tę energię znajdziemy zwłaszcza w Karkonoszach! Od wieków krążą legendy o Duchu Gór, nazywanym także Liczyrzepą lub Karkonoszem, który stanowi personifikację sił natury – niespożytych, jak wiadomo. Może to właśnie dzięki niemu region ten jest magiczny? Znajdziemy tam niemal nieskończoną liczbę zamków, pałaców, dworków i zameczków myśliwskich. Kto wie, co kryje się w setkach kilometrów wydrążonych we wnętrzu gór korytarzy kopalń i kompleksów obronnych? To bez wątpienia najbogatszy w tajemnice rejon Polski. 

Wesele w górach – małe czy duże?

Wielkie wesele, na które zaprosimy nawet manikiurzystkę druhny oraz fryzjera naszego psiego ulubieńca czy kameralna impreza w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół? Wybór należy do Was! Nie warto kierować się modą czy tradycją – to jedyny taki dzień w Waszym życiu. Spędźcie go tak, jak naprawdę chcecie, i z tymi, którzy naprawdę są dla Was ważni. Kogo zaprosić na wesele w takim razie? Jeśli utrzymujecie szerokie kontakty towarzyskie, łatwo nawiązujecie przyjaźnie i lubicie huczne, tłumne imprezy, a ponadto stać Was na to – zaproście nawet syna przyjaciółki babci brata. Jeśli jednak wolicie intymne imprezy w wąskim gronie najbliższych przyjaciół, dajcie temu wyraz na własnym ślubie i weselu.

wesele zima

Wesele – długie czy krótkie?

Jakie wesele urządzić? Można ograniczyć się do zaproszenia bliskich na obiad i deser, czyli zorganizować jedynie przyjęcie po ceremonii ślubu, po którym dość szybko goście rozejdą się do domów. Można postawić na wesele, ale jednodniowe. Czyli wspólna zabawa, jak nakazuje tradycja, ale raczej w miejscu zamieszkania, a po weselu wszyscy rozchodzą się do własnych domów.

Większość Par Młodych decyduje się jednak na wesele z poprawinami, bardzo często wyjazdowe. Cała impreza odbywa się w hotelu, dysponującym oprócz sali balowej także odpowiednią liczbą noclegów dla gości Pary Młodej. Wesele trwa zwykle prawie do białego rana, a następnego dnia odbywają się poprawiny. Często w ogrodzie, jeśli tylko wybrany obiekt dysponuje takowym.

Niektórzy narzeczeni urządzają imprezę jeszcze dłuższą, bo trwającą cały weekend. Wesele zaczyna się od piątkowego biforka. Często w takiej sytuacji organizowane jest zapoznawcze ognisko, na którym goście, pochodzący przecież z różnych rodzin i środowisk, mogą lepiej się poznać i przełamać pierwsze lody. Następnie mamy właściwe, sobotnie wesele, a impreza ciągnie się aż do niedzielnych poprawin, czasem trwających cały dzień. To oczywiście model sprawdzający się w przypadku wesela wyjazdowego, w którym Para Młoda i goście mieszkają w jednym hotelu.     

suknia dla Panny Młodej
Wesele w plenerze, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Każdy model ma swoje wady i zalety. Przyjęcie poślubne zwykle jest imprezą bardziej kameralną. Goście często i tak się znają, czują się swobodnie w swoim towarzystwie, mogą spokojnie porozmawiać. Dłuższe imprezy zwykle organizowane są dla większej liczby gości, i czasem trudno rodzinom i przyjaciołom obu stron się zintegrować. Faktycznie sprawdzają się w takim przypadku wcześniejsze spotkania, dzień przed weselem. Ale oczywiście nie wszyscy mogą – ze względów organizacyjnych czy finansowych – pozwolić sobie na tak długie świętowanie. Nie wszyscy też lubią imprezy trwające kilka dni.   

Sala weselna, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Ślub cywilny, humanistyczny, konkordatowy czy kościelny?

Kwestia typu ślubu też jest istotna. Pomijając względy światopoglądowe, typ ceremonii w pewien sposób determinuje miejsce jej urządzenia. Na przykład ślub kościelny musi odbyć się w świątyni, gdyż kapłani prawie nigdy nie zgadzają się na udzielenie go w plenerze. Nawet jeśli miałby to być przykościelny ogród.

Ale jeśli mowa o ślubie cywilnym, nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć go w ogrodzie, lesie czy na plaży. Przedstawiciel Urzędu Stanu Cywilnego bez problemu udzieli Wam ślubu w wybranej przez Was lokalizacji (wystarczy złożyć podanie i wpłacić pewną kwotę). Warto więc rozważyć takie opcje – wtedy ślub faktycznie będzie jedyny i niepowtarzalny. Warto wspomnieć, że niektóre Pary Młode decydują się na ślub kościelny w miejscu zamieszkania, a organizację pięknego humanistycznego czy cywilnego ślubu planują gdzieś w górach, na tle wspaniałej panoramy, z chmurami na wyciągniecie ręki.

