Organizacja wesela to duże przedsięwzięcie. To czas na dobór idealnych kreacji, dopełnienie wszelkich formalności związanych z ceremonią, znalezienie doskonałej sali weselnej. Kolejna decyzja: jakie kwiaty na ślub w lipcu? Dlaczego za gorący sezon ślubny uznaje się lato? I jak zorganizować niepowtarzalny ślub w lipcu i wesele, które wspominać będziemy przez lata?
- Motyw przewodni wesela a ślub – na co postawić?
- Pastele na weselu – kwiaty sezonowe na wesele
- Bukiet Panny Młodej – kwiaty sezonowe na ślub i wesele
- Dekoracje stołów
- Gdzie szukać podwykonawców na wesele w lipcu?
- Dwór Korona Karkonoszy – idealne miejsce na ślub w lipcu
- Ślub w lipcu i organizacja wesela na własną rękę
- Orkiestra weselna czy DJ?
- Lawendowy ślub
- Zdjęcia ślubne w lipcu
- Wesele w ogrodzie – czy to dobry pomysł?
- Wakacyjny ślub w lipcu
Ślub i wesele to wyjątkowy czas! Czas świętowania, wyśmienitej zabawy i niezapomnianych wrażeń. To jedna z najważniejszych imprez dla zakochanej pary. Wydarzenie, które oficjalnie rozpoczyna nowy etap w jej życiu – etap małżeństwa. Przyjęcie weselne powinno być odzwierciedleniem najskrytszych marzeń przyszłych nowożeńców. W końcu to ich dzień! Dlatego musi idealnie wpisywać się w ich gusta i oczekiwania – począwszy od dekoracji sali weselnej po całe planowanie ślubu. Aby nadać przyjęciu weselnemu niebanalny charakter, warto określić motyw przewodni, który będzie bazą do przygotowania odpowiednich weselnych dekoracji i innych elementów ceremonii – takich jak papeteria ślubna, stroje Pary Młodej, ślubne kwiaty, menu itp.
Dlaczego warto wybrać motyw przewodni wesela?
Organizacja wesela według konkretnego motywu to popularne rozwiązanie. Motyw to wizytówka wesela. Jest czymś, co spaja weselną aranżację, nadaje jej niepowtarzalny charakter. Miesiąc ślubu i to, jakie rośliny kwitną w danym czasie, może być doskonałą wskazówką, co do aranżacji zarówno sali weselnej, jak i wnętrza kościoła. Najpiękniejsze o tej porze roku gatunki kwiatów uczynią każde letnie wesele niezapomnianym wydarzeniem pełnym wzruszeń.
Pamiętajmy również, że o motywie przewodnim warto poinformować gości. Dzięki temu mogą oni w odpowiedni sposób przygotować się do przyjęcia oraz dobrać swoje kreacje do tego specjalnego dnia. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą, żeby ich wesele było spójne pod wszystkimi względami.
Jeżeli Para Młoda zdecyduje się na wybór motywu przewodniego wesela z pewnością dostaną dokładnie to, o czym marzą. Zdecydowana większość gości chętnie dopasuje swoje stroje do okazji. W motywie przewodnim warto uwzględnić popularne kwiaty sezonowe. Rośliny dostępne w poszczególnych miesiącach będą łatwiej osiągalne, co pomoże nieco obniżyć koszty. Wesele kwiatowe wiązanki dla druhen czy bukiet na wesele dla panny młodej zawierający astry gałązkowe to także świetny pomysł. Kwiaty pełni lata nie mają sobie równych.
Planujecie wesele w lipcu?
na Wasze wymarzone przyjęcie ♥
Motyw przewodni wesela przyjęcia warto określić, zanim wybierzemy salę weselną. Dlaczego? Bo na wiejską potańcówkę będzie pasować karczma z drewnianych bali, a na wystawny bal w stylu glamour elegancka sala balowa z kryształowymi żyrandolami i błyszczącymi dekoracjami. Dopasowanie sali do motywu weselnego ułatwi przygotowanie spójnej, estetycznej aranżacji. Pozwoli stworzyć niesamowity, wyjątkowo romantyczny świat, który oczaruje gości i wprawi ich w wyśmienite nastroje. Jaki motyw przewodni pasuje do wesela w lipcu? I jakie kwiaty sezonowe w lipcu warto wykorzystać?
Motyw przewodni wesela a ślub – na co postawić?
Ustalanie motywu przewodniego na weselu jest coraz bardziej popularną praktyką. Para Młoda chętnie dzieli się z gośćmi swoimi oczekiwaniami oraz planami. Co jednak ze ślubem? Takie pytanie pojawia się przede wszystkim przy okazji ślubu kościelnego. Czy tutaj również powinniśmy zachować motyw przewodni z wesela?
To zależy od Pary Młodej. Jednak, jeżeli mają oni ślub w kościele, a motyw przewodni wesela nie jest sprzeczny z ich wiarą, rozciągnięcie motywu przewodniego to doskonały pomysł. Można wówczas postawić na pełną spójność. Każdy gość weselny, który zauważy dekoracje, doceni z pewnością starania młodych oraz osób odpowiedzialnych za dekoracje. Wybór kwiatów sezonowych jako elementu motywu przewodniego doskonale wpasuje się do wnętrza każdego kościoła, tym bardziej, że letni ślub i mnogość pięknych kwiatów zdecydowanie idą ze sobą w parze.
