Ślub i wesele w zimie to od kilku lat temat na czasie. I choć niektórzy nie wyobrażają sobie uroczystości w innym terminie niż lato, inni zachwycają się zimowymi ceremoniami. Oczywiście, prawda jak zawsze leży pośrodku. Ślub zimą ma swoje mocne i słabe strony. Warto je poznać, zanim zdecydujemy się na wyznaczenie daty ślubu.
Czego się dowiesz z artykułu?
Zimowy ślub to wyjątkowe i magiczne wydarzenie, które kryje w sobie mnóstwo uroków, ale niesie również wyzwania. W naszym najnowszym wpisie na blogu przyjrzymy się bliżej, jakie zalety ma zimowy ślub oraz co oferuje Karpacz i jego okolice jako idealne miejsce na tę wyjątkową okazję.
Czy zimowy ślub to tylko piękne zimowe krajobrazy? Jakie są jego wady, a jakie zalety? Czy warto organizować poprawiny po takim weselu? Odpowiemy również na pytania dotyczące stroju na ślub zimą, wyboru zaproszeń, a także stylu wesela, który najlepiej sprawdzi się w mroźne dni.
W zimowej aurze menu powinno być szczególnie rozgrzewające, a kwiaty i dekoracje odpowiednio dobrane do chłodnej pory roku. Nie zabraknie także inspiracji na zimowe atrakcje weselne, które zachwycą Twoich gości. Zastanowimy się również, czy ślub w Święta to dobry pomysł, a także podpowiemy, jak wybrać najlepsze zimowe ślubne zaproszenia. Zapraszamy do lektury!
- Jakie zalety ma zimowy ślub?
- Zimowy ślub – co oferuje Karpacz i okolice?
- Zimowy ślub a po nim… poprawiny!
- Jak się ubrać na ślub zimą?
- Ślub w zimie – czy ma jakieś wady?
- Czy ślub w Święta to dobry pomysł?
- Jakie zaproszenia na ślub zimą wybrać?
- Jaki styl wesela zimą się sprawdza?
- Ślub zimą – rozgrzewające menu
- Co z kwiatami na ślub zimą?
- Zimowe wesele – atrakcje
Jakie zalety ma zimowy ślub?
Dla większości z nas jednym z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa jest Boże Narodzenie. Choć z wiekiem stajemy się bardziej praktyczni, tańczące w blasku gwiazd płatki śniegu, kolorowe lampki i bombki czy zapach pierników wciąż wywołują w nas sentymentalne uczucia. I ta magia świąt w całej rozciągłości przenosi się na wesele! Wyjątkowa atmosfera nadaje temu i tak niezwykłemu przecież momentowi jeszcze więcej romantyzmu, podniosłości i nutki tajemniczości. Wyobraźmy więc sobie, że magia świąt może opromienić nasze wesele zimą!
Ślub zimą to niezapomniane przeżycie!
Jadąc saniami z kościoła czy urzędu do sali weselnej pod rozgwieżdżonym niebem, mijając okryte śnieżnym puchem domy i lasy, możemy poczuć się jak w bajce. Za zimowymi weselami, oprócz ich niezwykłej atmosfery, przemawiają jednak też względy praktyczne. Jeśli bowiem dysponujemy ograniczonym budżetem (lub po prostu wolimy wydać pieniądze na dom czy podróż poślubną), przyjęcie weselne w chłodniejszych miesiącach będzie doskonałym rozwiązaniem.
Zarówno sale weselne, jak i usługodawcy oferują w tym czasie niższe ceny, często organizowane są specjalne promocje. Nie ma też większego problemu z zarezerwowaniem dogodnego terminu i wynajęciem na ten czas upatrzonego fotografa, zespołu czy dekoratorki.
Jeśli myślimy o weselu tematycznym, również tu mamy duże pole do popisu. Jest to przecież czas karnawału i zabawy do białego rana. Czy może być lepszy okres na szalone, oryginalne przyjęcie weselne? Również tylko zimą nasi goście będą mogli korzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak kulig, jazda na nartach czy sankach, a także bitwa na śnieżki i lepienie bałwana. Wesele z motywem lodowej krainy czy Królowej Śniegu? Czemu nie! Doświadczony event manager, zatrudniony w dobrym obiekcie weselnym, pomoże zorganizować wszystkie atrakcje i udogodnienia dla gości.