Perła w Koronie

W Dworze Korona Karkonoszy, w Sosnówce koło Karpacza, można jednocześnie wziąć ślub w ogrodzie i urządzić wesele. Albo we wspaniałym, bogatym w różne gatunki roślin ogrodzie właśnie, gdzie mieści się specjalna ozdobna altana ślubna, usytuowana na podwyższeniu, albo w przepięknej Dworskiej Sali Balowej.

Także śluby humanistyczne mogą odbyć się w dowolnym miejscu. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia! Mistrz czy Mistrzyni ceremonii bez wahania podążą za Waszymi marzeniami, i będziecie mogli wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej w wybranym przez Was miejscu.

ślub w plenerze

Elegancka sala weselna w górach

Jeśli Waszym marzeniem jest wesele w eleganckiej sali weselnej w górach, rozejrzyjcie się za miejscem w jakimś pięknym pałacyku czy dworku usytuowanym w Dolinie Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Dworska Sala Balowa

Jeśli chcecie urządzić szykowne przyjęcie, od razu nasuwa się model wesela – stylizacja glamour lub klasyczny ślub w stylu angielskim. Może na przykład Dworska Sala Balowa przypadnie Wam do gustu? W Dworze Korona Karkonoszy wystrój idealnie wpisuje się w konwencję eleganckich wesel. To jedna z najwyższych sal w regionie. Zachwyca urodą i ma mnóstwo zalet. Piękny, energetyczny kolor czyli żywa, lecz elegancka czerwień w połączeniu z białym drewnem. Wspaniały, wysoki sufit z białym, ozdobnym belkowaniem. Kawiarnia na antresoli. Bezpośrednie wyjście do wspaniałego ogrodu, z ponad 100 gatunków roślin i różanym zakątkiem. Czy trzeba wymieniać więcej? Dodajmy więc spektakularne widoki na panoramę Karkonoszy i zalew Sosnówka.

zima Dwór Korona Karkonoszy Dworska Sala Balowa

Jeśli znajdziecie salę, która odpowiada Waszym oczekiwaniom, nie czekajcie – rezerwacja sali weselnej pozwoli Wam na spokojne załatwienie kolejnych spraw. Będziecie już wiedzieć, gdzie i kiedy odbędzie się Wasza uroczystość, i możecie planować kolejne kroki.

Tania sala weselna w górach

W Dolinie Pałaców i Ogrodów mamy cały wachlarz możliwości, jeśli chodzi o organizację wesela. Znajdziemy zarówno sale dość kosztowne, usytuowane w pałacach czy zamkach, które ze względu na swą historyczną wartość i niezaprzeczalne walory architektoniczne oferują organizację luksusowych wesel. Są tam również sale i restauracje oferujące usługi na wysokim poziomie, jednak w mniej wygórowanych cenach. Z pewnością jeśli wpiszemy frazę tania sala weselna w górach, także uda się znaleźć coś interesującego.

To właśnie atut Kotliny Jeleniogórskiej – każdy może znaleźć coś na swoją kieszeń. Właśnie dlatego, że mnóstwo obiektów w regionie oferuje usługi weddingowe. Bez względu na to, czy ma to być wesele na 30, 50 czy na 100 lub więcej osób, znajdziemy odpowiednią salę w pasującej nam cenie. Koszt wesela na 100 osób, podany nam przez managerów sali bankietowej czy restauracji, może stanowić dla nas punkt odniesienia przy obliczaniu kosztów imprezy weselnej. 

W nawiązaniu do tradycji…  

Wesele staropolskie swą stylistyką pasuje do zajazdu w górach. Tradycyjne, drewniane meble, belkowane sufity, drewniane lub kamienne podłogi to tło, na którym dobrze prezentować się będą stroje Pary Młodej i gości, nawiązujące do ubiorów z dawnych epok. Na dość grubo ciosanych stołach można zaprezentować bufet wiejski czy rybny, ozdabiając całość polnymi roślinami i gałązkami świerku. Jeszcze tylko przywołujemy ducha minionych czasów i gotowe!

menu na wesele latem

Zajazd w górach – sala weselna

Sala weselna – zajazd w górach to z pewnością odpowiednie miejsce na wesele. zwłaszcza jeśli chcemy je urządzić w stylu rustykalnym albo w konwencji folkowej. Drewniany, a przynajmniej obłożony drewnem budynek posadowiony w otoczeniu natury, może ze strumykiem szemrzącym w pobliżu, z górskimi szczytami na horyzoncie, z majestatycznymi świerkami w ogrodzie doskonale sprawdzi się w roli sali weselnej.   