W przypadku ślubu cywilnego lub humanistycznego tym bardziej dobrze wygląda, jeżeli jest on spójny z przyjęciem weselnym. Wówczas Para Młoda ma znacznie większe pole do manewrowania ozdobami, mogą one znajdować się nie tylko przy nich, ale również każde krzesło gości może być odpowiednio ozdobione. Lipiec to miesiąc kwitnienia wielu gatunków, najlepszy czas na kwiaty, rośliny, a nawet drzewa, kwiaty cięte i kwiaty polne – jako dekoracje sprawdzą się doskonale.
Szczególnie w lipcu, kiedy wszystkie rośliny przeżywają pełnię swojego piękna robi to niesamowite wrażenie. Można zauważyć, że wiele osób chętniej przystraja wesele w ustalone wcześniej dekoracje w lipcu niż kiedykolwiek w roku. Jest to miesiąc, w którym królują motywy przewodnie ślubów oraz wesel. Nie brakuje oczywiście pięknych kwiatów.
Ślub w lipcu i wesele w pastelowych barwach – kwiaty sezonowe w lipcu
Delikatne kwiaty w eleganckich, szklanych wazonach, nastrojowe świece, subtelne obrusy, haftowane serwetki, eleganckie dekoracje z akcentami w wybranym kolorze – każdy z nas potrafi wyobrazić sobie, jak powinna wyglądać idealna aranżacja wesela i niezapomniany ślub w lipcu. Powinny królować w niej romantyczność i magia oraz najlepiej kwiaty sezonowe.
Jednak nawet najpiękniejsze ozdoby nie stworzą na sali weselnej pięknego wystroju, jeśli nie będą miały czegoś wspólnego. Czegoś, co je połączy i nada estetyczny charakter. Jak stworzyć spójną aranżację? Dobrym pomysłem jest wykorzystanie wybranego koloru lub gatunku roślin, dlatego warto postawić na popularne kwiaty sezonowe. Z powodzeniem sprawdzi się goździk brodaty, jak i lwia paszcza, strzałem w dziesiątkę może się także okazać pozostawienie na różę eustomę.
Pastele na weselu – kwiaty sezonowe na wesele
Na letnie wesele warto postawić na delikatność. Zwłaszcza, że w weselnych aranżacjach od lat rządzą pastele. Mięta, subtelny żółty, pudrowy róż, soczysta brzoskwinia, błękit, jasna zieleń – pastelowe barwy to kwintesencja zmysłowości i romantyczności. Optymalnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie dwóch, maksymalnie trzech barw, które będą stanowić podstawę weselnej aranżacji. Można ograniczyć się również do jednego koloru i zastosować jego różne odcienie. Na wakacyjnym, pastelowym weselu nie może zabraknąć orzeźwiających lodów w kolorach tęczy i chłodnych, wielobarwnych drinków. Idealnie wpiszą się w charakter letniego przyjęcia.
W przypadku zdecydowania się na konkretne barwy, nie jest konieczne dokładanie kolejnych elementów motywu przewodniego. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie gości, że wesele będzie utrzymane w pastelach. Wówczas kobiety chętnie skorzystają z drobnej sugestii co do wyboru sukni oraz postawią na taką, która wpasuje się w wystrój.
Takie wesele, pełne romantyzmu oraz wyjątkowo pięknych dekoracji z pewnością zagości we wspomnieniach wszystkich na długi czas. Połączenie piękna przyrody z ozdobami w romantycznym stylu zapewnią sukces każdego przyjęcia, jakie będzie organizowane po lipcowym ślubie.
Kwiaty na ślub – co kwitnie w lipcu?
Kwiaty są nieodłącznym elementem niemal każdego ślubu i wesela. Bukiet ślubny to już tradycyjny atrybut Panny Młodej. Zwykle jest starannie dobierany do sukni ślubnej i motywu przewodniego całego wesela. Wybierając kwiaty na wesele w lipcu, warto rozważyć te tradycyjne, które właśnie wtedy bujnie kwitną. Piękne słoneczniki zawsze stanowią wspaniałą oprawę ślubną. Na widok ich uśmiechniętych „twarzyczek” każdemu poprawia się humor.
Inne kwiaty, które kwitną właśnie w lipcu, to na przykład kosmosy, nazywane też onętkami albo ponętkami. Zwiewne niczym suknia Panny Młodej, eteryczne, wysokie (nawet do metra!) – ich niebanalny urok na pewno wzbudzi zachwyt gości. A jakie kwiaty na stoły weselne? Do ozdób weselnych można też wykorzystać kwitnące w ogrodzie hortensje. Ich szerokie, różowe, białe czy fioletowe bukiety zjawiskowo wyglądałyby na stołach. Dalie i mieczyki oraz lilie to kolejne lipcowe piękności, które zachwycają swym subtelnym urokiem.
Na weselu w lipcu w pastelowych barwach nie może zabraknąć pięknych, sezonowych kwiatów. Lipiec to doskonały moment na wykorzystanie aksamitek, goździków, nasturcji, dzwonków czy frezji. Znakomicie sprawdzą się też róże, które zachwycają swoim niepowtarzalnym, wyjątkowo subtelnym wyglądem przez cały rok. Oczywiście w kwiaciarniach w tym czasie znajdziemy dużo większy wybór kwiatów i z pewnością będą tam takie, które lubimy i które będą pasować do naszej aranżacji.