Wesele zimą to także niesamowita aura zaślubin. Jeśli dom weselny posiada miejsce do zaślubin plenerowych, cała ta sceneria będzie niczym z bajki. Widok rozpościerających się w oddali górskich szczytów przeniesie wszystkich do innej krainy, z której nie będą chcieli wyjeżdżać. Dlatego właśnie Dwór Korona Karkonoszy jest tak oblegany przez cały rok.
Zimowy ślub – co oferuje Karpacz i okolice?
Wesele w górach – dlaczego właśnie tam? Bo tylko tam możemy bez przeszkód napawać się pięknem dzikiej przyrody i oglądać zachwycające pejzaże. A to nie wszystkie atuty Karkonoszy! Wspaniała architektura, którą można podziwiać w Dolinie Pałaców i Ogrodów to kolejny argument za organizacją ślubu i wesela w Karpaczu czy okolicach. Dolny Śląsk to wręcz ślubna stolica Polski – tyle tu pałaców, zamków, dworów, dworków i willi oraz domów weselnych, oferujących usługi weddingowe, że wybór może wręcz przyprawić Młode Pary o zawrót głowy. Dlatego wesele Dolny Śląsk zawsze jest udane.
Doskonały plan wesela, realizacja i obsługa, a także komfortowe noclegi?
Zimowy ślub a po nim… poprawiny!
Jeśli Para Młoda zechce wyróżnić się spośród innych par, może przygotować mnóstwo atrakcji dla gości. Za zaoszczędzone ze względu na termin pieniądze, warto zorganizować wymarzone poprawiny. Nie musi być to całkowicie standardowa impreza, na której goście będą zmęczeni całonocną zabawą.
Lepszym pomysłem jest zorganizowanie poprawin w formie atrakcji przez cały dzień. Co powiecie na fantastyczny kulig, spacer po ośnieżonych dolinach lub szlakach turystycznych, a na koniec wielkie ognisko z widokiem na góry, na których śpiewom i tańcom nie będzie końca? Jeśli podoba Wam się ten pomysł, zimowy ślub jest właśnie dla Was!
Dookoła biały puch, wszystko jakby zwolniło… To czas na bardziej intensywne przeżywanie emocji. Ślub zimą wszystko ociepla i kumuluje bliskość. Wyobraźmy sobie, że natura daje nam ten czas właśnie na miłość i wesele.
Zima to również czas karnawału, kiedy wszystko jest możliwe. Ślub zimą można właśnie tak zaaranżować – jako karnawał radości. A także początek wspólnej zabawy i wzajemnego odkrywania się dwojga ludzi. A przede wszystkim codziennego dzielenia się ciepłem.
Także wesele zimą ma swój niepowtarzalny urok. Przecież można zorganizować kulig i pojechać saniami – ślub w górach to idealna okazja do takiego nietypowego sposoby dotarcia na ceremonię. Albo zrobić poprawiny przy ognisku z widokiem na góry i rozgrzewającymi trunkami. To także możliwość zaproszenia góralskiej kapeli. Bo to właśnie zimą brzmi ona najbardziej autentycznie.
Jak się ubrać na ślub zimą?
Pierwsza, oczywista i jednocześnie żartobliwa odpowiedź na pytanie, jak się ubrać na ślub zimą brzmi: ciepło. To oczywiście żart. Bo wesela odbywają się ogrzewanych pomieszczeniach. A śluby, czy to w urzędzie, czy też w kościele, też są cywilizowane i zwykle panuje tam odpowiednia temperatura.
Zatem jak ubrać się na ślub w zimie? Po pierwsze, jeśli jesteśmy zaproszeni na taki ślub, dowiedzmy się, gdzie wesele i ślub się odbędzie. Czy będzie to na przykład ślub konkordatowy w kościele i potem trzeba będzie dojechać do sali weselnej? Czy też ślub i wesele odbędą się w jednym miejscu? Jeśli wszystko będzie miało miejsce dość blisko, to po prostu ubieramy się od razu w eleganckie stroje, w których chcemy wystąpić na weselu. Jeśli natomiast ślub będzie w nieogrzewanym kościele i wiemy, że nie będziemy tam zdejmować wierzchniego okrycia, to możemy sukienkę na ślub albo garnitur włożyć dopiero w hotelu, już przed rozpoczęciem przyjęcia weselnego.
Jakie sukienki się sprawdzają na wesele zimą?