Wesele rustykalne

Wesele rustykalne oznacza wykorzystanie naturalnych dekoracji. Stawiamy na drewno, wiklinę, płótno. Sprawdzą się wszelkiej maści ozdoby jutowe i koronki. Na stołach ustawiamy delikatne, najlepiej polne kwiaty. Plastry drewna posłużą jako patery, a słoiki przyozdobione jutą lub koronką awansują do roli świeczników. Stylistyka rustykalna kolorystykę czerpie z natury. Przede wszystkim operujemy barwami ziemi. Wszelkie odcienie zieleni i brązu oraz biel będą idealne. Kolory nieco przygaszone, subtelne. Co ważne – większość tego typu dekoracji możemy wykonać sami, jeśli tylko mamy choćby minimum zdolności dekoratorskich.

A ubiory pasujące do takiego stylu? Panna Młoda może wybrać stylizację „na rusałkę”. Oznacza to, że włoży delikatną, zwiewną, jasną sukienkę. Włosy zaplecie w romantyczny warkocz, a na to wianek z kwiatów. Do tego lekkie sandałki, albo – na bosaka. Co powinien włożyć Pan Młody, by pasować stylistycznie do przyszłej żony? Zbyt oficjalny strój stanowiłby zgrzyt – może albo wystylizować się na dawnego ziemianina czy bogatego chłopa, albo pozostać przy stylu smart casual.

Z kolei styl folkowy oznacza nawiązanie w dekoracjach i strojach do kultury ludowej z różnych stron Polski. Jakie elementy warto wykorzystać? Zajazd w górach jako sala weselna będzie idealny, gdy dorzucimy do klasycznego, drewniano-kamiennego wystroju wielobarwne, wzorzyste chusty (choćby na ławach i stołach jako obrusy czy w roli pledów), a pod powałą zawiesimy słomkowe „pająki”, ten jakże charakterystyczny element dawnych wiejskich chat. Kolorowe wstążki rozwieszone w różnych miejscach także przywołają klimat ludowości. W oknach można powiesić wycinanki (najbardziej znane są kurpiowskie i łowickie), a na stołach rozłożyć plastry drewna zamiast klasycznych pater. Wzór kaszubski bardzo często występuje na zastawie stołowej, więc może warto zakupić choć kilka sztuk? Ożywią biel klasycznej porcelany. Białe, koronkowe lub lniane serwetki „uspokoją” aranżację, bo zasadniczo styl folkowy stawia na żywe, nasycone kolory. Nie brakuje w nim żółci, czerwieni, zieleni i błękitu.

Strój na wesele w stylu folk

W przypadku wesela w stylu folk Panna Młoda może włożyć po prostu ludową suknię. Czyli dosłownie potraktować ten motyw i na przykład wypożyczyć odpowiedni strój na ślub, choćby w regionalnym zespole pieśni i tańca ludowego. Jeśli jednak uważamy, że źle byśmy się czuły w takim kostiumie, można stroje ludowe potraktować jako inspirację. Zastosować wtedy w swojej kreacji tylko część tego ubioru. Na przykład kolorową chustę, wielobarwne wstążki, czerwone korale, kwietny wianek we włosach. Albo wyszywany gorset, który z bielą sukni ślubnej będzie świetnie się komponował. Pan Młody może ubrać wyszywaną koszulę, albo uzupełnić klasyczny garnitur o krawat, muchę czy poszetkę w folkowe wzory. Warto też wykorzystać zboża – symbol wsi. Bukiet Panny Młodej zrobiony ze zbożowych kłosów, polnych kwiatów i barwnych wstążek z pewnością zachwyci wszystkich!

Menu weselne

Organizując wesele w górach, warto postawić na dania kuchni regionalnej. Na przykład w Jeleniej Górze i okolicach wiele zajazdów weselnych oferuje tradycyjne potrawy kuchni karkonoskiej. Czego konkretnie warto spróbować? Jakimi potrawami, nieznanymi w innych częściach Polski, możemy oczarować gości? Może wybrać trochę inne od klasycznego, weselnego menu i zaproponować kyselo, czyli bardzo prostą zupę na zakwasie chlebowym. Gotuje się ją na wywarze z roślin zbieranych na karkonoskich łąkach. Z zup warto polecić też karkonoski ukrop, czyli zupę czosnkową. Jako przystawki czy przekąski w czasie imprezy weselnej można podać sery i twarogi, tradycyjnie wyrabiane z mleka koziego i krowiego. Warto posmakować tych mocno doprawionych ziołami wyrobów, przygotowywanych na wzór serów sprzed wieków.

bufety wesele tematyczne
Kuchnia regionalna na weselu

Jako drugie danie możemy zaproponować inne karkonoskie przysmaki, na przykład izerskie kluski, faszerowane wołowiną czy hubnik, czyli zapiekankę z kaszy jaglanej z grzybami. Albo karkonoskie sejkory – rodzaj placka ziemniaczanego. Goście weselni z pewnością będą zafascynowani nowymi smakami! A gdy na deser posmakują słynnych pierników z Karkonoszy, przygotowywanych między innymi z karmelu z dzikiej róży i mąki z żołędzi i rokitnika, nie zechcą opuszczać tego regionu…

Wyroby regionalne – weselna uczta!