Bukiet Panny Młodej – kwiaty sezonowe na ślub i wesele
Zdecydowanie warto tutaj wykorzystać fakt, że latem jest największy wybór żywych kwiatów. Można dobierać bukiet do preferencji Panny Młodej, motywu przewodniego wesela czy kreacji. Niezależnie od wyboru kolorów, z pewnością warto postawić na żywe kwiaty. Jest to niepowtarzalna okazja na posiadanie pięknego bukietu.
Jeżeli Panna Młoda ma bukiet z żywych kwiatów, warto go później zasuszyć. Można skorzystać z domowych metod oraz zachować bukiet na długie lata. Jednak ciekawą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalistów. Coraz bardziej popularną usługą jest suszenie bukietów ślubnych w postaci pamiątek.
W zależności od upodobań Panny Młodej, bukiet ślubny może zostać zamknięty w niezmienionej formie, albo w bransoletce, naszyjniku lub innym elemencie, który będzie przypominał o tym specjalnym dniu. Wówczas można bardzo często wspominać dzień, który był początkiem nowej przygody w życiu.
Wesele w lipcu w wakacyjnym wydaniu
Styl rustykalny (inspirowany naturą, rękodziełem, wsią) to doskonały motyw przewodni na wesele w lipcu. W rustykalnych aranżacjach króluje prostota formy, subtelność i stonowane, naturalne barwy ziemi – czyli zieleń, beże, biel i brązy. Delikatność rustykalnej aranżacji idealnie wpisuje się w romantyczną aurę ślubu i wesela.
Tern styl to doskonałe rozwiązanie na wakacyjny ślub w plenerze lub w namiocie. W wystroju powinny znaleźć się subtelne gałązki, świece, haftowane serwetki, delikatne polne i typowo wiejskie kwiaty (malwy, aksamitki, maciejki) oraz drewniane elementy w różnych formach. Para Młoda może pokusić się o rustykalne kreacje. Idealną stylizacją dla Panny Młodej będzie zwiewna sukienka zdobiona koronką lub falbanami. Dopełnieniem ślubnej kreacji będą luźne fale lub elegancki warkocz, wianek zamiast welonu i bukiet z polnych kwiatów. Pan Młody może włożyć garnitur w jasnobrązowym lub szarym kolorze.
Ważne jest wzajemne dopasowanie się Pary Młodej. Jeżeli Panna Młoda decyduje się na zwiewną, letnią sukienkę w stylu boho, Pan Młody powinien postawić na garnitur w podobnym stylu. W ten sposób zakochani są do siebie dopasowani pod kątem tematycznym oraz doskonale wyglądają razem na zdjęciach oraz podczas przyjęcia.
Ślub w lipcu to doskonały czas na organizację wiejskiej biesiady ze swojskim jadłem, regionalnym piwem, a także taneczną, skoczną muzyką przygrywaną przez tradycyjny zespół weselny. Na wiejskim weselu nie może zabraknąć wodzireja, który porwie weselników do zabawy i zapewni im potężną dawkę śmiechu. Na sali warto umieścić stół wiejski z regionalnymi kiełbasami i mięsami, trunkami domowej roboty i innymi smakołykami.Weselną aranżację powinny dopełnić odpowiednie dekoracje. Balony w wybranym kolorze, drewno w najróżniejszych postaciach, sezonowe kwiaty i zielone akcenty – starannie dobrane ozdoby stworzą na sali weselnej niepowtarzalny, magiczny klimat.
Elegancki ślub w lipcu
W opozycji do wesela w wiejskim, biesiadnym stylu stoi takie, które urządzone jest niezwykle elegancko oraz wystawnie. Eleganckie wesele – tutaj Młoda Para stawia na klasyczne kolory oraz kroje strojów. U Panny Młodej doskonale sprawdzi się delikatnie rozkloszowana, gładka suknia ślubna. Idealnie współgra z klasycznym bukietem z białych lub różowych róż. U Pana Młodego natomiast możemy szukać klasycznej czerni, szarości lub granatu. Tak dobrani zakochani prezentują się naprawdę elegancko i wręcz zachwycająco.
Elegancki ślub i wesele oznaczają wystawną kolację, piękne ozdoby oraz wyjątkowo starannie dobrane wszystkie szczegóły. W tym wypadku Para Młoda powinna zwracać szczególną uwagę na salę weselną, w której odbędzie się przyjęcie.
Dekoracje stołów
Warto również zwrócić uwagę na dekorację stołów. Jeżeli mówimy o eleganckim przyjęciu, każda serwetka oraz liścik z imieniem i nazwiskiem powinny być dopracowane. Warto zwrócić uwagę na ich wygląd oraz zadbać o to, żeby wyglądały możliwie najlepiej. W końcu goście będą zwracali na to szczególną uwagę.
W przypadku wesela w eleganckim stylu niewskazany jest wybór standardowego domu weselnego. Tutaj warto postawić na dworek lub pałacyk, który swoim wystrojem będzie pasował do całego przyjęcia.
Elegancki ślub w środku lata jest bardzo dobrym pomysłem. Z racji pięknej pogody istnieje więcej możliwości doboru sukni dla Panny Młodej oraz gości. Można postawić na znacznie odważniejsze kreacje, które jednak wpisują się w dress code, jaki obowiązuje na przyjęciu.
Gdzie szukać podwykonawców na wesele w lipcu?
