Terminy ślubu i wesela przypadające na okres wiosenny i letni są przez Młode Pary chętniej wybierane, niż daty zimowe. Młodzi obawiają się pogody oraz dodatkowych kosztów związanych z weselem zimą. Jak jest jednak naprawdę? Czy rzeczywiście zimowe wesele jest droższe? Jakie zalety ma wesele w zimie? Pokazujemy, że zimowe wesele ma duży potencjał!
Czego się dowiesz z artykułu?
Zimowe wesele – czy pogoda ma znaczenie? Czy chłodne miesiące mogą dodać uroku i magii do tego wyjątkowego dnia? Wesele w zimie cieszy się coraz większą popularnością i nie bez powodu.
Jakie zaproszenia na zimowe wesele wybrać? Wyjątkowe dekoracje, klimatyczne oświetlenie i biel śniegu mogą stworzyć niezwykle romantyczną atmosferę. Dodatkowo, zimowy ślub to doskonała okazja, aby zaskoczyć gości oryginalnym menu, które rozgrzeje serca i podniebienia.
Ale czy zimowe wesele ma wady? Jakie są koszty organizacji takiego wydarzenia? W tym wpisie odpowiemy na te i wiele innych pytań, pomagając Wam zaplanować niezapomniany zimowy ślub. Zapraszamy do lektury. Odkryjcie wszystkie zalety i wyzwania związane z organizacją zimowego wesela oraz dowiedzcie się, jak stworzyć magiczną i pełną ciepła uroczystość w najzimniejsze miesiące roku.
- Zimowe wesele – czy pogoda ma znaczenie?
- Jakie zaproszenia na zimowe wesele wybrać?
- Zimowe wesele – gdzie je zorganizować?
- Jakie zalety ma ślub w zimie?
- Czy zimowe wesele ma wady?
- Co powinno się znaleźć w zimowym menu na wesele?
- Jakie są koszty wesela organizowanego zimą?
- Suknia ślubna na zimowe wesele
- Zimowe wesele – a co ze ślubem w zimie?
Zimowe wesele – czy pogoda ma znaczenie?
Ślub w zimie oznacza zwykle niskie temperatury. To oczywiste, że biorąc zimowy ślub nie możemy spodziewać się pogodowych cudów. Może padać śnieg i być naprawdę mroźnie. Ale czy to nie jest także magiczny wydźwięk tego dnia? Jak pięknie wyjdą fotografie ślubne, kiedy spadać będą na Was delikatne, zjawiskowe płatki śniegu, a biały puch leżący dookoła będzie idealnie komponował się z suknią Panny Młodej? Na śnieg jest szansa szczególnie, jeżeli wybierzecie termin w styczniu lub lutym. Obecnie luty jest statystycznie najbardziej mroźnym miesiącem w roku. Dlatego możecie wówczas być pewni, że pogoda Was nie zawiedzie.
Chociaż zimowe wesele kojarzy się głównie ze świętami i sylwestrem, można również poszukać innego terminu. Ślub w grudniu nie jest jedyną opcją. Niepoprawnym romantykom polecamy wesele w lutym, najlepiej w Walentynki. Z kolei zwolennicy dobrej zabawy powinni rozważyć ceremonię zaślubin w czasie karnawału.
Wesele w zimie – pogoda to może być atut!
Na śnieżne dekoracje liczyć możemy szczególnie w górach, gdzie jest nieco mroźniejszy klimat. Tutaj nawet z początkiem grudnia mogą pojawić się opady śniegu. Ten może utrzymywać się nawet do kwietnia, kiedy pojawią się pierwsze oznaki wiosny. Dlatego organizując wesele zimą w górach, możecie być pewni pogody jak w żadnym innym miesiącu w roku. Tutaj macie pewność, że będzie biało, mroźnie oraz przede wszystkim pięknie i magicznie.
Warto przygotować się na każdą ewentualność. Pamiętajcie o ciepłych nakryciach wierzchnich oraz ochronie przed deszczem w postaci parasola. Warto zadbać o to odpowiednio wcześniej. Tak, aby zakupić odpowiedniej wielkości produkt, który będzie w kolorze białym. W ten sposób będzie komponował się z kolorem, który dominuje podczas uroczystości zaślubin w niemalże każdej polskiej rodzinie.
Pamiętajmy, że na pogodę nie mamy absolutnie wpływu, dlatego warto pogodzić się z nią i po prostu mieć nadzieję, że będzie dla nas łaskawa. Co więcej, w polskim klimacie nawet latem możemy mieć duże wątpliwości co do aury na zewnątrz w nasz piękny dzień. I nie ma w tym nic dziwnego, u nas pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie i wystarczy nagłe załamanie, żebyśmy dostali coś zupełnie odwrotnego, niż to, czego oczekiwaliśmy.