W Dworze Korona Karkonoszy oferujemy mnóstwo lokalnych wyrobów – nalewki, przetwory słodkie (dżem z czarnych porzeczek, malinowy i rabarbarowy, galaretkę z czerwonych porzeczek, konfiturę wiśniową i syrop malinowy) i wytrawne (pikantne ogóreczki z dodatkiem czosnku i papryki chili, salsę paprykową z chili i czosnkiem oraz borówkę brusznicy z gruszką, która idealnie sprawdzi się jako dodatek do mięs i serów). Ponadto własne chleby i makarony. A także trufle wprost rozpływające się w ustach… Ponadto mamy wspaniałe piwa rzemieślnicze, które przy okazji mogą stać się doskonałym upominkiem dla gości weselnych.

Kiedy zorganizować wesele w górach?

Czy może być coś bardziej romantycznego niż przysięganie sobie wiecznej miłości na leśnej polanie? Albo w pięknym ogrodzie w otoczeniu imponujących górskich szczytów? W Polsce jest wiele miejsc, które oferują wspaniałe widoki, jakby specjalnie przygotowane na Wasz wielki dzień. Zależnie od pory roku możemy cieszyć oczy widokiem ośnieżonych szczytów, lasów we wszystkich odcieniach złota, czerwieni i oranżu lub pokrytych bujną zielenią polan. Śluby i wesela w górach są wspaniałe bez względu na porę roku! 

Oczywiście oprócz walorów widokowych warto wziąć pod uwagę względy praktyczne. W letnim sezonie urlopowym w górach panuje wzmożony ruch turystyczny. Podobnie w okresie ferii i długich weekendów. Ceny będą wtedy wyższe, a i z dostępnością obiektów może być różnie, choć oczywiście część dworków czy hoteli specjalizuje się albo w indywidualnym ruchu turystycznym, albo w organizacji wesel. Ale nawet dojazd do naszej wymarzonej sali balowej może być wtedy utrudniony.

Wiosenne wesele w górach – postaw na zieleń!

Sala weselna w górach skąpana w zieleni to doskonała propozycja dla miłośników natury i spokojnego stylu życia. Zamiast tradycyjnych kolorów weselnych – bieli, złota i fioletów warto postawić na zieleń! Zwłaszcza że od kilku sezonów króluje ona na wybiegach oraz jest wiodącym kolorem we wnętrzarstwie. Tak więc wesele w zieleni to modne wesele. Nic więc dziwnego, że styl greenery na przyjęciach ślubnych święci triumfy.

Zieleń na weselu

Jeśli wesele odbędzie się w ogrodzie czy parku, siłą rzeczy będzie nas ze wszystkich stron otaczała zieleń. I o to właśnie chodzi! Wystarczy uzupełnić aranżację drewnianymi meblami. A botaniczna zieleń może pojawić się też jako akcent w kreacjach Pary Młodej – obszycia dekoltu, pasek, chusta czy poszetka albo krawat lub kamizelka.

Botaniczna zieleń uzupełniona dodatkami w kolorze starego złota to prawdziwy szyk. Spokojna elegancja. Głębia zieleni rozjaśniona złotym blaskiem dodatków stanowi idealną oprawę eleganckiego wesela. Kolor ten kojarzy się z bujną zielenią lasu. Jako dekoracje pojawiają się liście paproci czy monstery, często przeskalowane. Budzą one trochę egzotyczne skojarzenia i wiodą całą aranżację w kierunku wyrafinowania art dèco. Liście te można wykorzystać do zrobienia bukietu ślubnego, ale też jako dekoracje stołów czy płotów.

Blok CTA

Szukacie perfekcyjnej sali weselnej w górach?

Już znaleźliście!

Pastelowa sala weselna w górach na lato

Większość Par Młodych marzy o weselu w lecie. A wesele w górach to już – nomen omen! – szczyt marzeń! Widok i zapach górskich łąk, słońce przenikające przez gałęzie wiekowych drzew, a potem zachodzące nad górskimi szczytami… Wszystko to tworzy niezwykłą, wręcz magiczną atmosferę.

Pastelowe barwy to idealny wybór na letnie wesele. Kolory jakby spłowiale na słońcu kojarzą się z pełnią lata. Ich optymistyczny odcień rozwesela i poprawia nastrój. Te barwy charakterystyczny są dla stylu Cottagecore, czyli połączenia elegancji dworku z prostotą letniej, wiejskiej siedziby. Do pasteli dodajemy złamaną biel, brąz i wszelkie odcienie beżu. Jeśli chodzi o meble czy podłogi, to oczywiście powinny być drewniane. Szukajmy dworków czy zajazdów, w wystroju których królują piękne, mosiężne żyrandole, przecierane metalowe kinkiety i stylizowane lustra. Do tego pasują ceramiczne naczynia w pastelowych barwach, postarzane dodatki, jakby nadgryzione zębem czasu. A także tekstylia, koniecznie z naturalnych materiałów w kwiatowe, tradycyjne wzory. Razem stworzą przytulną, lecz przy tym bardzo szykowną aranżację. To kwintesencja lata spędzonego na łonie przyrody.

