Lubicie odpoczywać na łonie natury? Marzycie o romantycznym przyjęciu pod gołym niebem? W takim razie urządźcie wesele w ogrodzie, które na długo pozostanie w pamięci Waszych gości. Podpowiadamy, jak urządzić wesele we własnym ogrodzie, wykonać dekoracje ogrodu na wesele i nadać uroczystości niepowtarzalny klimat.
Czego się dowiesz z artykułu?
Planujesz najważniejszy dzień swojego życia i zastanawiasz się, czy warto urządzić wesele w ogrodzie? Marzysz o romantycznym ślubie w plenerze, otoczonym naturą, na świeżym powietrzu? W dzisiejszym wpisie zanurzymy się w świat wesel w ogrodzie, odpowiadając na kluczowe pytania, które mogą Cię nurtować.
Czy ślub w ogrodzie to dobry pomysł? Jak zorganizować weselne przyjęcie we własnym ogrodzie? Czy wynajem ogrodu na wesele jest możliwy i opłacalny? Ile można zaoszczędzić, decydując się na plenerową uroczystość w porównaniu do tradycyjnej sali weselnej? A może zastanawiasz się, jaki jest najlepszy czas na zorganizowanie takiego wydarzenia?
W tym artykule znajdziesz inspiracje, praktyczne porady i odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań. Zapraszamy do lektury – dowiedz się wszystkiego, co niezbędne do stworzenia niezapomnianego wesela w ogrodzie.
- Czy warto urządzić wesele w ogrodzie?
- Magiczna atmosfera przyjęcia weselnego w ogrodzie
- Organizacja wesela w ogrodzie – jak połączyć styl i praktyczność?
- Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?
- Czy ślub w plenerze to dobry pomysł?
- Czy można wziąć ślub w ogrodzie?
- Jak wynająć ogród na wesele?
- Czy wesele w ogrodzie będzie tańsze niż w sali weselnej?
- Kiedy zrobić wesele w ogrodzie?
Czy warto urządzić wesele w ogrodzie?
Na ślubie w ogrodzie panuje luźna, swobodna atmosfera, a baśniowa sceneria nadaje mu wyjątkowego uroku. Zmiany w przepisach z 2015 roku sprawiły, że coraz więcej par organizuje ceremonię zaślubin w plenerze. W przypadku ślubu cywilnego wystarczy uiścić opłatę w wysokości 1000 zł, aby urzędnik stanu cywilnego przychylił się do Twojej prośby. Mamy więc możliwość organizacji wesela w ogrodzie. Dlatego warto poznać praktyczne wskazówki jak je urządzić.
Magiczna atmosfera przyjęcia weselnego w ogrodzie
Przyjęcie weselne w ogrodzie to niezrównana okazja, by połączyć piękno natury z romantycznym klimatem. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego miejsca, warto zadbać o szczegóły, które nadadzą uroku. Odpowiednie oświetlenie, takie jak girlandy świetlne czy lampiony, może stworzyć wyjątkową atmosferę wesela w namiocie. Dla par planujących wesele w górach, ogrody oferują idealne połączenie naturalnych krajobrazów i intymnej atmosfery. Warto także zadbać o komfort gości, zapewniając wygodne miejsca do odpoczynku i relaksu. Wesele w ogrodzie to idealna okazja, aby połączyć estetykę z funkcjonalnością. Dla par decydujących się na wesele last minute, ogrody oferują elastyczność i szybkie przygotowanie przyjęcia w wyjątkowej scenerii.
Organizacja wesela w ogrodzie – jak połączyć styl i praktyczność?
Organizacja wesela w ogrodzie wymaga przemyślenia wielu kwestii praktycznych. Należy pamiętać o zapleczu technicznym, takim jak toalety przenośne czy nagłośnienie. To szczególnie istotne podczas planowania wesela z noclegiem, gdzie goście mogą korzystać z atrakcji przez cały wieczór i noc. Kolejnym krokiem jest wybór dekoracji – na weselu w ogrodzie świetnie sprawdzą się naturalne elementy, takie jak kwiaty czy drewniane akcenty, które idealnie współgrają z otoczeniem. Dla tych, którzy marzą o elegancji i prostocie, skromne wesele w ogrodzie może być doskonałym rozwiązaniem. Możesz również połączyć to z tradycyjnymi akcentami, tworząc niezapomniane wesele folkowe. To idealna okazja, aby podkreślić wyjątkowy charakter uroczystości i zaskoczyć swoich gości.