Wesele Karkonosze
Karkonosze to wyjątkowe góry. Piękne lasy, wspaniałe szczyty, cudowne wodospady stanowią idealną scenerię do ślubnych fotografii. A może także krótkiego urlopu – przed albo po weselu? Wypoczynek w górach przed ślubem pozwoli nam się zrelaksować i uniknąć stresu związanego z przygotowaniami ślubnymi. A kilka dni w Karkonoszach, już po weselu, sprawi, że opadną z nas emocje związane z tym najważniejszym dniem w naszym życiu.
Wesele Karpacz
Karpacz od kilku już lat wciąż zyskuje na popularności. Znajdziemy tam bogatą bazę noclegową i gastronomiczną na każdą kieszeń. Nie brakuje też obiektów idealnych do organizacji wesel. Jednak jeśli marzy nam się bardziej kameralna atmosfera na weselu, lepiej poszukać obiektu gdzieś obok, w pobliskich górskich miejscowościach. Z dostępnością miejsc nie będzie problemu, a mniejsze kurorty zapewnią bardziej intymny klimat. Wesele w Karpaczu czy okolicach – warto się zastanowić, co bardziej nam pasuje.
Wesele Sosnówka
Sosnówka to piękna wieś letniskowa leżąca tuż obok Karpacza. Piękne widoki na majestatyczne szczyty, na zamek księcia Henryka i zamek Chojnik oraz na wielki zalew to niewątpliwie atuty tej górskiej miejscowości. Poza tym Pary Młode mają dodatkowy powód, by tu właśnie wziąć ślub i zorganizować wesele. Jaki? Zaraz obok, na Grabowcu znajduje się słynna kaplica św. Anny ze Źródełkiem Miłości. Jak głosi legenda, wystarczy obiec kaplicę 7 razy z wodą z tego źródełka w ustach, by zapewnić sobie szczęście w miłości. Proste, czyż nie? W dodatku w Sosnówce bez trudu znajdziemy bajkowy dworek na wesele!
Jakie zaproszenia na zimowe wesele wybrać?
Szukacie sposobu, aby wprowadzić gości w wyjątkowy klimat? Pomyślcie o tym już na etapie projektowania zaproszeń. W tym przypadku doskonale sprawdzą się niebieskie, białe, granatowe lub szare egzemplarze. Pamiętajcie, żeby ozdobić je srebrnymi lub złotymi akcentami. Decyzja co do koloru przewodniego wesela wskaże nam drogę przy wyborze kolorystyki zaproszeń i innych dekoracji.
Oczywiście, takie zaproszenia nadają się nie tylko na zimowe wesele, lecz także przyjęcie utrzymane w niebieskiej stylistyce. Mogą się również na nich pojawić elementy roślinne, takie jak gwiazda betlejemska, świerk, sosna, jodła, jemioła i ostrokrzew.
Zimowe wesele – gdzie je zorganizować?
Jeśli wybierzemy ślub w zimowej aurze, powinniśmy pomyśleć o najlepszej lokalizacji. Zima ma swój urok tak naprawdę wszędzie, jednak to góry są jej przypieczętowaniem! Więc co powiecie na zimowe wesele w górach? Brzmi to bajecznie i jeszcze lepiej wygląda.
Uwierzcie, zabawa weselna, zza okien której rozpościera się widok na nieziemskie pasma górskie to coś, czego nie sposób zapomnieć. Zimowe wesele w górach sprawdza się doskonale również jako wesele wyjazdowe. Cała rodzina oraz grono przyjaciół może wówczas na chwilę wyjechać, odpocząć i spędzić wspólnie czas.
Zaproszenie gości już kilka dni wcześniej, daje mnóstwo możliwości zaoferowania im komfortowych noclegów, bliższego poznania się dwóch rodzin oraz wspólnych wycieczek po górach. To z pewnością sprawi, że zabawa weselna będzie jeszcze lepsza! Po takiej uroczystości goście nie będą chcieli wyjechać! Wielu z nich zrobi sobie po weselu krótki urlop, aby spędzić jeszcze trochę czasu w tych niesamowitych okolicznościach przyrody.
Zimowe wesele – góry czy morze?
Inną popularną lokalizacją na wesele zimą jest morze. Tutaj również można podziwiać piękno przyrody oraz cieszyć się niesamowitym spokojem. Jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, że zimą nad morzem jest znacznie mniej otwartych lokali. Dlatego może pojawić się problem z miejscem, gdzie mogłoby się odbyć wesele.