Letnie wesele

Jesienne wesele w kolorze burgunda    

Jesienna, złoto-czerwona paleta barw to wprost oszałamiająca sceneria górskiego wesela. O tej porze roku cały świat delektuje się młodym winem, z niecierpliwością czekając na okrzyk Le Beaujolais Nouveau est arrivé! Święto Wina to doskonała okazja, by w barwę tego szlachetnego trunku wystroić salę weselną w górach. Zwłaszcza że do głębokiej czerwieni świetnie pasują barwy przyrody, która właśnie wtedy przybiera soczyste tony odcieni pomarańczowego, żółtego, czekoladowych brązów i ciemnych zieleni.

W jesiennej aranżacji doskonale odnajdzie się też złoto. Ten jasny i ciepły kolor rozświetli resztę jesiennych barw. W sali balowej warto podkreślić tym kolorem lampy, stoliki, świeczniki, patery czy ramy luster. Całość będzie wyglądała zjawiskowo!   

wesele w listopadzie
Dwór Korona Karkonoszy w jesiennej szacie

Zimowa sala weselna w górach – chalet chic

Zima to czas pełen uroku – i nie mówimy jedynie o okresie świątecznym. Skrzący się w słońcu śnieg, delikatny mróz barwiący nasze policzki na różowo, sople lodu i te płatki w niesamowitych kształtach… Nic dziwnego, że wiele Par Młodych decyduje się na zimowe wesele.

Sala weselna w stylu chalet chic idealnie wpisuje się w górskie, zwłaszcza zimowe pejzaże. Inspirowany alpejskimi domkami wypoczynkowymi styl jest jednocześnie nieco surowy, przytulny i elegancki. Pasterska chata, czyli chalet – domek początkowo raczej prosty, surowy, o mocno rustykalnym rysie – ewoluowała w dość luksusowe siedziby, powszechnie spotykane obecnie w resortach narciarskich. 

Zimowa sala weselna

Styl chalet chic to drewniano-kamienna baza wzbogacona designerskimi dodatkami i meblami. Ogromne przeszklenia wpuszczają światło i widoki górskich szczytów i łąk, zapierające dech w piersiach. Metalowe i kute elementy – klamki, świeczniki – dodają aranżacji nieco industrialnego charakteru, podobnie jak odsłonięte stropy i widoczne nadproża. Kamienne podłogi przykryte dywanami i sztucznymi skórami w naturalnych barwach ziemi (nastrojowe brązy, ponadczasowy beż, biel i ciepłe szarości, ewentualnie zieleń) współgrają z lnianą tapicerką mebli. Z surowością wnętrz kontrastują miękkie i ciepłe tkaniny – mięsiste zasłony, puszyste dywany, grube wełniane pledy. Także meble w stylu pałacowym przełamują „wiejskość” tego stylu. Warto dodać trochę chromowanych dodatków, świetnie kontrastujących z pierwotną surowością ścian i podłóg.

W takiej sali weselnej warto urządzić wesele zimą, jako że zimowe dekoracje idealnie pasują do tej stylistyki. Ale uwaga, powinny być nieco minimalistyczne. Niezbyt dosłowne, oparte na motywach ze świata górskiej przyrody – wizerunki sosen czy jeleni. Sala w tym stylu przypadnie do gustu miłośnikom szusowania – poczują się jak w domu albo jakby byli na kolejnym górskim urlopie. Narciarska sesja ślubna na pewno wypadnie świetnie! Ślub w grudniu może być naprawdę wspaniały…

Ślub tradycyjny? A może jakaś alternatywa?

Biała długa suknia, dziewczynki sypiące kwiatki, czerwony dywan… Wszyscy znamy ten motyw z niezliczonych filmów czy książek. Ale… czy to naprawdę Twoja bajka? Może nigdy nie chciałaś być księżniczką i nie czekałaś na księcia na białym koniu? Może bliżej Ci do Pippi Lanstrum i Meridy Walecznej niż do Kopciuszka? I bardziej niż Czerwonym Kapturkiem czujesz się wilkiem?