Zimowy ślub może okazać się znakomitą okazją, i to nie tylko dla Panny Młodej, ale też innych pań, do zaprezentowania się w pięknych, zimowych okryciach. Na przykład ze sztucznego futerka, kaszmiru, wełny z merynosów albo alpaki. I wcale nie musi być w białym kolorze – kolorowe albo czarne będzie doskonałym kontrapunktem na tle białej czy kremowej sukni. Ponadto można pokazać tak ciekawy element damskiej garderoby, jakim jest mufka, wracająca do łask w ostatnich latach. Mufka wygląda szalenie elegancko i wytwornie, a jeśli będzie w kontrastowym kolorze, dodatkowo przyciągnie uwagę.
Sukienka na wesele zimą wcale nie musi różnić się specjalnie od tej wybieranej na wesele latem czy wiosną, a zwłaszcza jesienią. Wystarczy włożyć szal, bolerko, etolę czy futerko albo chustę, zależnie od stylu wesela i naszej kreacji. Bo tak właściwie ile czasu Panna Młoda spędza w potencjalnie zimnym pomieszczeniu? Jedynie w kościele, jeśli tam odbywa się ślub, może być problem i temperatura nie będzie zbyt komfortowa. Ale przecież oprócz ubrań w takiej chwili grzeją także emocje, może nawet bardziej niż sukienka i okrycie wierzchnie…
Ślub w zimie – czy ma jakieś wady?
Jak wszystko, wesele zimą ma oczywiście pewne drobne mankamenty. Nie zawsze jednak musimy się nimi przejmować – wystarczy, że to, co na pozór wydaje się wadą, przekujemy w zalety!
Zaspy śnieżne i lodowe sople wyglądają pięknie. Ale obecnie na prawdziwą zimę możemy liczyć głównie w górach. Warto więc na zimowe wesele wybrać góry, na przykład Karkonosze. Nie tylko śnieg utrzymuje się tu dłużej, ale też będziemy mogli cieszyć się pięknymi widokami i pamiątkowymi zdjęciami!
Jak dodaje ekspertka weselna Dworu Korona Karkonoszy, Joanna Hoc-Kopiej: „Jeśli marzymy o poprawinach na świeżym powietrzu, można je zorganizować nawet zimą. Ognisko z kiełbaskami i grzanym winem, cydrem czy piwem doskonale sprawdzi się o każdej porze roku”.
Warto pamiętać, że organizując wesele zimą, unikniemy upałów, które często źle wpływają na gości. Latem ostatnio jest bardzo upalnie, a wtedy nikt nie ma apetytu ani energii do zabawy i tańców do białego rana. Odrobina mroźnego, świeżego, górskiego powietrza nikomu nie zaszkodzi, a po wejściu na salę gości będą ogrzewały aromatyczne, zimowe potrawy oraz wyśmienite trunki.
Jeśli chodzi o zimowe menu, w dzisiejszych czasach wszystkie produkty, nawet te egzotyczne, można kupić o każdej porze roku. Za to możemy postawić na kuchnię sezonową, a wtedy na naszych stołach królować będą słodkie i słone przetwory, produkty piklowane i kiszone oraz mięsa. Klasyczna uczta weselna na pewno zachwyci naszych gości!
Ponadto na każdym weselu, bez względu na porę roku, mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje. Jednak doświadczony wedding manager w dobrym domu weselnym czy hotelu zawsze posiada plan B, który realizuje w przypadku niespodziewanych zdarzeń. Dlatego warto wybrać taką salę, restaurację czy hotel albo dwór weselny, które oferują nie tylko komfortowe noclegi i wyśmienity catering, ale także profesjonalną obsługę i opiekę doradcy ślubnego.
Zdjęcia ślubne zimą
Doświadczony fotograf potrafi zrobić dobre zdjęcia w każdych warunkach i o każdej porze roku. Ale nawet wśród nich są wielbiciele określonej pory dnia albo roku. Fotografia to sztuka malowania światłem. To ono decyduje o obrazie, kontrastach, szczegółach i przede wszystkim nastroju. Zdjęcia ślubne zimą z pewnością będą bardziej subtelne. Wszak operować będziemy tu głównie białym kolorem i jeszcze na białym tle… Na przykład na tle ośnieżonych gór albo przed zimowo-białym, wiejskim drewnianym kościółkiem ukrytym w dolinie. Odpowiednio dobrane kadry i promienie słońca albo księżyca odbite od śniegu z pewnością pozwolą przywołać w pamięci tę magiczną atmosferę.
Ślub w górach?
Również dodatki, ślubna biżuteria i makijaż na zimowym tle będą dużo bardziej widoczne i podkreślone. Pozwoli to uzyskać świetne efekty i dodatkowo podkreślić urodę Młodej Pary.
Zdjęcia ślubne zimą można też wykonać wykorzystując świąteczne dekoracje, feerie kolorowych świateł, choinki, a nawet św. Mikołaja, elfy, Śnieżynki i renifery! Wszystko zależy od naszej wyobraźni i konwencji, w jakiej chcemy się bawić.
Niezależnie od tego, czy fotografię ślubną będzie wykonywał amator czy też dyplomowany profesjonalista, najważniejsze jest, żeby uchwycić i oddać emocje. Ślub i wesele w zimie, latem zresztą też, to przede wszystkim uśmiech, szczęście i radość. Spróbujmy je utrwalić. A jeśli uda nam się uchwycić jeszcze więcej, to będzie najlepszym prezentem dla nowożeńców. Zwłaszcza kiedy po latach będą o tym dniu opowiadać dzieciom albo wnukom.
Zimowy ślub – pamiątkowa foto książka
Sceneria zimowego ślubu, jego nastrój i niepowtarzalne atmosfera aż proszą się o jakieś uwiecznienie. Ślubne video i sesja fotograficzna Pary Młodej, a także zdjęcia z wesela pozwolą powrócić myślami do tych niepowtarzalnych chwil. Jednak żeby oglądać obrazy z tak popularnych teraz cyfrowych nośników, musimy mieć pod ręką odpowiedni sprzęt. Ale czy nie byłoby dużo wygodniej, na przykład siedząc na wygodnej kanapie przy lampce wina, sięgnąć do fotoalbumu?
Więc może utrwalmy sobie nasz wspaniały zimowy ślub w postaci niezwykłej książki, do której w każdej chwili można będzie sięgnąć? Taki właśnie prezent: zimowy ślub książka jest wygodny, prosty do zrobienie, a ponadto z pewnością ucieszy naszych bliskich. Nie wszyscy są fanami cyfrowych nowinek i być może nasi dziadkowie albo rodzice z takiego prezentu ucieszą się dużo bardziej niż z wręczonego im pendrive’a albo adresu gdzieś w chmurze. A tak z ręką na sercu – czy my sami nie jesteśmy czasem zmęczeni przeglądaniem wszystkich treści w smartfonach, na tabletach czy w laptopach? Taka książka – zimowy ślub będzie dużo bardziej namacalna i od razu będzie cieszyć oczy i serca. Poza tym dzięki swej klasycznej, albumowej postaci faktycznie odróżni się od innych przechowywanych w cyfrowym wydaniu pamiątek.
Czy ślub w Święta to dobry pomysł?
Boże Narodzenie to chyba najbardziej uroczyste święta w roku. Podobnie jak do ślubu, przygotowanie do nich rozpoczyna się dużo wcześniej. I podobnie wszyscy na nie czekają z niecierpliwością. Można by przecież połączyć ten wyjątkowy moment z życia całej społeczności z naszym osobistym świętem.
Ślub w święta dla osób religijnych może być też symbolem nowego początku i nowej nadziei. Natomiast dla osób z bardziej świeckim światopoglądem to też dobry moment na ślub – wszyscy mają wolne i są w dobrych nastrojach. Większość z nas i tak w tym okresie planuje spotkania z bliskimi i przyjaciółmi albo jakiś wypad na narty. To wymarzony czas na organizację ślubu i wesela. Również świąteczna oprawa wielu miejscowości i wystaw, nostalgiczny nastrój i zimowa aura zachęcają do wspólnego świętowania.
Obecnie podczas świąt często widujemy nie tylko rodzinę, lecz także najbliższych przyjaciół. Skoro tak, to idealny pretekst, by właśnie podczas świąt powiedzieć sobie sakramentalne „tak” w otoczeniu bliskich nam osób.
Ślub w Sylwestra i podczas karnawału
Noc sylwestrowa i inne karnawałowe terminy wydają się wręcz stworzone do wyprawiania wesel! Tańce, bale, maskarady – wiele osób daje się porwać szampańskiemu nastrojowi Nowego Roku i chętnie uczestniczy w hucznych przyjęciach. Skorzystajmy więc z tego i urządźmy niezapomnianą imprezę weselną!
Ślub zimą – przesądy
Oczywiście przesądy ślubne przez wiele Młodych Par traktowane są z przymrużeniem oka. A jednak… Z całą jedne z najbardziej rozpowszechnionych ślubnych zabobonów to te dotyczące daty ślubu. Według powszechnego przekonania ślub powinien odbyć się w miesiącu, który w swojej nazwie ma rzekomo magiczną literkę „r”.
Podobno wróży to nowożeńcom świetlaną przyszłość. Z typowo zimowych miesięcy mamy wtedy, niestety, do dyspozycji jedynie ślub w grudniu. Jednak czy warto uzależniać datę ślubu od jakichś zamierzchłych wierzeń? Gdyby przyjrzeć się wszystkim przesądom ślubnym i weselnym, okazałoby się zapewne, że w ogóle nie ma dobrej daty na ślub. Warto więc spojrzeć na tę kwestię z dystansem i humorem!
Jakie zaproszenia na ślub zimą wybrać?
Kolorystyka zaproszeń na zimowe wesele powinna odzwierciedlać kolory natury lub dekoracji. A więc – albo czerwień i zieleń klasycznych dekoracji bożonarodzeniowych. Albo granat, biel i srebro, jeśli marzymy o ślubie w konwencji glamour czy zimowego Hamptons. Albo złoto i czerń, jeśli marzy nam się wyrafinowana, karnawałowa konwencja, trochę nawiązująca do epoki art déco w sztuce.
Warto też pokusić się o ozdobienie zaproszeń motywami pasującymi do danego stylu i kolorystyki – pawie pióra, gałązki jemioły, śnieżynki czy perełki będą idealnym dopełnieniem innych dekoracji, choćby na stołach.
Ślub zimą inspiracje
Może warto dopasować aranżację ślubną – w każdym jej aspekcie – do przyrody, która zimą stroi się właśnie w biel i kryształki? Motyw Królowej Śniegu to pierwsze, co kojarzy się z zimowym ślubem. Panna Młoda w bieli to klasyka. I nic dziwnego, bo wciąż zachwyca. Wystarczy wyobrazić sobie pałac Królowej Śniegu we wszechobecnej bieli…
Wszystko białe, wszystko lśniące. Pompony, pióra, confetti, tkaniny, kryształki, sztrasy, perły. A do tego lustra, w których odbija się cały ten blask. Czy nie brzmi jak ślub z bajki?
Jaki styl wesela zimą się sprawdza?
Jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o style weselne. Jednak do zimowego wesela najbardziej chyba pasują glamour, zimowy Hamptons i folkowy. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Zimowy Hamptons
Biel, granat i srebro w połączeniu wyglądają wręcz zjawiskowo! Niebieskie i granatowe dekoracje, kojarzące się z zimą, doskonale współgrają ze wszechobecną bielą. A jeśli jeszcze rozświetlimy taką aranżację srebrem luster, świeczników i lampionów, poczujemy się jak na luksusowych zimowych wakacjach na Wschodnim Wybrzeżu.
Bajkowy ślub zimą w stylu glamour
Zima zachwyca dekoracjami, które sama tworzy. Szczególnie jeśli mowa o mroźnej Pani Zimie, a już zwłaszcza w górach. Ten klimat warto odtworzyć w sali weselnej – srebrne sople zwisające z sufitu, śnieżynki rozsypane na stołach, dekoracje ze srebrnych bombek. Wszystko to w świetle lampionów czy w promieniach słońca będzie lśnić i błyszczeć, tworząc niepowtarzalny klimat elegancji i luksusu.
Góralski folk w czerwieni i zieleni
A może zdecydujmy się na ślub w odcieniach czerwieni i zieleni? To przecież klasyka zimowych, świątecznych dekoracji. Zima to z całą pewnością czas pełen uroku także dlatego, że miasta, miasteczka i wsie są pięknie przystrojone, często właśnie tradycyjnymi kolorami świąt. Jeśli więc urządzimy zimowe wesele, to dekoracje oraz uroczysty, świąteczny klimat mamy właściwie za darmo. Takie zielono-czerwone dekoracje idealnie pasują do wesela w stylu folk. Do tego typu aranżacji doskonale pasowałyby własnoręcznie przygotowane, tradycyjne ozdoby, jakie robiono dawniej. Kolorowe, papierowe i bibułkowe łańcuchy, rajskie jabłuszka, słomiane ozdóbki w różnych kształtach, pomarańcze nabijane goździkami na folkowym weselu będą jak znalazł.
Ślub zimą – rozgrzewające menu
Co podać gościom podczas zimowego przyjęcia weselnego, gdy za oknem pada śnieg i skrzypi mróz? Doskonałym rozwiązaniem jest postawienie na sezonowość. Dzięki temu jedzenie na pewno będzie świeże i aromatyczne, a przy tym tańsze.
Menu na ślub zimą
Oczywistym jest, że zimowe wesele wymaga innego menu niż to urządzane w środku lata. Potrawy na zimowej imprezie weselnej powinny być syte i rozgrzewające. Podobnie jak trunki! Warto więc zacząć od pitnych miodów, idealnych na rozgrzewkę. Te szlachetne trunki każdemu przypadną do gustu, zwłaszcza że także na ciepło smakują wyśmienicie!
Można zaserwować gościom także grzane wino. Ten napój doskonale sprawdzi się podczas wesela w chłodniejszej porze roku. Wino, białe lub czerwone, doprawione sporą ilością goździków, cytryn, pomarańczy, imbiru i miodu z pewnością pozytywnie nastroi gości i doda im energii, potrzebnej do całonocnej zabawy. Także nasz polski cydr doskonale smakuje na ciepło. W dodatku, gdy podamy go w wydrążonych jabłkach, będzie stanowić dodatkową atrakcję wesela.
Jeśli chodzi o zupy, warto postawić na rozgrzewające zupy-kremy, na przykład z dyni czy z grzybów. Oczywiście gorący bulion, czyli weselna klasyka zimą zwykle cieszy się uznaniem. Drugie dania mogą bazować na pieczonych mięsach z dodatkiem grzybów i pieczonych warzywach z ziołami. Także smażone czy pieczone ryby powinny znaleźć swoich amatorów.
Wesele w Polsce nie może się obyć bez deserów. Klasyczne zimowe ciasta to lubiane przez wszystkich pierniki, miodowniki i orzechowce. Warto także podać ciepłe desery, na przykład tartę z konfiturą i bitą śmietaną czy szarlotkę z lodami. Gwoździem programu mogą być aromatyczne gruszki gotowane w winie. Goście na pewno docenią takie przysmaki!
Co z kwiatami na ślub zimą?
Niektóre Panny Młode rozmyślając o zimowym ślubie obawiają się ograniczonego wyboru kwiatów o tej porze roku. Jednak niesłusznie! Przecież gatunki szklarniowe dostępne są przez cały rok, a część kwiatów naprawdę sprawdza się nawet w niskich temperaturach. Wyniosłe amarylisy, wdzięczne goździki, eleganckie róże, delikatne frezje czy urocze tulipany zachwycają także w środku zimy. Ponadto bardzo modne są kompozycje kwiatowe z dodatkami biżuterii, koralików, piórek czy koronek, a wtedy same kwiaty schodzą trochę na dalszy plan.
Kolorystyka bukietu – jaką wybrać?
Zwykle zimowe bukiety ślubne utrzymane są w kolorystyce Królowej Śniegu – biel, srebro, szarości i ewentualnie błękitne akcenty. Chyba że postawimy na tradycyjne kolory Bożego Narodzenia – czerwień i zieleń ze złotymi elementami. Wtedy warto w kompozycję wpleść gałązki świerku czy jemioły – od razu mamy gotowe miejsce na pocałunki! Na pewno warto dopasować bukiet do stylistyki i kolorystyki dekoracji weselnych, by razem stanowiły spójną całość.
Zimowe wesele – atrakcje
Szybko zapadający zmrok, mróz rysujący bajeczne wzory na szybach, wszechobecne światełka – to wszystko buduje wyjątkową atmosferę. Jakie dodatkowe atrakcje można jeszcze zaoferować gościom? Skoro mrok, to światełka… Świece, lampiony i girlandy świetlne stworzą bajkowy klimat. Można także oświetlić całą drogę z parkingu do wejścia sali weselnej i w ten sposób wskazać drogę gościom.
Zabawy zimą – cała masa możliwości
Zwykle do ślubu jedzie się mniej lub bardziej elegancką limuzyną. Ale zimą z urzędu czy kościoła do sali balowej lub restauracji można dostać się w inny sposób. Jak? Saniami! Jeśli zdecydujemy się na ślub w górach w środku zimy, ta opcja jest jak najbardziej możliwa. A przy tym jaka romantyczna!
Co jeszcze może sprawić, że nasz ślub i wesele będą inne od wszystkich? A gdyby tak wszyscy choć na kilka chwil wrócili do czasów dzieciństwa… Beztroskiej zabawy i mnóstwa wolnego czasu! I wykorzystali go na najprostsze zimowe przyjemności – lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami czy jazdę na sankach. Niemożliwe? Nieprawda, to tylko kwestia organizacji. Podobnie jak kulig i ognisko o północy w ogrodzie. Czasem warto postawić na nietypowe atrakcje, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich zebranych.
Ślub zimą last minute
Dlaczego warto zdecydować się na ślub last minute? Na przykład dlatego, że zimowa aura wprawia nas w przygnębienie i postanawiamy urządzić dawno odkładaną ślubną imprezę. Dlaczego nie? Wesele last minute ma sporo zalet! Jeśli akurat dysponujemy pieniędzmi i chwilą wolnego czasu, nie lubimy się długo zastanawiać i wybierać, wesele urządzane na ostatnią chwilę jest dla nas idealnym rozwiązaniem.
Najczęściej zadawane pytania
Czy wesele zimą jest tańsze?
Wesele zimą może być tańsze, ponieważ nie jest to wysoki sezon ślubny. Dodatkowo można zdecydować się na inny niż sobota dzień na ślub i wesele. Prawdopodobnie pozwoli to uzyskać lepsze ceny za usługi ślubne. Ślub zimą, poza Bożym Narodzeniem i Sylwestrem, może kosztować mniej niż latem.
Jak się ubrać na wesele zimą?
Dobierając strój na wesele zimą musimy wiedzieć, czy ślub i przyjęcie weselne odbędą się w jednym miejscu. Jeśli ślub będzie w kościele, z pewnością należy ubrać się cieplej. Dodatkowo jeśli będzie konieczność przemieszczenia się, na przykład do oddalonego domu weselnego, również trzeba mieć odpowiednie czyli eleganckie, ale ciepłe ubranie. Współcześnie sale weselne są klimatyzowane i dogrzewane w razie potrzeby. Tak więc na samo wesele możemy ubrać się dowolnie, byleby zachować styl i elegancję.
W którym miesiącu najlepiej brać ślub?
Ślub najlepiej jest brać wtedy, kiedy jesteśmy zakochani i czujemy, że z tą drugą osobą chcemy spędzić resztę życia. Miesiąc nie ma znaczenia. Wybierzmy tę porę roku, którą najbardziej lubimy lub która będzie dla nas optymalna ze względu na organizację ślubu i wesela. Jeśli chcemy mieć duże wesele, wybierzmy też taki termin, żeby w miarę możliwości wszyscy mogli uczestniczyć w naszym święcie. Więc jeśli marzy nam się zimowy ślub i chcemy jechać do ślubu saniami – nie wahajmy się. Zorganizujmy wesele zimą w górach, bo tylko tam mamy szansę na śnieg.
Ślub zimą w górach?
Żeby podkreślić rangę naszej uroczystości i zapewnić dodatkową oprawę naszej ceremonii, można wziąć ślub zimą w górach. Zaśnieżone szczyty, ogromne białe przestrzenie i górski klimat z pewnością sprawią, że będzie to niezapomniane przeżycie. Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza jest liderem w organizacji ślubów w rejonie Karkonoszy. Można w nim zorganizować ślub zimą w górach, począwszy od ceremonii zaślubin, poprzez wesele aż do wyjątkowych poprawin z widokiem na góry.
Sala weselna Dolny Śląsk?
W Sosnówce koło Karpacza, czyli w jednym z najpiękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku, znajduje się również jedna z najpiękniejszych i najwyższych sal weselnych w regionie. Jest to ponad stuletnia sala balowa w Dworze Korona Karkonoszy. Można w niej zorganizować wesela nawet do 170 osób. Dodatkowo istnieje możliwość organizacji wesela w dworskim ogrodzie lub w mniejszej, kameralnej i nastrojowej Sali Refektarz.