Z naszych obserwacji wynika, że Pary Młode zdecydowanie chętniej wybierają góry na wesele. Tutaj można dopasować w dowolny sposób długość pobytu oraz zająć się aktywnością fizyczną pomiędzy kolejnymi atrakcjami. Można również znacznie wcześniej poznać rodzinę oraz spędzić z nią kolejne dni. Gwarantujemy, że jest to doskonałe wejście we wspólne życie dla małżonków oraz ich najbliższych.
Marzysz o wyjątkowym weselu, ale przeraża Cię jego organizacja?
Jeżeli zastanawiacie się, czy wyjazdowe wesele jest dobrym pomysłem, zima jest najlepszą okazją do tego. Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji, a w zimowej scenerii każde miejsce wygląda zupełnie inaczej. Wręcz bajkowo. Dlatego kameralny ślub w górach, w dodatku zimą na pewno się sprawdzi!
Pamiętajcie jednak, że w przypadku wyjazdowego wesela może okazać się konieczne wcześniejsze częste pojawianie się w tym miejscu. Musicie dograć wszystkie szczegóły z podwykonawcami oraz znaleźć ich na miejscu. Możecie to potraktować jako dodatkową szansę na urlop lub krótki odpoczynek w górach. Jednak warto o tym pamiętać podczas planowania wesela oraz rozdzielania czasu pomiędzy poszczególne etapy pracy nad nim.
Jakie zalety ma ślub w zimie?
Decydując się na wesele w zimie, otrzymujemy przede wszystkim dużo większą swobodę, jeśli chodzi o wybór miejsca. Dzięki wolnym terminom w ratuszach, kościołach i salach weselnych, na upragniony dzień przyjdzie nam czekać dużo krócej niż latem. Nie będzie także kłopotu ze znalezieniem odpowiedniego fotografa, kamerzysty czy zespołu muzycznego – tu także wybór będzie dużo większy niż w sezonie letnim.
Często będziemy mogli też liczyć na niższe ceny usług i mniejsze koszty wynajmu sali weselnej, które oferowane są Młodym Parom decydującym się na ślub w okresie zimowym. Oszczędności te pokryją z nawiązką koszt zakupu dodatkowej pary butów, czy eleganckiego okrycia wierzchniego. Na weselu wyjazdowym powinniśmy też zadbać o komfortowe noclegi dla gości, które albo opłaci Para Młoda, albo sami goście. Przy organizacji zimowego wesela i idących wraz z nim oszczędności, noclegi będziemy mogli zaoferować gościom w prezencie. To, na co przeznaczymy zaoszczędzone pieniądze, zależy już tylko od inwencji i kreatywności małżonków.
Zimowe wesele = oszczędności
Zimowe rabaty w obiekcie weselnym, zniżki udzielane przez zespół, fotografa, kamerzystę to kilka tysięcy złotych – czyli koszt Waszej podróży poślubnej. Dlatego warto o tym pomyśleć.
Ogromnym atutem są również piękne scenografie, jakie będą Wam towarzyszyć podczas ślubu zimą. Kto z nas nie czekał na pierwszą gwiazdkę i nie sądzi, że święta Bożego Narodzenia to najbardziej magiczny czas w roku, niech pierwszy rzuci kamieniem…
Takie wrażenia baśniowości zimy wywodzą się przede wszystkim z pięknych, białych dróg oraz gór za oknami. Oraz możliwością lepienia bałwanów, rzucania się śnieżkami oraz podziwiania drzew, które są ozdobione naturalnymi dekoracjami, jakimi są sople lodu oraz puch ze śniegu na ich gałęziach.
Plusy zimowych wesel
Kolejną zaletą zimowego wesela jest większa możliwość manewrowania dniami wolnymi po uroczystości. Każda Młoda Para potrzebuje chwili wytchnienia po intensywnym czasie, jakim są przygotowania do ślubu. Dlatego większość decyduje się na krótki urlop od razu po weselu.
Decydując się na wesele latem, trzeba mierzyć się z koniecznością organizacji tygodnia urlopu z dni wolnych, które przypadają nam podczas pracy na etacie. Jednak zimą, kiedy mamy święta Bożego Narodzenia może okazać się, że potrzebujecie zaledwie 3 do 4 dni wolnych, żeby rozpocząć świętowanie weselem przez wigilią, następnie odpocząć w święta, w ostatnie dni grudnia oraz zakończyć celebrowanie w Sylwestra. Wykorzystując zaledwie część swoich dni wolnych od pracy.