Lipiec oraz sierpień to miesiące wakacyjne. To właśnie wtedy odbywa się statystycznie najwięcej przyjęć weselnych. Są to miesiące, kiedy pogoda wyjątkowo rozpieszcza swoim pięknem. Umożliwia to zaaranżowanie niemalże każdego wesela z takim motywem przewodnim, jaki wymarzą sobie Młodzi. Nic więc dziwnego, że na ślub w lipcu decyduje się tak wiele par.
Jednak wesele w lipcu ma jedną wadę. Jest niezwykle trudno znaleźć dobrych podwykonawców, którzy mają wolne terminy akurat na ten miesiąc. W ostatnich latach nieco spadło zainteresowanie weselami w soboty na rzecz piątków. Jednak w dalszym ciągu jest to zadanie, jakie może stanowić znaczny problem.
Dlatego pojawia się pytanie – gdzie oraz kiedy szukać podwykonawców na wesele w lipcu? Szczególnie w przypadku organizowania przyjęcia ze specjalnym motywem przewodnim?
Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie „kiedy”? Najlepszym momentem na poszukiwanie sali, osób zajmujących się muzyką oraz innych podwykonawców przypada na 2 lata przed planowaną ceremonią. Jest to czas, kiedy jeszcze można wręcz przebierać w ofertach tak, aby dobrać je indywidualnie do swoich potrzeb oraz wybrać najlepszych podwykonawców.
Jednak część narzeczonych nie chce czekać ponad 2 lata. Lub decydują się na planowanie ślubu na kilkanaście miesięcy po zaręczynach. W takim wypadku warto rozważyć ceremonię w piątek, wziąć pod uwagę inny miesiąc lub szukać ofert typu wesele last minute. Zdarza się, że Para Młoda rezygnuje z wesela nawet na kilka tygodni przed planowanym terminem. Wówczas może się okazać, że doskonała sala weselna tylko czeka na nową parę w dogodnym dla nich terminie.
Usługi ślubne – jak wybrać podwykonawców?
A jak brzmi odpowiedź na kolejne pytanie? Gdzie szukać podwykonawców na wesele? Tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Najczęściej dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o referencje osób, które niedawno się pobrały lub uczestniczyły w weselu jako goście. Wówczas dostaniemy rzetelną opinię, która jest stosunkowo aktualna. Jeżeli natomiast nie było takiej sytuacji wśród bliskich i znajomych, warto poszukać informacji w Internecie.
Tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na charakter opinii. Dobrą praktyką jest odsiewanie tych, które są mocno negatywne oraz tych, które wydają się podejrzanie idealne. Mogą to być opinie pisane przez konkurencję lub osoby ze środowiska właścicieli. Na szczęście, jest to coraz mniej popularna praktyka. W Internecie można znaleźć również zdjęcia oraz filmy z poszczególnych obiektów, i sprawdzić, jak wygląda takie przyjęcie.
Stronami internetowymi, które warto odwiedzić są z całą pewnością te, które zrzeszają wszystkich podwykonawców oraz Pary Młode. Najczęściej znajduje się tam również szereg udogodnień, takich jak planner ślubny lub opinie innych narzeczonych. W ten sposób można w krótkim czasie znaleźć kilka opcji podwykonawców, którzy sprawdzą się na weselu.
Wesele z motywem przewodnim organizowane w lipcu nie powinno odbywać się w miejscu, które nie jest atrakcyjne dla Pary Młodej. Dlatego szukając swojej sali weselnej warto sprawdzić wiele opcji, odwiedzić poszczególne obiekty oraz wyrobić sobie własną opinię na temat każdego z nich.
Może się wydawać, że idealne miejsce na ślub w lipcu i wesele marzeń nie istnieje. Skąd takie przypuszczenie? Jest to dość powszechne zdanie osób, które mają konkretne wyobrażenia na temat swojego wesela oraz jego przebiegu. Jednak należy pamiętać, że każdy obiekt jest inny. W zależności od upodobań Pary Młodej, ich rodziców oraz możliwości osób zajmujących się dekoracjami można stworzyć zupełnie niepowtarzalne miejsce lub nadal kierować się stereotypami.
Dwór Korona Karkonoszy – idealne miejsce na ślub w lipcu
Jakie jest więc idealne miejsce na organizację wesela w lipcu? To pytanie jest bardzo indywidualne oraz zależy od Pary Młodej. Dla niektórych będzie to dom weselny w pobliżu domu. Dla innych piękny dwór, jak Dwór Korona Karkonoszy.
Jaka jest przewaga Dworu na innymi obiektami tego typu? Przede wszystkim otoczenie. Warto pamiętać, że Dwór posiada swój, bardzo specjalny, wystrój oraz klimat. Podobnie jak ogród, w którym znajdziemy wszystko to, co kwietnie w lipcu. Wokół znajduje się mnóstwo miejsc, gdzie może odbyć się sesja weselna lub narzeczeńska.
Dodatkowo we Dworze wszystkie zdjęcia oraz filmy wyglądają wyjątkowo i jak z bajki. Jeżeli Młoda Para chce wesela w eleganckim stylu, z pewnością Dwór Korona Karkonoszy spełni wszystkie ich oczekiwania. Wesele w stylu boho? Podobnie! Można w dowolny sposób zająć się dekoracjami tak, aby uzyskać najlepszy efekt do każdego motywu przewodniego przyjęcia weselnego.
Dwór Korona Karkonoszy – miejsce magicznych ślubów!