Eleganckie przyjęcie zamiast wesela: o czym warto pamiętać?
Panna Młoda w nieszablonowym obuwiu

Jeśli tak, warto pomyśleć nieszablonowo i pójść za swymi pragnieniami. Jeśli w długiej sukni czujesz się jak w przebraniu, a biel to stanowczo nie twój kolor – włóż coś w kolorze zielonym czy żółtym. Nie marzysz o ślubie kościelnym? Weź cywilny. Oczywiście w urządzaniu wesela w zgodzie z tradycją nie ma nic złego. Tradycyjne śluby to wyjątkowo piękne i jedyne w swoim rodzaju uroczystości. Ale może czasem warto zejść z utartych ścieżek i postąpić niekonwencjonalnie? Przy okazji możemy mieć pewność, że akurat nasze wesele pozostanie w pamięci gości na zawsze!

Tradycje weselne – Powitanie Pary Młodej chlebem i solą

Jeśli nie chcemy brać tradycyjnego ślubu, ale zależy nam na uroczystej oprawie naszej ceremonii, chyba najlepsza będzie uroczystość humanistyczna. Na czym polega ten rodzaj ślubu? Ma on bardzo osobisty, zindywidualizowany charakter. Wynajmujemy Mistrzynię lub Mistrza ceremonii, którzy poprowadzą całą uroczystość zgodnie z wybranym przez nas scenariuszem. Para Młoda zwykle wygłosza przygotowane specjalnie na ten dzień przemowy, w których ślubuje sobie co tylko zechce. Całość ma naprawdę uroczysty charakter. Ten rodzaj ślubu to doskonała opcja dla osób, które nie chcą brać ślubu kościelnego, ale chciałyby, aby ten dzień był wyjątkowym wydarzeniem.

Jedyny minus, że ślub humanistyczny nie ma mocy prawnej, więc i tak trzeba dopełnić formalności, jaką jest wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale w dowolnym momencie. 

Ślub w otoczeniu natury

Także ślub cywilny w plenerze może okazać się strzałem w dziesiątkę. Urzędy Stanu Cywilnego oferują możliwość zorganizowania ceremonii poza budynkiem urzędu. Najczęściej Para Młoda wybiera jakieś piękne, bliskie jej sercu miejsce w plenerze. Można nadać temu wydarzeniu odpowiednią rangę poprzez spersonalizowanie przestrzeni – motyw ślubu, styl imprezy, dekoracje. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas.

DKK ogród

Wyjątkowa sesja zdjęciowa w górach

Wesele w górach oznacza możliwość zrealizowania niesamowitej sesji plenerowej. Można ją zorganizować dzień przed ślubem, bo przecież w przypadku wesela wyjazdowego w górach Para Młoda często przybywa wcześniej, podobnie jak wielu gości. Można wtedy w spokoju napawać się pięknem natury, pospacerować po lesie, odpocząć i zrelaksować się przed weselem. A wszystko to może uwiecznić fotograf, pokazując narzeczonych przygotowujących się do najważniejszego dnia w ich życiu.

Oczywiście szybką sesję zdjęciową można zorganizować także w dniu ślubu. Warto wtedy poświęcić godzinkę i wybrać się na zrobienie zdjęć w jednym z licznych punktów widokowych. Majestatyczne szczyty, górskie labirynty, wiekowe świerki, kwietne łąki, urokliwe kapliczki czy omszałe głazy, a na tym tle biel sukni Panny Młodej. I cały świat u Waszych stóp! Kadry jak z bajki… 

Wesele w górach – sesja zdjęciowa

Pogoda w górach

Pogoda w górach, jak wszyscy wiemy, potrafi być dość zmienna. Planując ślub i wesele w górach, musimy wziąć pod uwagę, że temperatury mogą się wahać w ciągu dnia i czasem dość mocno spadać wieczorami i nocą, nawet latem. Należy więc zadbać o komfort gości, zapewniając dodatkowe źródła ciepła zimą, parasole do ochrony przed ewentualnym deszczem jesienią, a repelenty latem. 

Atrakcje a pora roku

W ogóle przy rozważaniu daty ślubu warto zastanowić się, jakiej pogody byśmy sobie życzyli. Pewne atrakcje możliwe są do zrealizowania tylko o określonej porze roku. Jeśli marzymy o nocnym kuligu w blasku księżyca, musimy zorganizować wesele w środku zimy. A temperatury mogą być wtedy, co oczywiste, dość niskie. Jeśli marzy nam się ognisko na przyjęciu weselnym czy poprawinach, powinniśmy zdecydować się raczej na wiosnę czy jesień, kiedy nie jest ani zbyt zimno, ani zbyt gorąco na tego typu rozrywki. Uwielbiamy babie lato i chcielibyśmy je uwiecznić na naszych ślubnych fotografiach? Zróbmy wesele we wrześniu. Fascynują nas świetliki i chcielibyśmy je ujrzeć na naszym na weselu? Tylko początek lata zapewni nam obecność na imprezie w ogrodzie tych wyjątkowych żyjątek. A może chcemy, by podczas naszego przyjęcia na niebie świeciły miliony gwiazd? W takim razie tylko wesele w sierpniu, kiedy widzimy roje Perseidów.