Sytuacja komplikuje się, jeśli chcecie wziąć ślub kościelny. Najważniejsza jest jednak wizja i plan całego wydarzenia. Pamiętajcie, żeby wysłać wniosek do biskupa. Postarajcie się przytoczyć w nim solidne argumenty. Musicie się jednak nastawić na to, że decyzja najprawdopodobniej będzie negatywna. Warto jednak spróbować! Pamiętajcie, żeby wysłać taki wniosek przynajmniej z rocznym wyprzedzeniem. W razie potrzeby będziecie mieć wystarczająco dużo czasu na zmianę planów.
Jak zorganizować wesele w ogrodzie?
Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?
Chociaż wesele w ogrodzie wymaga dopilnowania wielu szczegółów, wysiłek się opłaci. Przede wszystkim panuje na nim niepowtarzalne atmosfera. Ponadto taka impreza pomaga wyróżnić się na tle wesel innych Par Młodych. Sprawdźcie, na co warto zwrócić szczególną uwagę!
Ślub w ogrodzie -praktyczne wskazówki
Potrzebujecie kilku wskazówek, jak przygotować ogród na wesele? Zamiast przygotowywać jeden scenariusz, postarajcie się, żeby mieć w zanadrzu plan B, C, a nawet D. Dzięki temu nie musicie się martwić, że pogoda zniweczy Wasze wysiłki. Wesele w ogrodzie to nie lada wyzwanie organizacyjne, z drugiej strony, jeśli nic nie pokrzyżuje Waszych planów, poczujecie ogromną satysfakcję.
Martwicie się, że w długo wyczekiwanym dniu będzie padał deszcz? Co zrobić, żeby goście nie przemokli do suchej nitki? Wiaty, żagle ogrodowe i parasole przydadzą się w czasie przelotnych opadów. Możecie również wynająć elegancki i przestronny namiot, który sprawdzi się nawet podczas niesprzyjającej pogody.
Powitanie Młodych w ogrodzie
Organizując wesele w ogrodzie trzeba mieć na uwadze pewne tradycje elementy przebiegu wesela. Na przykład błogosławieństwo Pary Młodej, oczepiny albo powitanie Młodych to elementy jakie przewiduje formuła przyjęcia w tradycyjnym wydaniu. Jeśli przewidujemy takie elementy zabawy weselnej, to powinniśmy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Chodzi o to, by ta część ceremonii zaślubin również przebiegała w odpowiedniej oprawie. A także, by wszyscy goście weselni mogli w tym uczestniczyć.
Przywitanie Państwa Młodych w ogrodzie zorganizujmy w przestronnym i ładnie udekorowanym miejscu. Przygotujmy odpowiednio plener weselny na te elementy. Nie róbmy tego na przykład gdzieś w przejściu albo ciasnej alejce. To ważne również ze względu na pamiątkowe zdjęcia ślubne. Po pierwsze, w pięknym plenerze Para Młoda będzie zawsze dobrze wyglądać, a po drugie, fotograf i kamerzysta również potrzebują odpowiedniej przestrzeni.
Czy ślub w plenerze to dobry pomysł?
Ślub w plenerze może być wspaniałym pomysłem, ale ostateczna decyzja zależy od preferencji Pary Młodej i okoliczności. Taki ślub, w otoczeniu natury, gwarantuje romantyczny i magiczny nastrój. Można wybrać plażę, ogród, górskie łąki lub inne urokliwe miejsce. Ślub na świeżym powietrzu pozwala cieszyć się urodą przyrody i naturalnym oświetleniem. Jednak warunki pogodowe mogą wpływać na komfort zabawy. Warto monitorować prognozę pogody i mieć plan B na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Plusem jest to, że organizacja ślubu w plenerze daje większą elastyczność w kwestii dekoracji i aranżacji. Możliwe są również plenerowe zabawy. Można dostosować przestrzeń do swoich upodobań i stworzyć unikalne, spersonalizowane doświadczenie dla siebie i gości.
Przy organizacji ślubu w plenerze należy zadbać o wygodę gości. Chodzi o wygodne siedzenia, odpowiednie oświetlenie, cień w upalne dni oraz łatwy dostęp do toalet i innych udogodnień. Dlatego ślub w plenerze może wymagać większego zaangażowania w organizację i logistykę.
Kameralne wesele w ogrodzie – styl przyjęcia plenerowego
Zastanawiacie się, gdzie zorganizować niezapomniane przyjęcie w plenerze? Poszukajcie lokalu, do którego przylega romantyczny ogród weselny. Rezerwując salę, zapytajcie menedżera lub właściciela, czy w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych możecie przenieść zabawę do środka. Jeśli cenicie sobie wygodę, ustalcie, czy możecie skorzystać z obsługi, menu, zastawy stołowej i mebli.
Jeśli zdecydujecie się na wesele w ogrodzie, pamiętajcie o nastrojowym oświetleniu., które podkreśli styl wesela. Chociaż możecie przebierać w propozycjach, wybierzcie świece i lampiony to najlepsze oświetlenie ogrodu. Subtelne światełka rozświetlą ogród, wprowadzając gości w wyjątkowy nastrój. Lampiony powieście na drzewach, a świece postawcie na stołach. Szklane świeczniki doskonale współgrają z bukietami w słoikach, butelkach lub ciekawych wazonach. Gwarantujemy, że taka naturalna dekoracja zachwyci Waszych gości.
Czy można wziąć ślub w ogrodzie?
Oczywiście, że można wziąć ślub w ogrodzie. Organizowanie ceremonii ślubnej na świeżym powietrzu, w pięknej i naturalnej scenerii ogrodu, stało się coraz bardziej popularne, jeśli chodzi o śluby i wesela w Polsce. Śluby w ogrodzie oznaczają romantyczną, wyjątkową atmosferę.
W przypadku ślubu cywilnego wystarczy uiścić dodatkową opłatę, by urzędnik udzielił ślubu na łonie natury. Trudniej będzie w przypadku ślubu kościelnego w plenerze. Potrzebna jest specjalna zgoda, i niestety rzadko się jej udziela. Jeśli chodzi o ślub humanistyczny, także nie ma żadnych przeszkód – może odbyć się w dowolnym, wybranym przez Parę Młodą miejscu.
Trzeba też pamiętać, że niektóre ogrody publiczne lub prywatne mogą wymagać wcześniejszej rezerwacji lub uzyskania pozwolenia. Każdy ogród może mieć swoje indywidualne zasady i ograniczenia, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z zarządcą ogrodu lub event plannerem, aby uzyskać szczegółowe informacje i zalecenia dotyczące organizacji ślubu w konkretnym miejscu.
Oczywiście w przypadku ślubu plenerowego kluczowa jest pogoda – wybierz odpowiednią porę roku, gdy można oczekiwać przyjaznych warunków atmosferycznych. Przygotuj też alternatywną lokalizację, przydatną w przypadku nagłych opadów deszczu lub ekstremalnych warunków pogodowych.
Na co zwróć uwagę organizując wesele w ogrodzie? Catering na wesele, koszt wesela
Przy tego typu weselach warto zadbać na pewno o dekorację ogrodu. To dodatkowo podkreśli uroczysty charakter ślubu. Ale równie ważne, co ozdoby, są stylowe meble ogrodowe na wesele. Niezależnie od stylu wesela warto też przewidzieć, co zrobimy w przypadku nagłej zmiany pogody.
Idealnym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia weselnego w ogrodach dworku lub hotelu, do którego w razie potrzeby można będzie przenieść całe wesele. Na przykład Dwór Korona Karkonoszy we własnym ogrodzie ma specjalne miejsce do udzielania ślubów i organizacji wesela w ogrodzie. Ale jednocześnie w trakcie trwania przyjęcia ślubnego cały czas jest możliwość wykorzystania Dworskiej Sali Balowej lub Sali Refektarz. Mamy tam też dostęp do apartamentów i pokoi dla gości weselnych.
Innym ważny element to catering weselny dostosowany do rodzaju przyjęcia ślubnego i pogody. Chodzi o to, by jedzenie na weselu było tak dobrane, aby nie rozpuszczało się w słońcu albo by obiad weselny nie był zbyt ciężki na upalny dzień. Jeśli jednak Państwo Młodzi na styl wesela wybrali na przykład wiejską sielankę albo przyjęcie weselne będzie w stylu boho, to również dekoracja przyjęcia weselnego i catering powinny do nich pasować.
Jak wynająć ogród na wesele?
Czasem nie dysponujemy własnym ogrodem, a marzy nam się ślub w plenerze. Nie możemy też skorzystać z ogrodu kogoś z rodziny czy przyjaciół. A mimo to koniecznie chcemy urządzić wesele w plenerze. Co możemy zrobić? Po prostu wynająć ogród na wesele! Poszukajmy ogrodów, które są dostępne do wynajęcia w naszej okolicy. Można skorzystać z internetowych wyszukiwarek, eventowych platform wynajmu lub skonsultować się z lokalnymi organizatorami ślubów, którzy na pewno znają odpowiednie miejsca.
Po znalezieniu potencjalnych ogrodów skontaktujmy się z właścicielem lub zarządcą, aby uzyskać więcej informacji. Zadajmy pytania dotyczące dostępności, cen, zasad wynajmu oraz ewentualnych ograniczeń dotyczących dekoracji i innych usług. Koniecznie obejrzyjmy ogród na własne oczy. Warto sprawdzić, czy przestrzeń odpowiada naszym oczekiwaniom i czy jest odpowiednio duża, biorąc pod uwagę planowaną liczbę gości. Trzeba też sprawdzić, czy jest tam parking i węzeł sanitarny.
Teraz pozostaje już tylko omówić szczegóły i warunki wynajmu oraz podpisać umowę. Dokument powinien zawierać wszystkie ustalenia dotyczące daty, czasu, opłat, zasad korzystania z ogrodu oraz wszelkich dodatkowych usług lub ograniczeń.
Dekoracje ogrodu – motyw przewodni
Aby uniknąć zamieszania, możecie rozstawić winietki na stołach. Pamiętajcie, żeby zamówić karteczki, plan sali weselnej, menu, zaproszenia, zawieszki na alkohol w tym samym kolorze i stylu. Planując wesele w ogrodzie, możecie śmiało przeplatać szklane elementy z drewnianymi i miedzianymi. Do takiej mieszanki idealnie pasują pastelowe kwiaty, podkładki z plastrów drewna, czy koronkowe ozdoby.
Wesele w plenerze: najpiękniejsze dekoracje
Pamiętajcie, żeby przyozdobić ogród w podobnym stylu, co lokal. W ten sposób pokażecie gościom, że dbacie o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Planujecie wesele w ogrodzie i zastanawiacie się, jaki motyw przewodni wybrać? W tym przypadku doskonale sprawdzą się dekoracje w stylu boho, ekologicznym, rustykalnym, czy greenery. Postarajcie się, żeby dekoracje krzeseł, stół i ołtarza, bukiet ślubny, a nawet wybrane atrakcje były ze sobą spójne. W ten sposób podkreślicie wyjątkowy charakter przyjęcia.
Planujecie wesele w plenerze?
Jeśli wesele w ogrodzie ma nawiązywać do lawendowych pól w Prowansji, zrezygnujcie z pokazu szczudlarzy, czy tancerek flamenco. Postawcie na lekkość, naturalność i sielskość! W wystroju powinna dominować biel i lawenda, można je przełamać błękitem, pudrowym różem i kolorami ziemi. Unikajcie jednak intensywnych akcentów kolorystycznych, w przeciwnym razie cały Wasz wysiłek pójdzie na marne.
Jak wybrać miejsce na ślub w plenerze i wesele w ogrodzie?
Miejsca na ślub w plenerze mogą być bardzo różnorodne. Wesele w plenerze można urządzić po prostu w miejskim parku lub publicznym ogrodzie. Niektóre Pary Młode decydują się na winnice i winiarnie jako miejsce wesela. Idealne miejsca dla koneserów win! Także organizacja ślubu na plaży lub na wybrzeżu może być wspaniałym pomysłem. Piasek i szum fal stanowią idealne tło dla romantycznej ceremonii ślubnej. Podobnie ślub w górskiej scenerii to niezapomniane doświadczenie – malownicze widoki, zielone zbocza i świeże powietrze…
Jeśli marzysz o ślubie w stylu bajkowym, rozważ wynajęcie zamku lub historycznej posiadłości z przylegającym parkiem lub ogrodem. Takie miejsca często oferują możliwość organizacji ceremonii plenerowej na ich terenie. Albo – dla odmiany – jeśli marzy nam się ślub w rytmie wielkiego miasta, poszukajmy miejsca na dachach budynków, tarasach z panoramicznymi widokami lub parkach miejskich, gdzie można zorganizować ślub w plenerze.
Czy wesele w ogrodzie będzie tańsze niż w sali weselnej?
Wiele czynników wpływa na koszty wesela. I to niezależnie od tego, czy odbywa się ono w ogrodzie, czy w sali weselnej. Chociaż wesele w ogrodzie może być potencjalnie tańsze niż tradycyjne, w sali na wesele, istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. Oto kilka czynników, które mogą wpłynąć na koszty wesele w ogrodzie:
- Wynajem miejsca. Wynajęcie ogrodu na wesele może być tańsze niż wynajem sali weselnej, ale koszty mogą się różnić w zależności od lokalizacji, popularności danego miejsca i terminu.
- Dekoracje i wystrój. Podczas wesela w ogrodzie możemy skorzystać z naturalnego piękna otaczającego nas krajobrazu, dzięki czemu zaoszczędzimy na dekoracjach.
- Infrastruktura. W przypadku organizacji wesela w ogrodzie konieczne może być wynajęcie dodatkowej infrastruktury, takiej jak namioty, stoły, krzesła, oświetlenie czy toalety przenośne.
- Catering: Wybór cateringu ma duże znaczenie dla kosztów wesela. Bez względu na to, czy organizujesz wesele w ogrodzie, czy w sali weselnej, koszty jedzenia i napojów będą podobne.
- Logistyka. Wesele w ogrodzie może wymagać większego zaangażowania w organizację – chodzi o transport, przechowywanie żywności i napojów, zarządzanie dostawcami i zapewnienie odpowiednich udogodnień dla gości.
Kilka wskazówek na udane wesele w plenerze
Zastanawiacie się, jak wybrać muzykę na wesele w ogrodzie? Niezależnie od tego, czy wybierzecie zespół, czy DJ, pamiętajcie, żeby przedyskutować z nimi kwestie techniczne. Upewnijcie się, że wybrane miejsce dysponuje odpowiednią ilością gniazdek. W niektórych przypadkach trzeba zbudować scenę i parkiet do tańca, dlatego zaplanujcie działania z dużym wyprzedzeniem. W ten sposób unikniecie przykrych niespodzianek.
Jeśli organizujecie wesele w przydomowym ogrodzie i dysponujecie ograniczonym budżetem, możecie przygotować własną playlistę. Postarajcie się, żeby pojawiły się na niej piosenki z różnych gatunków muzycznych, dzięki czemu każdy będzie się dobrze bawił. Decydując się na takie rozwiązanie, zorganizujcie laptopa i profesjonalne nagłośnienie.
Jakie kreacje najbardziej pasują na wesele w ogrodzie? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Panna Młoda miała długą suknię, z drugiej strony krótka sukienka lub z odpinanym dołem zapewnia wygodę w każdej sytuacji. Do takiej kreacji idealnie pasują buty na płaskim lub niewysokim obcasie. Warto również pomyśleć o etoli, pelerynie lub kominie, które przydadzą się, gdy zrobi się chłodniej. Z kolei Pan Młody może wystąpić w eleganckim garniturze i klasycznych, czarnych oksfordach. Jeśli chcecie, aby goście wspominali długo Wasze przyjęcie, zadbajcie o wszystkie szczegóły.
Czy warto dokładnie określać czas przyjęcia weselnego?
Sam ślub musi być oczywiście wcześniej ściśle zaplanowany i mieć jasno określoną datę i godzinę. Wymaga tego urzędowy charakter tej ceremonii. Ale już na przykład wesele plenerowe latem nie musi mieć jasno określonych ram czasowych. I właśnie to, że można się bawić od zmierzchu do świtu, jest wielką zaletą wesel plenerowych.
Na takich uroczystościach często do białego dnia goście weselni dobrze się bawią i ani im w głowie kończyć wesele. Żeby zaplanować idealne wesele, trzeba dać parze młodej i gościom weselnym przestrzeń do spontanicznej zabawy.
Kiedy zrobić wesele w ogrodzie?
Organizowanie wesela na świeżym powietrzu, w ogrodzie, to wspaniały pomysł, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach. Najlepiej wybierz miesiące, w których panuje korzystna pogoda. Unikaj okresów, w których występują częste opady deszczu, niskie temperatury lub silne wiatry. Wiele Par Młodych decyduje się na zorganizowanie wesela w ogrodzie wiosną, latem lub wczesną jesienią. O najlepszy miesiąc do organizacji ślubu w plenerze warto spytać także… ogrodnika! Doradzi on, jakie rośliny będą akurat kwitły – pomyślmy, jakie marzy nam się tło naszej ceremonii.
Jeśli planujesz wesele w ogrodzie, upewnij się, że odpowiednia przestrzeń jest dostępna w wybranym przez Ciebie terminie. Popularne ogrody eventowe mogą mieć ograniczoną dostępność w tak zwanym gorącym sezonie ślubnym, więc warto wcześniej zarezerwować termin.
Samodzielna organizacja wesela w ogrodzie może wydawać się prosta. Przecież najlepszą dekoracją wesela plenerowego jest po prostu natura. Zieleń, kwiaty, zapachy i śpiew ptaków z pewnością nadadzą uroczystości radosny klimat. A najlepsze, że to wszystko będzie gratis! To są niewątpliwe zalety wesela w ogrodzie. Ale w przypadku wesela plenerowego sam kawałek przestrzeni w ogrodzie to za mało. Potrzebne jest jeszcze zaplecze kuchenne i oczywiście sanitarne. Żeby wszyscy goście weselni dobrze bawili się w plenerze, trzeba im zapewnić podstawowe wygody i miejsce do zabaw i tańca. Nawet w idealnym ogrodzie weselnym powinny być dodatkowe zakątki, żeby przysiąść i chwilkę odpocząć. Albo na przykład ławeczka miłości, gdzie można się w swoich uczuciach utwierdzić.
Jeśli wesele będzie w stylu rustykalnym lub Hamptons, to meble weselne mogą być proste, najlepiej rattanowe lub drewniane, ale muszą być funkcjonalne i wygodne. Zawsze sprawdzą się także metalowe, kute, trochę ozdobne – idealne do wesela glamour czy cottage. A wesele w stylu boho czy folk? Wtedy właściwie wystarczą leżaki, poduchy, ławy i kolorowe pledy. To może być wesele na luzie, w bardzo już nieformalnej atmosferze pikniku.
Ślub w plenerze Polska
Ślub w plenerze w Polsce jest coraz bardziej popularny. I nic w tym dziwnego! Nasz kraj ten oferuje wiele przepięknych miejsc, gdzie można zorganizować taką ceremonię. Na przykład jedno z pojezierzy – regiony z pięknymi jeziorami i zapewniają doskonałe tło dla ślubu w plenerze. Można rozważyć organizację ceremonii nad brzegiem jeziora lub na jednej z prywatnych wysp. Także wybrzeże Bałtyku oferuje wiele urokliwych plaż i wydm, które stanowią romantyczną scenerię na ślub w plenerze. Góry to kolejne chętnie wybierane miejsce na ślub w plenerze. Ceremonia na zielonych zboczach gór lub w pięknych dolinach, z widokiem na majestatyczne szczyty i wspaniałe wodospady jest jedyna w swoim rodzaju.
Liczne w Polsce parki narodowe także oferują piękne krajobrazy – jeziora, rzeki i góry, które są idealne na ślub w plenerze dla miłośników natury. A ogrody botaniczne oznaczają przepiękną scenerię i różnorodność roślinności. Można rozważyć organizację ślubu w plenerze w takim ogrodzie, ciesząc się kolorowymi kwiatami i egzotycznymi roślinami. Warto też pomyśleć o wynajęciu pleneru przy zamku czy pałacu. Zwykle przy takich zabytkowych budowlach znajdziemy przepiękne ogrody i parki.
Najczęściej zadawane pytania
Wesele w ogrodzie – pomysły?
Pomysły na to, jak zrobić wesele w ogrodzie można znaleźć na blogach weselnych lub skontaktować się z doświadczonym organizatorem ślubów w plenerze. Liderem w organizacji takich wesel na Dolnym Śląsku jest Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza. W jego dworskich ogrodach znajduje się specjalnie przygotowane miejsce do udzielania ślubów w plenerze oraz idealne miejsce do organizacji ślubów w ogrodzie.
Miejsce na wesele w ogrodzie?
Jeśli planujesz plenerowe wesele, to rozpocznij od znalezienia odpowiedniego do tej uroczystości miejsca. Dobrym pomysłem będzie organizacja wesela w ogrodzie z widokiem na góry. Taki stylowy dwór weselny z pięknym ogrodem i miejscem do udzielania ślubów i organizacji wesel znajduje się w Sosnówce koło Karpacza. Jest to pięknie położony, z doświadczoną w przygotowaniu wesel obsługą Dwór Korona Karkonoszy. Można tam zorganizować wesele w plenerze w dowolnym stylu.
Czy wesele w ogrodzie jest tańsze?
Wesele w ogrodzie może być tańsze niż to urządzane w sali weselnej. Jednak ostateczne koszty wesela w ogrodzie będą zależeć od licznych czynników, takich jak lokalizacja, liczba gości, preferencje kulinarne, dodatkowe usługi i wiele innych. Warto przygotować szczegółowy budżet i porównać różne opcje, aby dokonać świadomego wyboru, który odpowiada zarówno twoim preferencjom, jak i finansowym możliwościom.
Czy można wynająć miejsce na przyjęcie weselne w ogrodzie?
Nasz klimat przez większość roku rozpieszcza nas piękną pogodą i słońcem. A od wiosny do późnej jesieni dochodzą jeszcze te niesamowite zapachy natury. W takich warunkach aż się prosi o organizację imprezy w plenerze. Szczególnie warto zorganizować wesele w ogrodzie. I wcale nie musi to być przyjęcie ślubne we własnym ogrodzie. Obecnie sporo domów weselnych, dworków czy pałaców ma wspaniale zadbane parki i ogrody. Bez większych problemów niektóre z nich można wynająć na plenerowe wesele. Dobrym przykładem takiego miejsca, gdzie można zorganizować przyjęcie weselne w ogrodzie, jest Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza. Ten stylowy dwór weselny jest znany z organizacji wesel plenerowych z widokiem na góry. W opinii par młodych i gości weselnych to idealne miejsce na ślub i wesele w plenerze.
Czy na wesele w ogrodzie trzeba zorganizować namioty weselne?
Jeśli wesele jest organizowane w ogrodzie dworku lub domu weselnego, to na ogół na miejscu jest już wszystko, co potrzebne do organizacji przyjęcia. Jeśli uroczystość organizujemy we własnym ogrodzie, warto przewidzieć również namiot weselny. W przypadku dużego upału albo przelotnego deszczu da nam to schronienie. Również jeśli menu weselne zakłada spożywanie wszystkich posiłków w plenerze, to pod namiotem można urządzić na przykład słodki stół albo bufet z zimnymi przekąskami.
Jak urządzić komfortowe wesele w ogrodzie?
Planowanie plenerowego wesela w ogrodzie to dla wielu spore wyzwania, zwłaszcza, jeśli chodzi o wesele we własnym ogrodzie. Planowanie wesela uwzględnia atrakcje i dekoracje dlatego warto znać weselne inspiracje i najnowsze trendy weselne. istotne jest także zadbanie o gości i odpowiednie menu weselne, najlepiej catering weselny. Dobrze jest wynająć profesjonalny namiot, w którym obsługa przyjęcia zadba o gości.
Jakie menu na wesele w ogrodzie?
Wybór miejsca na wesele nie jest prosty, ogrodowe wesele z pewnością gwarantuje romantyczny klimat. menu na wesele w ogrodzie może być identyczne jak w restauracji, czy sali weselnej. Formuła przyjęcia, czy to eleganckie wesele, czy kameralne przyjęcie gronie najbliższym jak najbardziej dopuszcza catering na wesele.