Wedding manager na wesele w lipcu
Przygotowania ślubne to czasochłonna sprawa. Chcąc mieć idealne wesele, można skorzystać z dwóch opcji organizacji wesela. Z pewnością jest ich znacznie więcej, jednak na potrzeby tego artykułu postanowiliśmy skupić się na tych najbardziej popularnych pośród par, który niedawno się pobierały.
Ślub w lipcu i organizacja wesela na własną rękę
Na ten sposób decyduje się w dalszym ciągu najwięcej narzeczonych. Samodzielne wybieranie lokalu, dekoracje sali weselnej, wszystkich podwykonawców oraz organizowanie wszystkiego w dniu ślubu oraz wesela. Oczywiście z nieocenioną pomocą rodziców i świadków.
Jest to opcja, w której Młoda Para ma bezpośrednią kontrolę nad wszystkim. Samodzielnie podejmuje te najważniejsze oraz znacznie mniej ważne decyzje oraz rozwiązuje wszystkie problemy. Ma to bardzo dużo zalet, ponieważ umożliwia bezpośrednie zaangażowanie w swój ślub. Jednak wymaga mnóstwo energii od Młodej Pary oraz może zabierać całą radość z tego wielkiego dnia.
Planowanie ślubu jest wymagające. Narzeczeni oraz rodzice są bezpośrednio odpowiedzialni za wszystkie elementy ceremonii zaślubin oraz wesela. Muszą także sami skomponować bukiet, repertuar i menu. Oznacza to, że jeżeli podczas przyjęcia ktokolwiek zachowuje się niestosownie, pojawi się jakikolwiek problem lub podwykonawca nie dotrzyma terminów, to oni muszą rozwiązać problem. Często wiąże się to z koniecznością brania odpowiedzialności za zdarzenia losowe nawet wtedy, kiedy Para Młoda chce celebrować z rodziną ważny dla siebie dzień.
Organizatorka ślubów – kim jest i w czym może pomóc?
Ostatnio coraz bardziej popularne stało się zatrudnianie specjalnej osoby, która pomaga Młodej Parze w organizacji wesela, a w dniu ceremonii czuwa nad wszystkim. Jest to szczególnie polecane w przypadku wesela organizowanego w lipcu. Jeżeli planowany jest motyw przewodni przyjęcia, warto wiedzieć, do jakich podwykonawców należy udać się z pytaniami: np. jaki wybór kwiatów sezonowych będzie najlepszy i czy wesele warto urządzić w ogrodzie. Nie każdy z nich będzie gotowy sprostać wymaganiom Młodej Pary.
Wedding planerka, bo o niej mowa, najprawdopodobniej posiada odpowiednie kontakty, które umożliwiają jej dobranie idealnych podwykonawców do wymarzonego dnia Młodej Pary. Może również podpowiedzieć, w jaki sposób rozwiązać część problemów, o co pytać poszczególne osoby, a nawet kontaktować się w imieniu narzeczonych.
Ten zawód nie jest jeszcze dobrze znany w Polsce. Tak jak chętnie powierzamy innym oprawę muzyczną wesela lub dekoracje, tak kwestie organizacyjne schodzą bardzo często na dalszy plan. Jednak są one równie istotne.
Zatrudnienie wedding plannerki wiąże się z możliwością odpoczynku podczas wesela oraz skupienia się na sobie nawzajem oraz gościach weselnych. Jest to bardzo duże ułatwienie zarówno dla Młodej Pary, jak również dla rodziców, którzy nie muszą zajmować się nagłymi wypadkami lub problemami, jakie pojawiają się w tym szczególnym dniu.
Orkiestra weselna czy DJ?
Zespół czy DJ na wesele? Wspominając o weselu w lipcu z motywem przewodnim, nie można zapominać o wyborze osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną. Obecnie na rynku dostępne są dwie opcje, które gromadzą najwięcej chętnych. Jedną z nich jest orkiestra. Drugą natomiast DJ. Na kogo warto się zdecydować w zależności od motywu przewodniego przyjęcia?
Wynajem orkiestry, która zajmie się oprawą muzyczną przyjęcia jest w dalszym ciągu najbardziej popularną formą. Mimo, że w Polsce ta tradycja obowiązuje od wielu lat, mocno ewoluuje przechodząc w coraz bardziej nowoczesne postaci.
W zależności od upodobań Pary Młodej można wybrać zespół, który zagra różnorodną muzykę. Najczęściej są to taneczne nuty, które zachęcają do dobrej zabawy oraz wpływają pozytywnie na nastrój wszystkich gości.
Zespoły muzyczne na weselach zdarzają się szczególnie w przypadku tradycyjnych przyjęć lub tych eleganckich. Tutaj króluje tradycja oraz klasyczne podejście do tego tematu. Jest to doceniane przez większość gości, którzy są przyzwyczajeni do konkretnego rodzaju muzyki na weselach.
DJ na weselu
Wynajmowanie DJ-a na wesele to stosunkowo nowy trend, który pojawił się na polskich weselach kilka lat temu. Tutaj królują zdecydowanie luźniejsze melodie. Można spotkać takie, które grane są między innymi w klubach. Ten rodzaj muzyki przypadnie do gustu szczególnie młodemu pokoleniu gości. Można wówczas liczyć na pełny parkiet osób, które chętnie tańczą do podobnej muzyki. Jednak może okazać się, że starsze osoby z rodziny nie będą zadowolone z podobnego wyboru.
Przy wyborze podwykonawcy, który zajmie się oprawą muzyczną, warto zwrócić uwagę na preferencje gości oraz Młodej Pary. Jeżeli motyw przewodni ustalany jest na klasyczne wesele, a wśród gości przeważają osoby z rodziny, warto wybrać zespół. Natomiast w przypadku dużej liczby młodych osób, w tym znajomych, warto zdecydować się na DJ-a, który zabawi wszystkich obecnych na sali.
Niezależnie od wyboru oprawy muzycznej, Para Młoda powinna pamiętać o przekazaniu swoich preferencji dotyczących muzyki. Jeżeli nie przepadają oni za rockiem lub disco polo, konieczne jest poinformowanie o tym zespołu. Podobnie jak powinni oni znać wszystkie zabawy, jakie będą organizowane podczas oczepin. Muszą wiedzieć, czy one się odbędą oraz w jakich godzinach.
Jeżeli Para Młoda ma ulubionych wykonawców, których chętnie zobaczy na swoim ślubie, warto zarezerwować u nich termin ze znacznym wyprzedzeniem. Szczególnie jeżeli wesele ma odbyć się w lipcu.
Letnie, lekkie menu – co się sprawdza?
Menu weselne na lato powinno być oczywiście raczej lekkie. Jest duża szansa, że będzie bardzo ciepło, nawet gorąco. Wiadomo więc, że apetyt gości nie będzie zbyt wielki. Na szczęście w lipcu dojrzewają letnie owoce, uwielbiane przez wszystkich: truskawki, czereśnie, porzeczki, maliny, borówki i jagody. Desery, ciasta i koktajle ze świeżych owoców mogą stanowić motyw przewodni, jeśli chodzi o catering. Lekkie owocowe desery będą idealne na upały. Na przykład jagody pod kruszonką. Mus z truskawek. Rzemieślnicze lody malinowe. Owocowe sorbety. Czereśniowe tarty. Przepyszna panna cotta. Serniki na zimno z owocami – na samą myśl o takich przysmakach cieknie ślinka… Owoce na wesele można serwować na wiele sposobów i do tego podawać je w bardzo atrakcyjny wizualnie sposób. Same w sobie będą ozdobą sali weselnej czy ogrodu – warto zaserwować je na świeżym powietrzu.
Podczas lipcowych przyjęć sprawdzą się torty bezowe lub mocno owocowe torty z małą ilością biszkoptu. Choć największym powodzeniem z pewnością cieszyłyby się torty lodowe, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników przyjęcia. Torty na tyle lekkie, że nawet w upale znajdą amatorów, a w dodatku orzeźwią. Zimowe ciasta, torty czekoladowe czy marcepanowe w lipcu raczej nie są najlepszym pomysłem. Całość letniego, owocowego menu mogą dopełnić lekkie alkohole, na przykład frizzante lub prosecco. Te niezbyt mocne, białe musujące wina rodem z Włoch to przebój ostatnich lat. Świetnie orzeźwiają i dodają energii do dobrej zabawy – a ta w niekończące się lipcowe noce trwa zwykle długo…
Lawendowy ślub
W lipcu pojawia się lawenda. Urządzając wesele w lipcu, nie można więc zapominać o lawendzie! Nie tylko wspaniale wygląda, także jej aromat zawsze robi wrażenie. Któż z nas nie lubi tego zapachu? Kojarzy się właśnie z latem, urokliwą Prowansją, wakacjami. Lawenda może też być motywem przewodnim całej uroczystości. A gościom weselnym możemy przy pożegnaniu wręczyć drobiazg z tą właśnie rośliną. Mógłby to być mały flakonik z lawendowym zapachem, albo bukiecik lawendy czy saszetka zapachowa, która przez długi czas budzić będzie miłe wspomnienia. Takie lawendowe wesele i upominek mogą sprawić, że goście zawsze już będą kojarzyć Wasze wesele z tym właśnie zapachem i dobrą zabawą. Lawenda to uniwersalne kwiaty sezonowe na ślub i wesele.
Ślub w lipcu – przesądy
Ślub w lipcu a przesądy – ludzie od zawsze próbowali wyjaśnić i oswoić rzeczywistość. Ponieważ jednak nie wszystko było dla nich zrozumiałe, zaczęli różne zjawiska tłumaczyć w sposób magiczny, poszukując jakichś nadprzyrodzonych sił sprawczych. Tak właśnie narodziły się przesądy i zabobony. Pamiętać należy, że często wykluczają się one nawzajem. Tak też jest z przesądami ślubnymi.
Na przykład istnieje przesąd, że najlepiej brać ślub w miesiącu, w którego nazwie występuje literka „r”. Dlaczego? Nikt nie wie… Ale podobno ma to przynosić szczęście. A więc zgodnie z tym przesądem lipiec nie byłby odpowiednim miesiącem na ślub. Z drugiej strony, w starożytności temu miesiącowi przypisywano zupełnie inne znaczenie. Według Rzymian ludzie biorący ślub w lipcu oddawali się pod opiekę Zeusa (Jowisza), który gwarantował im wszelką ochronę i pomoc. Rodzina założona w lipcu według tych wierzeń miała zawsze się wspierać. A dzieci zrodzone z takich związków miały zawsze pamiętać o rodzicach. Taka rodzina miała też wysoko cenić i pielęgnować tradycyjne wartości. Miała żyć dostatnio i w poczuciu bezpieczeństwa. Brzmi jak dobra wróżba, nieprawdaż?
Przesądy ślubne i weselne – współcześnie w dużej mierze trafiły do lamusa. Ludzie starają się samodzielnie zadbać o swoje szczęście. A poza tym wydaje się, że tam, gdzie zagości miłość, tam niezawodnie pojawi się i szczęście.
Zdjęcia ślubne w lipcu
Zdjęcia ślubne w lipcu muszą się udać! Nazwa tego miesiąca pochodzi od kwitnących lip. W lipcu dojrzewają też zboża, pola mienią się różnymi odcieniach złota i jeszcze ten zapach… Niebo o tej porze roku jest wyjątkowo błękitne. Tak naprawdę, gdziekolwiek Para Młoda się pojawi, po prostu będzie pięknie. Fotografom amatorom można tylko przypomnieć, że przy mocnym słońcu zdjęcia mogą wyjść bardziej kontrastowe. Warto zwrócić na to uwagę, bo różnica światła w pełnym świetle i cieniu będzie bardzo duża, może nawet zbyt duża. Na zdjęciach miejsca zacienione mogą wyjść zbyt ciemne. Ponadto robiąc zdjęcia w plenerze zwróćmy uwagę na to, co znajduje się w tle. Ale to tylko drobiazgi, wszak mamy zawsze do dyspozycji tryb automatyczny albo – może jednak profesjonalny fotograf na ślub?
Ślub w lipcu utrwalony na zdjęciach i oglądany po latach zawsze wzbudza nostalgię i uśmiech.
Wesele w ogrodzie – czy to dobry pomysł?
Ślub na świeżym powietrzu? Oczywiście! Kiedy jeśli nie w lecie? Wielu gości nie ma do dyspozycji własnych ogrodów, i z pewnością doceni możliwość spędzenia kilku czy kilkunastu godzin w otoczeniu przyrody. Zieleń wprawia nas w dobry nastrój, poprawia humor, budzi pozytywne emocje, rośliny dostępne w poszczególnych miesiącach umilą czas. Zdaniem psychologów to pozostałość po naszych praprzodkach, którzy większość czasu spędzali na łonie przyrody, tylko czasem chroniąc się w jaskiniach czy ziemiankach. Zorganizujmy więc wesele w ogrodzie, odwołując się w ten sposób do mądrości naszych pierwotnych instynktów i wykorzystajmy kwitnienie kwiatów na swoja korzyść.
Warto też pamiętać, że Słowianie zwykle zawierali śluby w świętych gajach. Ślub i wesele w ogrodzie mogą stanowić kontynuację zwyczajów naszych protoplastów. Pojawia się tylko pytanie, jak przygotować ogród na wesele? To proste – wykorzystajmy jego naturalny urok! Rozłożyste, majestatyczne drzewa, obsypane kwieciem krzewy, bogactwo kwitnących właśnie kwiatów – dekoracje mamy za darmo, stworzone przez Matkę Naturę. I jeszcze ten aromat, szczególnie mocny w lipcowym powietrzu… Zależnie od typu ogrodu, możemy urządzić ślub w stylu Hamptons (ogród marynistyczny), boho czy neofolk. Albo klasyczny angielski, jeśli marzy nam się romantyczny ślub w otoczeniu przepięknie kwitnących krzewów róż. Jeśli z kolei bliski jest nam minimalizm, wybierzmy nowoczesny ogród w stylu geometrycznym. Lubimy estetykę Wschodu – najlepszy będzie ogród japoński. Możliwości jest dużo, każdy znajdzie coś dla siebie.
Wakacyjny ślub w lipcu
Lipiec jest pierwszym miesiącem wakacji, rozpoczyna czas relaksu i odpoczynku. To też czas, kiedy naprawdę bez przeszkód możemy oddać się temu, co dla nas naprawdę ważne. To moment na realizację odkładanych postanowień i zajęcie się tym, co nas pasjonuje. Podobnie ślub w lipcu może być tym naszym spełnieniem marzeń. To też dobra wróżba – wejść w nowy etap życia w blasku słońca i beztroski. Możemy sobie też życzyć, żeby całe nasze małżeńskie życie przebiegało jak wymarzone wakacje.
Ślub i wesele w lipcu zawsze można połączyć z choćby krótkim urlopem i podróżą poślubną. To idealny moment na takie przedłużone wesele w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Jest to okres, kiedy większość z nas i tak planuje wakacje. Nie powinno być więc kłopotu z uzyskaniem wolnego w pracy. Jeśli wesele zaplanujemy z odpowiednim wyprzedzeniem i poinformujemy o naszych planach przyjaciół, to bez problemu możemy dołożyć kilka dni na wypoczynek po ślubnych przygotowaniach i ceremoniach.
Ślub w lipcu – wady i zalety
Ślub w lipcu ma oczywiście swoje wady i zalety. Rozważmy niektóre z nich. Na przykład pogodę w lipcu. Choć to środek lata, lipiec w Polsce jest jednym z najbardziej deszczowych miesięcy. Na szczęście letnie opady na ogół trwają krótko, za to mogą być gwałtowne. Zwłaszcza planując ślub w plenerze warto mieć pogodę na uwadze. W przypadku letniej burzy po prostu trzeba się na chwilę schronić w bezpiecznym miejscu, a później na ogół powietrze jest przyjemnie orzeźwiające. Słońce, ciepło i długi lipcowy dzień to z pewnością zalety.
Inne plusy to możliwość przygotowania tak lubianych dań z grilla podczas przyjęcia weselnego w ogrodzie. A także możliwość złapania chwili wytchnienia w ogrodzie w przypadku bardzo intensywnej zabawy. Ponadto kuchnia w lipcu obfituje w sezonowe owoce i warzywa.
Z kolei wadą może być to na przykład, że desery czy lody na wesele w gorący letni dzień szybko się topią, a napoje grzeją. Jednak nie jest to wielki problem. Rozwiązaniem jest po prostu przygotowanie nieco większej ilości napojów i podawanie ich częściej, odpowiednio schłodzonych.
Optymalna sytuacja to taka, kiedy organizując ślub mamy do dyspozycji i piękny ogród do ceremonii ślubnej, i jednocześnie salę balową na wieczór albo niepogodę. Dobrym przykładem takiego obiektu jest Dwór Korona Karkonoszy. Jak mówi wieloletnia organizatorka wesel, Joanna Hoc-Kopiej: pogoda, jaka by nie była, może dodać tylko blasku organizowanym u nas uroczystościom.
Inne, wspomniane już wady to mniejsza dostępność sal weselnych i ślubnych usług – zespoły muzyczne, fotograf czy stylistka i florystka zwykle mają zakontraktowane terminy na wiele tygodni naprzód. W tak wysokim sezonie ceny tych usług również mogą być nieco wyższe. Warto jednak sprawdzać dostępne terminy i wykorzystać okazję, jeśli taka się pojawi. Ponadto można zorganizować ślub w piątek, poniedziałek albo czwartek. Powinno być przy okazji nieco taniej.
Nie bez przyczyny lato uchodzi za jeden z najlepszych momentów na zawarcie związku małżeńskiego. Słoneczna, pogodna aura tworzy znakomite tło dla romantycznego przyjęcia weselnego. Letnie wesele to także najpiękniejsze kwiaty na wesele , bukiet lipcowy jest nieporównywalny z innymi.
Ślub w lipcu może być naprawdę magiczny! Grunt to stworzyć niepowtarzalną aranżację weselną, która przeniesie gości w niesamowity świat wyśmienitej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
Najczęściej zadawane pytania
Ślub w górach?
Całą południową granicę Polski stanowią góry. A więc ślub w górach to w Polsce żaden problem. Wyjazdowe wesela od kilku lat są coraz bardziej popularne i wiele z nich odbywa się właśnie w górach. Wiadomo, że nigdzie indziej nie znajdziemy podobnych krajobrazów. A to nie jest bez znaczenia podczas wesela, zwłaszcza wesela w plenerze i podczas organizowania sesji zdjęciowej. W dodatku biorąc ślub w górach można go połączyć z podróżą poślubną.
Sala weselna Wrocław?
Stolica Dolnego Śląska od dawna zachwyca i przyciąga rzesze turystów. We Wrocławiu odbywa się mnóstwo imprez firmowych, spotkań rodzinnych i wesel. Bogata baza noclegowa i gastronomiczna pozwala specjalistom z branży weddingowej znaleźć odpowiedni obiekt dla każdej pary młodej, bez względu na to, o jakim ślubie i weselu marzy. W dodatku z Wrocławia jest bardzo blisko w Karkonosze, które też stanowią zagłębie weddingowe.
Czy lipiec to dobry miesiąc na ślub?
Nie ma czegoś takiego jak zły miesiąc na ślub. Zawarcie ślubu i urządzenie wesela to dobry pomysł bez wglądów na to, jaki miesiąc wybierzemy, bo ważna jest miłość i chęć jej ślubowania drugiej osobie. Ponadto w lipcu bez problemu można urządzić zjawiskowy ślub w plenerze i wesele w ogrodzie. Imprezy weselne na świeżym powietrzu to modny trend, który pewnie zostanie z nami na dłużej.
Lipcowe kwiaty na ślub?
Lipiec, jak każdy letni miesiąc, rozpieszcza pary młode i dekoratorów kwiatami. Astry, celozje, róże, lilie, frezje, gerbery, margerytki, maki, goździki… Długo jeszcze można by wymieniać. Z mniej znanych, jednak nie mniej pięknych gatunków lipcowych kwiatów warto wspomnieć o akonitum, kraspedii, astilbii czy cantedeskii. W lipcu mamy do dyspozycji także zjawiskowe słoneczniki, które nawet w pojedynkę robią wrażenie.
Kolor przewodni wesela lipiec?
Wesele w lipcu to wesele w środku lata. Zwykle wybieramy wtedy ubrania w pastelowych, lekkich barwach. Można ich użyć także jako kolor przewodni wesela. Pudrowy róż, przygaszony turkus, delikatna żółć czy jasnoniebieski albo brzoskwinia to na pewno kolory bezpieczne. Można też jednak postawić na wyraziste barwy w kolorach letnich kwiatów – kolory lawendy, makowa czerwień, chabrowy czy żywe barwy tulipanów użyte w kolorach dekoracji będą świetnie wyglądać w blasku słońca.
Jak skomponować bukiet z polnych kwiatów?
Najpiękniejsze kwiaty sezonowe na wesele w lipcu to zdaniem wielu kwiaty polne. Ich zaletą jest to, że możemy łączyć je dowolnie, tworząc wiązanki mieszanych roślin, idealne na bukiet wytrzymały i trwały. To jakie kwiaty znajdą się w naszym bukiecie, zależy tylko od naszego gustu, choć można uwzględnić kolor przewodni całego wesela.