ślub zimą

Sala weselna w górach – Karkonosze

Karkonosze od kilku lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno Par Młodych, jak i zwykłych turystów. Może warto na wesele wybrać góry, w których znajdziemy Dolinę Pałaców i Ogrodów, niejednokrotnie porównywaną do francuskiej Doliny Loary. Malownicze szlaki, szczyty możliwe do zdobycia dla każdego, nawet niezbyt wprawnego turysty, urzekające wodospady. A także zyskująca z każdym rokiem na popularności urokliwa miejscowość letniskowa Sosnówka, położona nad zalewem o tej samej nazwie, wśród najwyższych karkonoskich szczytów – oto co mają do zaoferowania Karkonosze!

Szczęście w miłości – gwarantowane!

Dlaczego warto urządzić wesele w sali weselnej w górach w Sosnówce? To proste. Dzięki temu mamy zagwarantowany szczęśliwy związek. To właśnie w Sosnówce koło Karpacza bije Źródełko Miłości lub Źródełko Szczęścia. Funkcjonuje ono pod tymi dwiema nazwami, zresztą nic dziwnego. Przecież dla wielu osób to jedno i to samo…

Źródełko znajdziemy przy Kaplicy św. Anny, położonej na zachodnim, porośniętym lasem zboczu Grabowca. Istnieje tam od wieków – najpierw drewniana, potem w XVIII wieku murowana kapliczka, zbudowana przez hrabiego Hansa Antona Schaffgotscha. Podobno przez całe wieki przy źródełku zbierały się też czarownice, doceniając i wykorzystując moc tej magicznej wody.

Legenda głosi, że woda z tego źródła ma cudowne właściwości. Każda Panna Młoda i Pan Młody, którzy nabiorą wody w usta i okrążą kaplicę siedem razy, nie roniąc ani kropli, mają zagwarantowane szczęście w miłości.

wesele dolny slask

Na tych pięknych terenach dosłownie co kilka kilometrów zachwyca kolejny pałac otoczony parkiem lub ogrodem. A każdy ma ciekawą, a czasem nawet trochę straszną historię do opowiedzenia. Dawne bale, wystawne przyjęcia, w których brał udział sam cesarz, zauroczony tym regionem. W XIX wieku kazał tu wybudować swą letnią siedzibę, a w jego ślady poszli inni możnowładcy Prus. Sami sprawdźcie, dlaczego warto balować i wypoczywać w Karkonoszach!

Wesele w tajemniczym ogrodzie…

Sala weselna w górach – dlaczego warto?

Patrząc tylko na kwestie praktyczne – warto wynająć salę weselną w górach, bo dzięki temu możemy bez problemu połączyć wesele z podróżą poślubną. Bo można wydłużyć wesele na cały weekend, korzystając przy okazji z bliskości górskich szlaków i zabrać gości na spacery, które pozwolą wszystkim się odstresować i zrelaksować, a to w dzisiejszym, zabieganym świecie bezcenne. Wesele w górach gwarantuje cudowną sesję zdjęciową – mało jest tak malowniczych miejsc jak góry. Dzięki temu będzie czym się pochwalić na portalach społecznościowych? A kiedyś, kto wie, może pokazać zdjęcia i filmiki dzieciom i wnukom?

Sprawicie też niesamowitą przyjemność gościom, zapraszając ich w góry na swój ślub i wesele. Nawet jeśli czasem taka wyjazdowa impreza jest nieco trudniejsza z punktu widzenia logistyki do zorganizowania – zarówno dla Was, jak i dla gości – to wrażenia, atmosfera i klimat wesela w górach wynagrodzi wszystkim w trójnasób wszelkie drobne niedogodności.

Wybór idealnej sali weselnej w górach – kluczowe aspekty

Planując wesele, wybór odpowiedniej sali weselnej w górach jest jednym z najważniejszych kroków. Malownicze otoczenie górskich szczytów dodaje uroku każdej ceremonii, ale warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, lokalizacja sali weselnej w górach powinna być łatwo dostępna dla gości, z odpowiednią infrastrukturą drogową i parkingową. Ważne jest również, aby sale weselne w górach oferowały różnorodne opcje dekoracyjne, umożliwiające dostosowanie wystroju do indywidualnych preferencji Pary Młodej. Nie bez znaczenia jest także dostępność miejsc noclegowych w pobliżu, co ułatwia organizację wesela z noclegiem w górach. Warto rozważyć obiekty, które oferują kompleksowe usługi, takie jak Dwór Korona Karkonoszy, zapewniający zarówno elegancką salę, jak i komfortowe zakwaterowanie dla gości.

Atrakcje i udogodnienia oferowane przez sale weselne w górach

Wybierając salę weselną w górach, warto zwrócić uwagę na dodatkowe atrakcje i udogodnienia, które mogą uczynić przyjęcie niezapomnianym. Wiele sal weselnych w górach oferuje możliwość organizacji ceremonii plenerowych z zapierającymi dech w piersiach widokami. Dodatkowo, dostęp do ogrodów czy tarasów pozwala na stworzenie stref relaksu dla gości. Dodatkowe atrakcje, takie jak możliwość zorganizowania ogniska czy przejażdżki bryczką, mogą stanowić ciekawy element urozmaicający wesele w górach.