Czy zimowe wesele ma wady?
Czy wesele w zimie ma jakieś wady? Właściwie nie. Bo przecież każdy minus może stać się plusem, jeśli tylko spojrzymy na daną kwestie z innej strony. Weźmy pod uwagę na przykład strój oraz frekwencję. Oczywiście Panna Młoda musi liczyć się z tym, że jej wybór dotyczący wymarzonej sukni ślubnej zostanie nieco ograniczony.
Jeśli zechce skorzystać z oferty letnich sukienek, które są niezwykle zwiewne, lekkie oraz nie posiadają rękawów, konieczne będzie uzupełnienie tego stroju odpowiednią narzutką, etolą, szalem czy futerkiem, które ochronią przed mrozem i śniegiem. Z drugiej strony to właściwie plus – w tego typu okryciu Panny Młode prezentują się zjawiskowo! Jak księżniczki z Krainy Lodu.
Wesele w grudniu może się również wiązać ze słabszą frekwencją wśród zaproszonych gości. Zdecydowana większość będzie chciała spędzić święta z najbliższymi. Może się również zdarzyć, że goście odmówią przybycia ze względów finansowych. Grudzień jest zawsze niezwykle trudnym miesiącem dla portfeli, które szykują się do zakupu prezentów od Mikołaja oraz pod choinkę. Z drugiej strony w okresie tym i tak wszyscy mają wolne. I tak spotykają się z najbliższymi. Można więc to wykorzystać i zorganizować wesele.
Wychodzi na to, że zalety związane z oszczędnością pieniędzy oraz pięknymi krajobrazami oraz możliwościami zdecydowanie rekompensują konieczność lepszego zaplanowania uroczystości oraz organizacji i odpowiedzialności ze strony Pary Młodej.
Zimowe wesele w świątecznej atmosferze
Nie powinna nikogo odstraszać zimowa aura – wręcz przeciwnie! Świąteczne dekoracje na ulicach i w kościołach nadadzą temu dniu dodatkowego, magicznego charakteru.
Może się nawet okazać, że nie potrzebujecie żadnych dodatkowych ozdób w kościele czy w Urzędzie Stanu Cywilnego. Przecież wszystko jest pięknie ozdobione z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wystarczy, że dołożycie delikatne świeże kwiaty lub inne subtelne ozdoby, które będą sugerowały, że tutaj odbywa się uroczystość zaślubin. Wesele zimą – dekoracje są już właściwie gotowe!
Jest to kolejna oszczędność. Znacznie mniej funduszy musicie poświęcić na dekoracje oraz odpowiednie przystrojenie kościoła. Możecie wykorzystać zaoszczędzone pieniądze na piękne ozdoby sali weselnej lub zdecydować się na dodatkową atrakcję, na przykład zimowe zawody podczas oczepin.
Jak udekorować stoły weselne?
Jakie ozdoby wybrać na wesele zimą? Doskonałą oprawą stołów będą obrusy ze złotym lub srebrnym bieżnikiem. Doskonale odbijają światło, dzięki czemu nadają efekt 3D. Pamiętajcie, żeby postawić na nich świece w kryształowych świecznikach lub kandelabry ozdobione kwiatami. Gwarantujemy, że efekt będzie zapierał dech w piersiach. Takie dekoracje pasują do wesela w stylu klasycznym.
Jeśli wybierzecie motyw przewodni, nie uwzględniajcie go tylko w wystroju sali. Pomyślcie o tym, żeby wykorzystać go w zaproszeniach, księdze gości, zawieszkach na alkohol. Postarajcie się go też wpleść przy projektowaniu planu stołów, menu i winietek. Dzięki temu pokażecie gościom, że dbacie o każdy, nawet najdrobniejszy detal.
Oczepiny podczas zimowego wesela
Oczepiny to bardzo szczególny moment podczas każdego wesela. Przez jednych kochany, przez innych znienawidzony, w zależności od doświadczeń poszczególnych osób. Zadbajcie o to, żeby po Waszych zabawach każdy z gości weselnych wręcz pokochał oczepiny. Jak to zrobić?
Przede wszystkim zadbajcie o to, żeby zespół, a przede wszystkim wodzirej mieli poczucie humoru oraz estetyki podobne do Waszego oraz Waszych gości. Dzięki temu wszystkie zaproponowane przez nich oraz przez Was zabawy spotkają się z aprobatą i goście chętnie wezmą w nich udział.
Przy okazji zimowego wesela wykorzystajcie możliwości, jakie stawia przed Wami aura. Postawcie na zabawy, które można przenieść na zewnątrz. Kto pierwszy przyniesie idealną śnieżkę? Lub znajdzie bałwana, ukrytego pośród drzew na podwórku domu weselnego? Takie zabawy zachęcą Waszych gości do aktywności oraz wyjścia na zewnątrz.
Możecie również zorganizować zabawy, które nawiązują do Bożego Narodzenia. Dobrym pomysłem mogą być zgadywanki narzeczeńskie, test dopasowania osadzony w klimacie świątecznym lub inne gry, które swoich charakterem będą nawiązywać do tego magicznego okresu w roku.
Ślub w zimie – możliwości
Jak wskazuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna w Dworze Korona Karkonoszy: „Śnieg i niską temperaturę możemy wykorzystać do stylizacji naszego wesela. Używając pochodni, świec, luster, kryształów, czy nawet rzeźb lodowych, nadamy naszemu weselu niepowtarzalnego charakteru. Jest to też okazja do zapewnienia naszym gościom dodatkowych atrakcji, na przykład w postaci przejażdżki dorożką, kuligu, czy specjalnego sezonowego menu”. Jeśli chcemy więc, aby ten specjalny dzień stał się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, warto wziąć pod uwagę możliwości, jakie daje nam zimowe wesele.
Zimowe wesele a poprawiny
Zimowe wesele w Polsce oferuje nam również mnóstwo możliwości na organizację poprawin w wybranym przez siebie stylu. Jeśli chcemy zapewnić gościom niesamowite przeżycia również na poprawinach, możemy zorganizować choćby kulig, który przeniesie wszystkich w czasy młodości i ówczesnych atrakcji. Oprócz tego, doskonałym pomysłem po kuligu, może być klimatyczne ognisko. Biorąc pod uwagę, że zimą dni są bardzo krótkie, ognisko będzie utrzymane w konwencji obiadokolacji dla gości. Takie nietypowe poprawiny na pewno zapadną gościom w pamięć!
Co powinno się znaleźć w zimowym menu na wesele?
Zaserwować można nie tylko doskonałe dania mięsne, ale także ryby, grillowane warzywa. Oprócz tego, podane zostaną grzane wina, piwa rzemieślnicze, miody pitne, nalewki i wszelkie rozgrzewające trunki, bez których poprawiny przy ognisku nie mogą się odbyć!
Wieczór przy ognisku, a dodatkowo niesamowity widok na góry, to spełnienie marzeń o wyjątkowych poprawinach. Para Młoda z pewnością długo nie zapomni tak zorganizowanych przez siebie poprawin.
Dlaczego proponujemy takie rozwiązanie? Pamiętajcie, że poprawiny nie muszą kojarzyć się ze sztywnym obiadem oraz napiętą atmosferą. Mogą być pełne luzu, śmiechu oraz zabawy. Wystarczy, że wszyscy pojawią się na nich w odpowiednich nastrojach. Jednak, jeżeli ktokolwiek będzie nie w sosie, powrót do lat młodości oraz ognisko z pewnością przywrócą mu doskonały nastrój.
Kilka pomysłów na słodki stół
Pragniecie wyróżnić się spośród innych par? W takim razie postawcie na kreatywność, także przy przygotowywaniu słodkiego stołu. Zastanawiacie się, jak go przyozdobić na zimowe wesele? Sięgnijcie po orzechy, bombki lub taśmy ozdobne z cyrkoniami. Z kolei nad stołem zawieście szyszki, rozety dekoracyjne albo szklane świeczniki – bombki, w których umieścicie malutkie świeczki.
Co powinno pojawić się na słodkim stole? Oczywiście, nie może zabraknąć na nim pudrowych lizaków, migdałów w białym lukrze, lasek cukrowych, pierniczków ani babeczek w kształcie choinek.
Jakie są koszty wesela organizowanego zimą?
Bądźmy szczerzy, koszty wesela często znacznie odbiegają od standardowych wydatków, jakie ponosimy w ciągu roku. Są często wyższe niż koszty wszystkich przyjęć urodzinowych, wliczając w ten bilans osiemnaste urodziny. Dlaczego więc w dalszym ciągu ludzie decydują się na wesela?
Jest to szczególny dzień w życiu każdego z Was. Wkraczacie w nowe życie oraz zaczynacie pełnić zupełnie odmienne role życiowe niż do tej pory. Chcecie wspólnie spędzić resztę Waszego życia. Deklarujecie to podczas ślubu.
Zimowe wesele w górach?
Jest to szczególny dzień nie tylko dla Was. Również dla całej Waszej rodziny, która od tego dnia jest jedną. Łączycie ze sobą wiele osób, które były do tej pory dla siebie obce. Otwieracie im nowe ścieżki rozwoju oraz pokazujecie nowe znajomości. Czy nie brzmi to bajkowo, ekscytująco i wręcz niesamowicie?
Wszyscy chcą z Wami świętować ten dzień. Wy również chcecie podzielić się swoją radością z innymi osobami, które są dla Was bliskie. Dlatego organizujecie wesele, na którym znajdą się wszystkie osoby, które dużo dla Was znaczą.
Wesele zimą, jak już wspominaliśmy, jest znacznie tańsze niż to organizowane latem. Jeżeli dodatkowo zdecydujecie się na uroczystość w piątek lub niedzielę, możecie zaoszczędzić naprawdę duże sumy. Spokojnie z zaoszczędzonych pieniędzy wybierzecie się na ponad tygodniowe wakacje w ramach podróży poślubnej. Wasz miesiąc miodowy może być wspaniały, wesele ekscytujące oraz tanie. Wystarczy, że wybierzecie zimę jako porę swojej uroczystości.
Koszty wesela organizowanego zimą mogą być bardzo niskie. Dzięki temu macie możliwość wynajęcia sani oraz zorganizowania kuligu dla swoich gości. Możecie również postawić fontannę czekoladową lub piękny, kolorowy słodki stół. To wszystko, atrakcje, oczepiny oraz samo wesele mogą być tańsze niż wynajem sali na przyjęcie latem.
Widzicie już, jaka to ogromna oszczędność? Jeżeli zależy Wam na zorganizowaniu pięknego wesela, ale w niskich cenach, sprawdźcie terminy domów weselnych w grudniu, styczniu oraz lutym. Następnie porównajcie je z letnimi. Różnica może być niezwykle zachęcająca. Tak czy inaczej, kosztorys wesela trzeba starannie przygotować.
Jak przyozdobić salę weselną zimą?
Szukacie dekoracji na zimowe wesele? Marzycie o tym, aby goście długo wspominali Wasze przyjęcie? W takim razie wybierzcie akcesoria, które w pełni podkreślą zimową aurę za oknem. Jeśli chodzi o kolory przewodnie wesela, w tym przypadku najlepiej sprawdzi się biel, czerwień, zieleń, srebro i złoto.
Dekoracje sali weselnej
Planujecie się pobrać w okresie okołoświątecznym? W takim razie koniecznie postawcie na stołach gwiazdę betlejemską, znaną również jako poinsecja lub wilczomlecz nadobny. Przygotowane bukiety możecie wstawić do kryształowych wazonów, dzięki czemu wspaniale nawiążą do zimowego klimatu. Przy okazji zastanówcie się, jak włączyć do aranżacji sali zawieszki przypominające sople lodu.
Jak sprawić, aby sala na wesele przypominała zimową krainę? Przede wszystkim postawcie na chłodną paletę kolorów. Może pojawić się w niej arktyczna biel, lodowy błękit, srebro i ciemny granat. Aby nieco ocieplić klimat, zaopatrzcie się w grzane wino, kraciaste pledy, wełniane swetry i świeczki o zapachu lasu.
Suknia ślubna na zimowe wesele
Suknia ślubna musi być szczególnie dobrze przemyślana podczas zimowego wesela. Jest to kreacja, która jest wyjątkowa dla każdej kobiety. Prawdopodobnie już od wielu lat wiesz, jaka suknia jest Twoją wymarzoną oraz możesz wskazać bez mrugnięcia okiem swój idealny model.
Warto również zwrócić uwagę na górę sukni. Jeżeli masz swoją ulubioną, wypatrzoną oraz wymarzoną suknię, ale nie jest ona odpowiednio dopasowana do zimowych kreacji, z pewnością konieczny będzie zakup dodatkowej narzutki lub futerka. To tylko wzbogaci Twoją kreację i nada jej bardziej wyrafinowany wygląd.
W przypadku zimowego wesela jednak zwróć uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim warto kupić taką suknię, która posiada kilka warstw. Najlepiej, jeżeli nie jest to koronka. Powinna być wystarczająco ciepła w okolicach nóg. Tak, żebyś nie odczuwała zimna podczas wchodzenia do kościoła oraz transportu pomiędzy kościołem lub Urzędem Stanu Cywilnego a salą weselną.
Obecnie dostępny jest ogromny wybór okryć wierzchnich dla Panien Młodych, które decydują się na zimowe wesele. W zdecydowanej większości przypadków nadają one kobiecie niesamowitego wyglądu oraz sprawiają, że wygląda jeszcze piękniej niż w samej sukni.
Jeżeli odpowiednio dobierzesz nakrycie do swojego stroju oraz sylwetki, możesz zauważyć pełne zachwytu spojrzenia ze strony swoich gości. Jest to z pewnością bardzo miłe uczucie dla osoby, która powinna być w centrum uwagi wszystkich, którzy zgromadzili się na uroczystości. Dzięki odpowiednio dobranej sukni ślubnej oraz narzutce, będziesz wręcz błyszczeć podczas twojego zimowego ślubu, jak błyszczą płatki śniegu w zimowym słońcu.
Jaki samochód sprawdzi się w przypadku zimowego wesela?
Zimowe wesele wymaga również zainwestowania w odpowiednie auto. Od wielu lat w Polsce panuje tradycja, że Para Młoda wypożycza samochód, którym przyjeżdża pod kościół oraz do domu weselnego. Zazwyczaj jest to model, który bardzo pasuje do osobistych upodobań narzeczonych oraz oddaje ich podejście do motoryzacji. Kwestia wyboru odpowiedniego auta należy zwykle do Pana Młodego oraz jego świadka. Jednak zdarza się, że Panna Młoda też chce uczestniczyć w wyborze.
Kto prowadzi samochód w dniu ślubu? Jest to prywatna przestrzeń Pary Młodej oraz ich świadków. Są to najbardziej zaufane osoby, przyjaciele, dlatego młodzi mogą chociaż na chwilę się odrobinę odprężyć oraz zapomnieć o stresie związanym ze ślubem oraz weselem. Dlatego samochód Pary Młodej prowadzi zawsze świadek. Jeżeli nie ma on prawa jazdy, wówczas można wziąć pod uwagę inne opcje.
Zdarza się również, że Para Młoda jedzie sama samochodem, natomiast świadkowie mają swoje auto. Wówczas są to sportowe modele, które z pewnością robią niesamowite wrażenie na wszystkich uczestnikach ceremonii, którzy czekają na narzeczonych przed kościołem lub Urzędem Stanu Cywilnego. Jednak zimą lepiej postawić na klasyczne limuzyny, bardziej komfortowe o tej porze roku.
Zimowe wesele – a co ze ślubem w zimie?
Ochota na zimowe wesele z pewnością naszła co najmniej połowę z Was, po przeczytaniu tego artykułu. Pewnie zastanawiacie się jednak, co ze ślubem? Ta kwestia nie stanowi żadnego problemu! Co więcej, zima oferuje niesamowite możliwości organizacji tej podniosłej chwili! Jeśli decydujecie się na ślub cywilny, bez problemu możecie zorganizować go nie tylko w urzędzie, ale również w plenerze! Zimowe wesele nawet bez ślubu w plenerze jest piękne, ale może być jeszcze lepsze!
Wyobraźcie sobie Was, Parę Młodą, mówiącą symboliczne „TAK”, patrząc na otaczający Was krajobraz gór! Czy to nie brzmi jak bajka? Może stać się rzeczywistością, jeśli tylko tego chcecie! Wystarczy zorganizować ślub i wesele w Dwór Korona Karkonoszy. W ogrodzie odbędzie się Wasz jedyny w swoim rodzaju ślub (wystarczą ciepłe okrycia), a komfortowa i przestronna sala balowa przyjmie Waszych gości po królewsku!
Prezenty dla gości
Zastanawiacie się, jak podziękować rodzinie i znajomym, że towarzyszyli Wam w tym wyjątkowym dniu? Nie wiecie, od czego zacząć poszukiwania upominków dla gości weselnych? Przede wszystkim pomyślcie, co może nawiązywać do wybranego motywu przewodniego. Jeśli chodzi o zimowe wesele, najprawdopodobniej w pierwszej kolejności przyjdą Wam na myśl bombki, kule śnieżne, koc, świeca zapachowa, czy szalik. Wśród sprawdzonych pomysłów znalazła się też herbata, kakao, kawa, nalewka i kubek.
Idealne będą także małe opakowania wyrobów rzemieślniczych – kaw, dżemów, soków czy olejów. Takie prezenty maja ten plus, że każdy chętnie ich spróbuje, i nie będą kurzyć się, zapomniane gdzieś na półce.
Dlaczego warto urządzić wesele w zimie? Podsumowanie
- Urok zimy – wzgórza Kotliny Jeleniogórskiej obsypane białym puchem, a do tego wirujące płatki spadającego śniegu, tworzą niezwykle romantyczną scenerię.
- Czas świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, a także okres karnawału, potęgują doniosłość uroczystości. Ślub w okresie świąt Bożego Narodzenia czy wesele w karnawał, mają bez wątpienia wyjątkowa atmosferę.
- Większa możliwość wyboru dogodnej dla siebie daty weekendowej, nawet w połączeniu z licznymi długimi weekendami. Choć ślub w poniedziałek także może być dobrym rozwiązaniem.
- Krótkie terminy oczekiwania na ślub, choćby w Dworze Korona Karkonoszy. Przywitają Was piękne wnętrza z kompetentną obsługą, smaczną kuchnią, a także pomocą organizacyjną. To ważny aspekt. Dobrze móc liczyć na wsparcie w fazie przygotowania i przebiegu wesela. Obsługa dba również o klimat całego wesela. Sala weselna w górach zimą gwarantuje niepowtarzalną atmosferę.
- Dostępność terminów u innych sprawdzonych i poleconych wykonawców: zespołu muzycznego, fotografa, cukierni itp. Zimowe wesele ma jak widać wiele plusów!
- Niższe ceny – można negocjować cenę także z wszystkimi wykonawcami, a powstałe w ten sposób oszczędności przeznaczyć na podróż poślubną lub na urządzanie własnego gniazdka.
- Wystrój kościoła, restauracji weselnej i ulic – rzadko bywa tak piękny, jak w okresie świątecznym. Zamiast wyłącznie standardowych kwiatów, otaczają nas piękne świąteczne dekoracje, mnóstwo światełek, zapach lasu, pomarańczy, imbiru i wypieków oraz brzmienie kolęd i pastorałek. W takich okolicznościach, zimowe wesele brzmi jak bajka…
- Wyjątkowa atmosfera – okresowi temu towarzyszy uczucie magii, wyjątkowości chwil, potrzeby spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.
- Atrakcje – tych zimowe wesele oferuje naprawdę wiele! Mamy możliwości zaoferowania nieosiągalnych latem atrakcji.
To tylko niektóre z powodów, dla których Pary Młode coraz częściej decydują się na wesela zimą. Miłość nie patrzy w kalendarz – sezon na nią trwa cały rok!
Najczęściej zadawane pytania
Wesele zimą inspiracje?
Skąd czerpać inspiracje na zimowe wesele? Natura to nieoceniona kopalnia pomysłów. Wystrój sali weselnej będzie naprawdę baśniowy, jeśli użyjemy ośnieżonych gałązek sosny, świerku i ostrokrzewu. Dodajmy do tego szyszki, jarzębinę i jemiołę. Będzie naprawdę klimatycznie!
Kwiaty na zimowe wesele?
Szukacie kwiatów, z których możecie wyczarować romantyczną wiązankę ślubną i eleganckie kompozycje do kościoła i lokalu na wesele? Istnieje kilka rodzajów, które można zamawiać przez cały rok. Zwróćcie szczególną uwagę na białe róże, frezje, goździki, gipsówki, kalie i eustomę. Zresztą dekoracje można także zrobić z gałązek iglaków i jemioły – od razu będziemy mieli gotowe stanowisko do świątecznych pocałunków!
Czy wesele zimą jest tańsze?
Zimowe wesele zwykle jest tańsze, ze względu na to, że nie jest to tak zwany wysoki sezon ślubny. W związku z tym koszt sali weselnej, opłata za talerzyk czy usługi podwykonawców mogą być bardziej przyjazne dla naszej kieszeni. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na wspaniałą podróż poślubną, więc wesele zimą to pomysł z pewnością wart rozważenia.
Ślub w plenerze zimą?
Plenerowy ślub zimowy nie jest może bardzo popularny, ale oczywiście możliwy. I ma swoich zagorzałych zwolenników. Oczywiście rzadko jest tak, by cała impreza weselna odbywała się na świeżym powietrzu, ale sama ceremonia – cywilna czy humanistyczna – czemu nie? Można też zaproponować gościom ognisko i przyjęcie pod rozgwieżdżonym niebem. Oczywiście pod warunkiem, że wszyscy goście oraz Para Młoda włożą jednak mniej tradycyjne stroje, czyli bieliznę termiczną, ciepłe spodnie, kurtki czy futerka i puchate śniegowce. Atmosfera nie do podrobienia – i możemy mieć pewność, że nasze wesele na zawsze pozostanie w pamięci weselników.
Zimowa suknia ślubna?
Suknia na wesele zimą nie musi specjalnie różnić się od tej zakładanej latem czy wiosną. Wystarczy uzupełnić ją jakimś pięknym szalem czy futrzaną etolą. Przecież na dworze Panna Młoda spędzi bardzo niewiele czasu. A sala balowa, urząd stanu cywilnego czy kościół są ogrzewane.