Sezonowość i dostępność sal weselnych w górach

Planując wesele w górach, warto wziąć pod uwagę sezonowość i związane z nią dostępność oraz ceny sal weselnych w górach. Sezon letni cieszy się największą popularnością, co może wpływać na wyższe ceny i mniejszą dostępność terminów. Z kolei organizacja wesela w Polsce poza szczytem sezonu, na przykład wiosną czy jesienią, może przynieść korzyści finansowe oraz większy wybór dostępnych dat. Warto również pamiętać, że zimowe wesele z noclegiem w górach ma swój niepowtarzalny urok, z możliwością wykorzystania śnieżnych krajobrazów jako tła do sesji zdjęciowej. Niezależnie od wybranego terminu, kluczowe jest wcześniejsze zarezerwowanie sali weselnej w górach, aby mieć pewność dostępności wybranego obiektu.

I jeszcze na koniec argument innego typu… Wyobraź sobie – obok Ciebie stoi ukochana osoba, której za chwilę będziesz ślubować miłość. Niedaleko szmerze strumyk, wokół wiekowe świerki rzucają tajemnicze cienie, a w pobliskim lesie pohukuje puszczyk. To ten moment, gdy na chwilę granica między światem magicznym a rzeczywistym może ulec zatarciu. I ta magia gór zostanie z Wami na zawsze! Pomoże przetrwać trudniejsze momenty, które pojawiają się czasem w każdym małżeństwie. Gdy przywołacie z pamięci ten moment, po raz kolejny powiecie sobie – tak, było warto, to była najlepsza decyzja w naszym życiu. I nadal będziecie razem!

Mapa dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Wesele w górach Dolnośląskie?

Karkonosze „zamykają” region Dolnego Śląska od południa. To świetne miejsce na ślub i wesele, bo w górach, bez względu na porę roku, zawsze poczujemy wyjątkową atmosferę. I nasze wesele naprawdę będzie czymś wyjątkowym, prawdziwym świętem miłości i radości. W Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza możemy urządzić kameralny ślub w górach albo huczne wesele, nawet na 170 osób. Impreza może odbyć się w jednej z sal weselnych albo w ogrodzie z widokiem na góry. Do tego wspaniały catering, butikowe pokoje dla 125 osób i opieka asystenta ślubnego – czegóż chcieć więcej?

Ile kosztuje wesele w górach?

Ślub w górach kosztuje tyle samo co w innych regionach kraju. Może być drogi albo tani, zależnie od tego, kiedy chcemy go urządzić, jaką salę na wesele wybierzemy i ilu gości zaprosimy. Wysoki sezon ślubny i wesele w sobotę są najdroższe. A sali weselnej warto poszukać tam, gdzie jest ich wiele, wtedy konkurencja wymusi niższe ceny, zwłaszcza w mniej obłożonych terminach. Jeśli dekoracje zdecydujemy się zrobić sami, wybierzemy sezonowe, a więc tańsze menu, nie będziemy przesadzać z kosztami strojów weselnych, wesele można urządzić naprawdę niedrogo.

Jak zorganizować ślub w górach?

Ślub w górach organizujemy tak samo, jak wszędzie. Musimy znaleźć salę weselną; zdecydować, jakie menu będzie najlepsze na nasze wesele; ustalić, kogo chcemy zaprosić i kiedy ma się odbyć nasz ślub. Trzeba zarezerwować termin w USC i ewentualnie w kościele. Warto też pomyśleć o noclegach dla gości weselnych i dodatkowych atrakcjach. Zamówić podwykonawców i usługodawców – makijażystkę, fryzjera, dekoratorkę, stylistkę, kamerzystę, fotografa, animatora dla dzieci. Jeśli nie mamy czasu ani zmysłu organizacyjnego, najlepiej znaleźć salę na wesele, która zapewnia opiekę wedding managera. Wtedy wszystkim zajmie się specjalista od organizacji ślubów i wesel, a my będziemy tylko czekać na dobrą zabawę.

Kameralne wesele w górach?

Kameralne wesele w górach to wyjątkowo urokliwa uroczystość. Jeśli nie chcemy urządzać dużej imprezy, tym bardziej warto postawić na atrakcyjną lokalizację. Góry są piękne o każdej porze roku i każdej imprezie weselnej dodadzą blasku. Po prostu wspaniałe widoki sprawiają, że goście weselni czują się wyjątkowo, nawet jeśli nie jest to huczne wesele. Poza tym w małym gronie można wybrać się na wspólny spacer po górach czy na kulig, jeśli będzie to zimowe wesele.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę